Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Genus epidemicus – corona chrípky Covid-19

 

Ako liečiť chrípku vyvolávanú corona vírusom homeopaticky? Odporúčam upokojiť svojich blízkych a známych. Myslím, že panika, ktorá sa šíri patrí do obrazu genus epidemicus tejto pandémie. Homeopaticky sa dá táto chrípka dobre liečiť. Na základe informácií z prípadov chrípky, ktoré sa objavili u nás a v zahraničí je už jasný genus epidemicus tejto epidémie, t.j. hlavné homeopatiká, ktoré pokrývajú obraz tohto infekčného ochorenia. Predpis je vďaka tomu veľmi jednoduchý. Ak ide o jednoduchý priebeh, ktorý vyzerá ako bežná chrípka, výrazná úľava nastane už po niekoľkých hodinách. resp. do 24 hodín – ustúpi teplota bolesť hlavy, tela, kašeľ, únava.

ĽAHKÝ PRIEBEH – ako zvyčajná chrípka
Obraz ľahkého priebehu chrípky sa pohybuje medzi 4 liekmi:
Eupatorium perfoliatum – bolesti svalov, kĺbov, kostí, celého tela.
Bryonia – adynamia, človek sa nechce hýbať, chce ležať nehybne v posteli.
Gelsemium – veľká únava, ťažké viečka.
Arsenicum album – vracanie, hnačka, strach, pocit chladu.

ŤAŽKÝ PRIEBEH
Príznaky pokročilých štádií – zápal pľúc, pleuritída, respiratory dystress syndrome zodpovedajú obrazom liekov Lobelia puruprascens, Antimonium arsenicosum, Camphora, Bryonia, Phosphorus. V klinickom obraze je kombinácia zápalu pľúc, pri ktorom dochádza k produkcii exudátov a hlienov v dýchacích cestách a alveloch, následkom čoho vznikne výrazná dušnosť. Môže byť pritom aj hnačka. Tento liek je dobré mať pri sebe, lebo priebeh môže byť veľmi akútny. Ak nemáte tento liek, poslúži dobre aj Arsenicum album + Antimonium tartaricum.

PROFYLAKTICKY
Ako preventívny liek odporúčame jednozložkový liek Arsenicum album 30 C, 1 x týždenne 3 globulky.
Ako prevenciu môžete použiť aj veľmi dobre zostavenú zmes “Prevencia CV“, ktorú pripravila lekáreň Homeo Centrum: homeocentrum@gmail.com, Tel. 037 / 773 68 05.
Skladá sa z: Arsenicum album 30 C, Antimonium arsenicosum 30 C a Justicia adhatoda 3 C. 5 gramové balenie stojí 5 €. (Justiciu odporúčajú indickí kolegovia.)

DÁVKOVANIE
Všetky tieto lieky môžete použiť v potencii 30 C, ale môžu byť aj iné potencie. Opakovať podľa intenzity ochorenia. Niekedy stačí jedna dávka, inokedy je potrebné opakovať, napríklad každú hodinu. Pri veľmi akútnom priebehu opakovať aj každých 10 minút.

Už vyše 200 rokov homeopati majú veľké úspechy pri liečbe epidémií. Pritom to boli oveľa závažnejšie epidémie ako je chrípka corona vírusu. Boli to epidémie týfusu, cholery, šarlachu, španielskej chrípky. Práve vďaka týmto obrovským úspechom sa homeopatia rozšírila rýchlo po svete a získala si medzi ľuďmi veľkú obľubu. Pokračujme v tejto tradícii a pomáhajme svojim blízkym.

Samozrejme, tak ako pri každej epidémii je potrebné dodržiavať základné hygienické pravidlá, ktoré platia pri všetkých epidémiách – obmedziť kontakt s inými ľuďmi, nechodiť do spoločnosti, nosiť rúška, umývať si ruky. Najlepšia liečba je prevencia.

Vladimír Petroci

POSTSCRIPTUM 23.3.2020

Hľadanie jedného, čo najpresnejšieho lieku genus epidemicus pokračuje. Problém je v tom, že homeopati nemajú prístup k ťažkým prípadom, v ktorých sa najlepšie prejaví hlavný liek epidémie. V súčasnosti je ešte veľa návrhov, podporených len ojedinelými prípadmi. Pre inšpiráciu uvádzam návrhy kolegov a aj moju skúsenosť.

