Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Mononukleóza – Haliaeetus leucocephalus

 

Muž vo veku 28 rokov ku mne prišiel kvôli mononukleóze.

Začalo to pred troma týždňami, dva dni mal horúčky okolo 38°C a zväčšené mandle. Antibiotiká nezabrali. Po ďalšom vyšetrení mu diagnostikovali mononukleózu. Ráno sa budí spotený a veľmi unavený. Mandle má stále opuchnuté, najprv bola horšia pravá, teraz ľavá. Opuch vidieť aj voľným okom.
Tešil sa na leto dva roky, pretože skončil školu a plánoval si poriadne užiť. Namiesto toho musí teraz držať diétu, nejesť hranolky a čipsy a nesmie športovať.

ANAMNÉZA

Má slabý žalúdok. Keď bol dieťa, rozbolel ho žalúdok, keď bol unavený, alebo hladný. Vracal aj dvadsaťpäťkrát za deň. Tieto problémy prestali, keď mal 14 rokoch. Teraz už nezvykne vracať, ale žalúdok ho stále bolieva. Je to tupá bolesť. Musí pravideľne jesť. Alkohol mu robí zle. Občas ho pichá v ľavom boku pod rebrami, bolesť sa nikam nešíri

Od 18-tich rokov býva často chorý. Bolieva ho hrdlo po oboch stranách, zhoršuje sa to prhĺtaním. Objavuje sa to niekoľkokrát do roka a minimálne raz ročne berie antibiotiká.

Oddŕha, keď o sebe rozpráva. Je jedináčik, býva s rodičmi v dvojgeneračnom dome, má tam vlastný byt. Hovorí o sebe, že je pártyman, má nepravideľný spánok, často chodí spať až okolo štvrtej ráno. Posledné dva roky popri práci študoval. Pochádza z rodiny, ktorá je finančne veľmi dobre zabezpečená. Tento štandard si chce zachovať.
Vraví: „Jediná cesta ako sa to dá, je byť niekde nad priemerom.

Čo je pre Vás najdôležitejšie?

šoférSom sociálny človek, dôležité pre mňa je stretávanie sa s priateľkou a rodinou. Jediné na čo si potrpím je auto. Mám rád rýchlu jazdu, som asi najrýchlejší šofér v Bratislave.

Rád cestujem, hocikde. Mám precestovanú Severnú Ameriku a Európu. Mám rád, keď majú veci systém a jasnú štruktúru. Ale zároveň som prispôsobivý. Sú ovšem veci, na ktorých mi veľmi záleží a vtedy som neústupný.

S bývalou priateľkou sa rozišiel kvoli tomu, že sa chcela vydávať v kostole.
P: Je mi jedno v akej budove sa budem ženiť, ale som zásadne proti tomu, aby som niekomu sľuboval, že deti budem vychovávať v nejakom náboženstve. Som zvyknutý, že keď niečo sľúbim, tak sa to snažím dodržať. Keď sa mi niečo nepáči tak to poviem. Toto považujem za veľký zásah do súkromia.

Ako to vyzerá v zamestnaní?

P: Mám voľnú pracovnú dobu, môžem pracovať z domu. Inde by som nemal pocit, že je to práca, ale skôr väzenie. Mám rád, keď sa môžem slobodne rozhodovať.

Jeho šéf s ním nezaobchádza ako so zamestnancom, ale skôr ako s partnerom. Môže sa slobodne rozhodovať. Keď dostne nejakú úlohu, vždy ju splní. Dôležité je, aby mohol fungovať flexibilne a tak, ako chce.
Veľmi mu vadilo, keď mu zobrali smetný kôš a mal používať spoločný. Okamžite šiel a od upratovacej čaty si vypýtal jeden pre seba.

„Musím mať veci tak, ako mi vyhovujú“.

Čoho sa bojíte?

P: Mám veľký strach z chudoby. Nikdy som to nezažil, možno práve preto. Mám však pocit, že keby mi chudoba hrozila, vedel by som to vyriešiť.
Extrémne sa bojím bolesti. Raz mi vyberali materské znamienko na hlave, anestéza mi nezabrala a mal som na ňu nejakú alergickú reakciu.
Mám tiež veľký strach z neznámeho a z lekárov. Je to pocit, že sa musím spoľahnúť na niekoho, voči komu nemám dôveru.

Aký ešte ste?

Mám nadhľad. Vždy sa snažím vidieť veci z vyššej perspektívy.

