Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Andreas Bjørndal – Čo som sa naučil od drahokamov

 

Skúšky lieku (provingy) vždy iného drahokamu, ktoré sme robili v priebehu roka a pol každý mesiac boli pre mňa úžasnou skúsenosťou. Keď človek robí provingy s viacerými látkami podobného charakteru, začne cítiť ich spoločnú tému. Uvedomí si aj ich vplyv a kultivujúci účinok na svoje telo, myseľ a ducha. Je to ako keby človek vstúpil do nového sveta, ktorý má svoje vlastné jedinečné zákony, farby, chute, podstatu. Je to ako prechádzať sa v krajine drahých kameňov.

U drahých kameňov cítime ako dokážu stimulovať dobré vlastnosti ľudského charakteru. Stabilita a štruktúra u drahých kameňov sa prejavujú v ľudskej duši ako cnosti. Cnosti ako pravda, múdrosť, láska, spravodlivosť a čistota sú vnútorné schopnosti, ktoré sú stabilné a nemôžu sa rozpadnúť a zničiť. Pri opakovanom kontakte s drahokamami v našom vnútri rástla túžba po cnostiach, začali sme si veľmi silne uvedomovať ich hodnotu.

Cnosti sú ako diplom duše. Je to niečo, čo už jej nikto nevezme, ak to už raz získa. To je pozitívny aspekt homeopatických liekov vyrobených z drahých kameňov porovnateľný s liečivým účinkom u našich pacientov.
V praxi, ak vidíme chýbanie nejakej cnosti, je to indikácia pre podanie
niektorého z drahokamov alebo minerálnych liekov. Ak vidíme špinavosť Sulphuru (chýbanie čistoty), potrebu kultivovania spravodlivosti ako u Caustica a Mercuria, alebo lásky ako u Aura a Argentum nitricum alebo múdrosti ako u Baryty carbonicy, Sulphuru, Plumba a Selenia, alebo pravdy ako u Sulphuru, Aluminy a Mercuria, mali by sme myslieť aj na niektorý z drahokamov. Ak je u človeka prítomná pýcha, zafír (Sapphire) mu pomôže nájsť pokoru, ak je niekto beznádejný, smaragd (Emerald) mu dá nádej večnej lásky, ak sa cíti napadnutý a v nebezpečenstve, topáz (Topaz) mu prinesie odvahu, atď.

Ak vidíme u pacientov chýbanie stability, vytrvalosti, sily, mali by sme odhliadnuť od prispôsobivej Silicey, nerozhodnej Baryty carbonicy, prevalcovanej Calcarey carbonicy, nenaplneného Sulphuru, nerozhodného Graphitu a myslieť aj na iné minerálne lieky a zvlášť na drahokamy, pre ktoré je stabilita jednou z kľúčových vlastností. Starí alchymisti hovorili o Kameni mudrcov ako o symbole stability duše, stability v procese dosiahnutia diela alebo vyliečenia.

Psorická miazma je charakteristická tým, že jej niečo chýba. Nedokáže sa vysporiadať so svetom, presadiť sa v ňom. Predstavuje ranné štádium akéhokoľvek procesu. Syfilitická miazma všetko ničí. Snaží sa odísť zo sveta a predstavuje koncové štádium akéhokoľvek procesu. Navzájom sa zrkadlia. Ak sú ľudia v hlbokej depresii a majú pocit, že sa nikdy už nevyliečia, je indikované Psorinum ale aj Syphilinum. Ale myslime v takom prípade aj na minerálne lieky ako sú napríklad Arsenicum album, Calcarea carbonica, Phosphoric acid. Minerálna ríša súvisí so zápasom so svetom, s čelením našim každodenným povinnostiam, so zvládnutím života. Minerálny liek potrebujeme, keď nie sme dosť silní (Psora), aby sme zvládli tento životný zápas, ale aj vtedy, ak je tento boj tak intenzívny, že naša štruktúra mu podľahne a zničí ju to (Syphilinum). Krása homeopatických liekov vyrobených z drahokamov je v tom, že nám pomôžu uvedomiť si, že aj v najtemnejšej beznádeji svieti iskrička riešenia a cieľa. Minerálne lieky nás dokážu preniesť z z najtemnejšej depresie do stavu pokoja a mieru.

Viac si môžete prečítať o Kameni mudrcov tu: https://holonity.com/2018/05/29/the-philosophers-stone-by-andreas-n-bjorndal/
Viac o drahých kameňoch tu: https://holonity.com/2016/02/02/gemstones-new-knowledge-with-new-methodology/

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.