Nie je ľahké sa dostať k prípadom ťažkých stavov, ktoré sú najdôležitejšie pre nájdenie genus epidemicus. Ľahké stavy môžu byť skreslené konštitučnými znakmi ľudí. Tie ťažké prípady nie sú na Slovensku a v zahraničí končia na JIS alebo ARO alebo zomrú, ak už pre ne nemajú miesto.

Posielam Vám niekoľko názorov na genus epidemicus SARS-CoV-2 , pretože tiež sa od začiatku snažím ho nájsť.

1. Remedia v rámci základných liekov, ktoré používa väčšina homeopatov doteraz, ako sú Arsenicum album, Gelsemium, Camphora, Byonia, Phosphorus odporúča aj Lobelia purpurascens. Páči sa mi tento posledný liek, lebo vystihuje všetky znaky 4-och prípadov z Talianska, kt. príznaky mi poslala kolegyňa, bývalá žiačka našej akadémie (www.akademiahomeopatie.sk): ubolenosť celého tela, veľká slabosť, extrémna spavosť, ťažké viečka, zhoršenie pohybom, vertigo spojené s nauzeou pri chrípke, bolesti hlavy pri chrípke (čelo, záhlavie), zmena chuti v ústach, intenzívny smäd pri chýbajúcej chuti do jedla, pocit chladu, pocit stiahnutia hrudníka, pleuritída, zápal pľúc, kolapsové stavy, pálenie slizníc respiračného traktu, ako aj pálenie kože zvonka, suchosť v dýchacích cestách, prelievanie v bruchu, borborygmy.
Všetko sú to príznaky Lobelia purpurascens, ktoré zodpovedajú prípadom týchto 4 och ľudí z Talianska. Chýba len strata čuchu. Ale malému lieku, ktorý má len 300 rubrík je to možné odpustiť. Rovnako nepoznáme žiadne príznaky v oblasti konečníka a stolice (v týchto kapitoách nie sú ešte žiadne príznaky) u tohto lieku.
Je zaujímavé aj to, že táto rastlinky z Austrálie sa odporúča ako protijed po uhryznutí hadom. Nieketorí kolegovia odporúčajú ako genus hadí liek (Bungarus – napr. Jeremy Sherr, Lous Klein).
Myšlienku na Lobelia purpurascens zrejme dostal Dr. Resch (odpoveď na moju otázku od Mag R. Müntza z Remedie).
Okrem toho všetky Lobelie sa veľmi podobajú na liek Phosphorus. Máme z nich dojem rastlinného Phosphoru (s prímesou lantanoidov a 3. štádia).

Z príznakov 4-och prípadov z Talianska pred týždňom v sobotu 21. 3. 2020 najviac vyšiel pri repertorizácii Rhus toxicodendron. V priloženom texte nájdete aj link na repertorizáciu Camphory. Ukázalo sa neskôr, že aj v Iráne myslia na Camphoru (tento nápad popularizoval Sankaran). Camphora má zápal pľúc, najmä v pravom dolnom laloku, veľký chlad, pálenie, kolapsový stav, veľké bolesti a slabosť.
Myslím, že najlepšie lieky pre štádium so zápalom pľúc sú Lobelia purpurascens, Antimonium arsenicosum, Camphora.
Pre prevenciu a prvé štádium by som odporúčal: Bryonia, Gelsemium, Arsenicum album, nozódu Covid-19 (má ju lekáreň Ainsworth´s v Londýne). Ak si potvrdíme niektorý liek ako genus, potom to bude aj najlepšia prevencia.
Kolegyňa v Taliansku nereagovala však dobre na Rhus-t (žiadna zmena) a po Camphore sa jej stav zhoršil.
Neskôr vyšla pri zameraní len na jej príznaky (nie všetky 4 prípady) Sepia. Hlavným problémom bol málo produktívny kašeľ so suchosťou v priedušnici a prieduškách, slabosť, opuch hrdla a krku, závrate, nauzea. Sepia jej pomohla (výrazne sa zlepšil kašeľ a prestala cítiť suchosť v dýchacích cestách), ale nedotiahla to. Predtým užívala Phos, Cocc, Ars.
U inej ženy, ktorá ochorela na túto chrípku som odporučil Antimonium arsenicosum 30 C. Nastala rýchla úľava kašľa, dobitosti, suchosti v dýchacích cestách.
25. 3. som dostal prvé potvrdenie úspešného použitia Lobelia purpurascens z Belgicka. 50 ročná žena mala urputný suchý kašeľ, hrozné bolesti hlavy, slabosť. V priebehu jedného dňa tieto príznaky ustúpili a je silnejšia.
Od dobrého lieku genus epidemicus očakávame, že vylieči aj začínajúce štádiá ochorenia.
Samozrejme, tento liek je ešte stále len hypotéza, ktorú treba overiť.