Mám o sebe predstavu, že som neohroziteľný. Aj v práci, keď spravím nejaké rozhodnutie, tak aj keď nie je optimálne, snažím sa ho obhájiť. Moja reputácia ma z toho vždy dostane.
Dokážem podať krátkodobo veľký výkon, ale nie som šprintér na dlhé trasy. Mal som v práci konflikt s kolegyňou, to ma dosť vyčerpalo. Šlo o získanie nadvlády. Nakoniec som usúdil, že to nemá zmysel a rozhodol som sa odísť, našiel som si inú pozíciu.

Čo chcete v živote dosiahnuť?

P: Môj sen je finančná sloboda. Chcel by som zdravie pre seba a celú rodinu, manželku, deti aj širšiu rodinu. Chcel by som raz zomrieť v spánku.

Máte nejaké problémy s očami?

P: Áno, som krátkozraký od desiatich rokov.Odkedy som ale začal šoférovať, tak sa mi zrak ustálil.

Chute a averzie

P: Mám rád všetko sladké a všetko nezdravé. Mám veľkú chuť do jedla, jem veľa a stále som chudý. Priateľka mi hovorí, že ja jem a ona z toho priberá. Mám averziu k cesnaku, znižuje mi tlak. Nemám rád maslo.

Ochorenia v rodine

Pacientov otec má problémy s trávením, starý otec má žalúdočné vredy. Mama aj babka mali leukémiu. Je teplokrvný. Odkedy má mononukleózu, tak je mu stále veľmi teplo.

 

ANALÝZA

Pacientova potreba slobody a voľnosti pripomína lantanoidy. Vidíme tu aj veľkú túžbu cestovať, radosť z rýchlej jazdy, nadhľad a perfekcionizmus. Rodina je pre neho veľmi dôležitá. Je veľmi zásadový, má svoju hrdosť a je ochotný zúčastniť sa boja o pozíciu. To sú všetko témy vtákov. Na fyzickej úrovni vidíme rýchly metabolizmus, problémy v oblasti hrdla, problémy s trávením a očami.

Predpis

Orol bielohlavý

Orol bielohlavý - Haliaeetus leucocephalus

Kvoli pocitu uväznenia, keby nebol slobodný, schopnosti vidieť veci z vyššej perspektívy a láske k rýchlej jazde autom som vybrala homeopatický liek Haliaeetus leucocephalus 200 CH, jedna dávka.

Kontrola o dva týždne

P: Cítim sa celkom dobre, aj keď ešte nemám pocit plnej sily. Už sa nepotím a madle sa tiež zmenšili. Pečeňové testy boli úplne v poriadku a podľa lekára som z mononukleózy úplne vyliečený.

Kontrola o mesiac

Pacient sa má veľmi dobre, má dosť síl, vládze fyzicky pracovať. Pichanie v ľavom boku úplne zmizlo. Občas sa ešte objaví na pravej strane, keď je v strese a nemá veci pod kontrolou. Keď sa hádali s priateľkou, mal strach o budúcnosť. Bál sa, že by ho mohla opustiť. Veľa sa zaoberá budúcnosťou, momentálne zamestnanie sa mu páči, ale chýbajú mu peniaze. Chcel by si založiť rodinu.

Opakovane podaný Haliaeetus leucocephalus 200 CH.

Kontrola o pol roka

Prišiel lebo sa mu zdá, že sa mu ešte stále celkom nevrátili sily. Predtým býval nočný typ, spával 6-7 hodín, teraz musí spať aspoň 8. Ráno sa budí svieži, cez deň vládze bez problémov pracovať, len večer býva unavený, zaspáva rýchlo a na jeho pomery skoro. Nedávno bol na lyžovačke, vládal lyžovať celý deň ako pred ochorením, nemal vôbec žiadne problémy ani pocit, že by mal horšiu kondíciu.
Pichanie v boku sa už neobjavilo vôbec, nemá ani žiadne problémy s trávením, môže jesť všetko. Toto bola prvá zima kedy nebol vôbec chorý, dokonca mu ochorela priateľka a on sa nenakazil. Opakované pečeňové testy dopadli v poriadku. Našiel si nové zamestnanie.

 

Autor: Mgr. Pavlína Hollá, SAKHom.

Článok bol uverejnený v medzinárodnom internetovom časopise Interhomeopathy v máji 2014

 

Úvodné foto: pixabay.com

Foto: en.wikipedia.org/Saffron Blaze, via http://www.mackenzie.co

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.