2. Frederik Schroyens preposlal prípady z Číny. Bohužiaľ nie sú tam kontroly, ale cenné sú príznaky. Najdôležitejšie dva lieky sú tu Bryonia a Gelsemium.

3. Wiet van Helmond v Holandsku liečil asi 20 prípadov. Hlavné lieky: Ars, Bry, Gels, Rhus-t a Ant-t

4. Massimo Mangialavori liečil asi 30 prípadov v Taliansku. Hlavné lieky boli: Arsenicum album, Grindelia, Camphora, China muriatica

5. Tento zdroj – Dr. Bhatia – koluje najviac, zaujímavé sú tu najmä updaty (postscripts): https://www.doctorbhatia.com/treatment/coronavirus-covid-19-symptoms-homeopathic-remedies-for-treatment-and-prophylaxis/

6. Michal Yakir odporúča Aconitum, Arsenicum album na začiatku ochorenia, najmä ak ide o úzkostných ľudí. Aconitum, ak veľmi rýchlo došlo k objaveniu sa horúčky.
Carbo vegetabilis – ak je vysoká teplota, slabosť a hlboký kašeľ.
Bryonia – vysoká teplota, kašeľ.
Camphora – studená pokožka, veľký pocit chladu, kolapsový stav, alebo vysoká teplota, zápal pľúc a iné lieky nepomáíhajú.
Špecifickejšie lieky sú: Asclepias tuberosa – veľká afinita k pľúcam, má blízko ku Gelsemiu (ten istý rad rastlín), ale je to presnejší liek. Začína so 6 C 2 – 3 x denne, preventívne aj liečebne.

7. Anne Vervarcke predpokladá, že hlavný liek je Tussilago petassites. Martin Jakob mal jeden prípad, kde tento liek dobre fungoval.

8. Webinar s Jeremy Sherr 18-marca-2020 odporúčal nové lieky: Stannum, Muriatic acid, Senega, Sambucus, Croton tiglium, Lobelia inflata, Crotalus horridus, Ailanthus glandulosa, Radon, Adamas, Corvus. Samozrejme odporúča aj základnejšie lieky: Conium, Mercurius, Phosphoric acid, Phosphorus, Gelsemium, Bryonia, Antimonium tartaricum, Eupatorium perfoliatum
Hlavné lieky podľa Jeremy Sherra sú:
Antimonium tartaricum – ak je pocit topenia sa, dušnosti pre veľké množstvo hlienov v dýchacích cestách, môže byť pritom hrubo povlečený biely jazyk.
Stannum metallicum – postihnutie pľúc spojené s extrémnou slabosťou.
Muriatic acid – človek sa cíti veľmi ťažký, akoby ho niečo tlačilo k zemi.

9. Dr. Petr Simeon Gajdoš mal niekoľko prípadov chrípky, v ktorých najvhodnejším liekom bol Ozonum. Prikladám nižšie v Zdrojoch jeho argumenty a prípady.

10. Dr. Witold Ehrler navrhuje ako genus epidemicus Phosphorus a jeho soli. Priladám v nemčine jeho text.

11. Friedrich Ritzer a Hans Eberle mali prípad Radium bromatum. Zdôvodňujú, prečo práve tento liek z periódy uránu by mohol byť správny genus. Prikladám ich text: Radium bromatum.

12. Francúzski kolegovia majú niekoľko málo prípadov, ktoré liečili liekom Beryllium s dobrým efektom.

13. Skupina 30-tich čínskych homeoopatov za posledné 3 týždne zbierala príznaky chorých na corona vírus a snažili sa nájsť genus. Ich správu nájdete v zdrojoch nižšie. Prišli k lieku Gelsemium, po ktorom nasleduje Bryonia a Eupatorium perfoliatum.

14. Beáta Novakovská urobila koncom februára s kolegami proving Jež bledý – Erinaceus roumanicus. Myslí si, že by to mohli byť príznaky genus corona vírusu. Skúšajúco mali veľkú slabosť, spavosť, bolesti celého tela, pálenie a bolesti očí, suchý dráždivý kašeľ. 

15. Louis Klein za najvhodnejší liek považuje Bungarus fasciatus resp. Bungarus multicinctus.

16. Rajan Sankaran propaguje skúsenosť z Iránu – Camphora – 5 pacientov – hlavné príznaky – náhly kolaps, studený pot, delírium, zmätenosť, agitovanosť, vysoký hlas, modrá tvár.

17. Jean-Marie Tribouillard navrhuje myslieť aj na Chloroformum v ťažkých prípadoch, okrem Camphora, Antimonium arsenicosum, Hydocyanic acid, Lobelia, Ethyl sulfur dichloratum.

18. Za veľmi dôležitú považujem skúsenosť Dr. Franza Swobodu z Rakúska: “Pri epidémii chrípky v roku 2012 – 2013, v ktorej bol genus epidemicus liek Antimonium tartaricum som si uvedomil, že je len jeden skutočný hlbokýliek tejto epideémie. Bol to liek, ktorý zodpovedal obrazu ťažkého priebehu, rozvinutého vážneho stavu. Týmto liekom bolo možné vyliečiť aj stavy, ktoré boli ľahšie a nezodpovedali obrazu Antimonium tartaricum. Ale naopak to neplatilo. Nebolo možné určiť liek pre vážne chorých na základe mierne chorých. Vážne prípady, pokročilé štádium ochorenia nám hovorí o obraze lieku epidémie. Podrobnejší popis jeho skúsenosti nájdete v Zdrojoch nižšie.

19. Je veľmi málo skúseností s ťažkými prípadmi, ktoré by liečili homeopati. Wiet van Helmond z Holandska mal 4 prípady pacientov s potvrdeným corona vírus, z toho dvaja sa rýchlo uzdravili po Phosphore. Jeden z tých prípadov bola žena, ktorá mala už 8 dní dušnosti. Ale poslali ju domov, lebo nemocnice sú plné v Holandsku a ľudia musia čakať, kedy na nich príde rad. Mala veľmi ťažké dýchanie, nízky krvný tlak 90/60 torr, bola veľmi slabá, veľmi úzkostná, snažila sa potláčať kašeľ, lebo keď už začala kašľať, veľmi jej to zhoršovalo stav a bála sa, že sa zadusí. Cítila stiahnutý hrudník, až to bolo bolestivé a občas pichavú bolesť na chrbte medzi a za lopatkami. Nepotila sa, nemala teplotu. Nemohla si ľahnúť, najmä nie na ľavú stranu. Stav sa zhoršoval, keď sa sústredila na napätie na a tesne pod hrudnou kosťou.
Wiet dal pacientke Phosphorus 30 C večer. Ráno 24. 3. bolo dýchanie o 95% lepšie, stiahnutosť hrudníka o 90% lepšia, oveľa viac energie, spala už na poschodí (predtým pre slabosť nedokázala vyjsť po schodoch), všetky bolesti ustúpili.

20. Farokh Master liečil vážny prípad zlyhania respiračného systému pomocou lieku Mustard gas (Yperit).

21. Jan Scholten mal jeden výborný prípad Abrotanum s ústupom ťažkostí pacientky do troch hodín. Predtým jej rôzne homeopatické lieky včítane Camphory nepomohli. Bola extrémne slabá, hrozila hospitalizácia. Bola nahnevaná, že ju nepočúva telo, mala bolesti tela, slabosť, strašnú zimnicu s triaškou. O niekoľko hodín po lieku už sa šla prejsť 5 km.
Spôsob ako Jan Scholten uvažoval: Ide o pandémiu, to znamená, že liek by sa mal týkať situácie celého sveta v súčasnosti. Témy, ktoré dominujú súčasnosti sú “chamtivosť, branie, zneužívanie, pocit konca sveta, bez budúcnosti a nádeje, náhle, útok, strata, uponáhľanosť, nie je čas na nič, nerovnocennosť medzi ľuďmi, zväčšujúci sa rozdiel medzi bohatými a chudobnými.” Preto by to mal byť liek zo skupiny lantanoidov alebo periódy zlata a nie z periódy uhlíka ako je Camphora. Mal by mať fázu 7, strata, zločinec, uväaznený, nemôžem robiť slobodne veci, ktoré sú celkom bežné (vychádzať na ulicu, objať niekoho. Situácia Židov, konca sveta, konca civilizácie. Mal by to byť chrípkový liek, ktorý postihuje pľúca a spôsobuje extrémnu slabosť.

22. Napísal som úvahu o tom, ako by sme pri hľadaní presného lieku mohli postupovať pomocou myslenia v skupinách liekov. Už od začiatku svojej praxe som sa snažil zapamätať obrazy jednotlivých liekov podľa toho, ktoré iné lieky daný liek pripomínal. Pri hľadaní genus epidemicus súčasnej Covid-19 pandémie homeopati prichádzajú k pomerne veľkému počtu liekov. Myslím, že to znamená to, že skutočný liek pandémie je málo známy liek, ktorý nevyjde dobre pri repertorizácii, alebo vôbec nie je prítomný v repertóriách.
Hlavné premenné, ktoré podrobnejšie v texte, ktorý si môžete stiahnuť nižšie zdôvodňujem vychádzajú z liekov, ktoré homeopati v súčasnosti počas epidémie najviac používajú a samozrejme aj z príznakov tejto epidémie. Je to niečo ako mapa máp. Hľadal som, ktoré línie, ktoré vzorce sa tieto lieky majú spoločné.
Myslím, že ide o liek, ktorý má vlastnosti:
Lantanoidy
Perióda striebra
5. fáza alebo subfáza, súvisia s 15. štádiom
7. fáza alebo subfáza, súvisia so 17. štádiom
15. štádium
Ak použijeme “repertorizáciu” pomocou excelu – 6 premenných, dostaneme lieky Buglossoides purpurocaerulea 665.35.15 (dostupný v Remedii) a Witheringia cuneata a Salpichroa origanifolia – oba 665.75.15 (v Remedii je dostupný len ich blízky liek Iochroma cynaeum 665.75.112).
Celý text v angličtine nájdete nižšie v Zdrojoch.
Vladimír Petroci

23. Dnes 1. 4. 2020 som si uvedomil, že sme si doteraz veľmi neuvedomovali charakter genus, ktorý zahŕňa striedanie sa stavov, ich rekurenstnosť (vracanie sa) a tiež afinitu ku kardiovaskulárnemu systému. Uvedomil som si to po ďalšej skúsenosti s návratom ťažkostí u zdanlivo vyliečeného človeka. Dnes ráno mi napísala kolegyňa, ktorá už asi 5- 6 ľu´dom úspešne pomohla pomocou Antimonium arsenicosum, že jedna z nich sa má veľmi zle, mala búšenie srda (120/min.), extrémnu slabosť. Šla do nemocnice. Predtým ešte si dávala Camphora, ale nič to nepomohlo.
Našťastie večer mi napísala, že v nemocnici to diagnostikovali len ako dehydratáciu. Pustili ju domov. Hneď začala brať Lobelia purpurascens. Cíti sa teraz veľmi dobre.
Myslím, že by bolo dobré poriadne otestovať lieky
Antimonium arsenicosum,
Lobelia purpurascens.
Ak nie, tak rastlinky, ktoré som navrhol v bode 21.
Ale veľmi zaujímavý nápad sú aj HUBY. Martin Jakob a Katka Božoňová si myslia, že by genus mohol byť v tejto skupine liekov. Prečo vúbec myslieť na huby – kvôli tomu, že súčasná situácia vo svete je lantanoidno aktinoidná. Medzi odporúčanými liekmi ako genus sa objavili už tri aktinoidy. Aj lieky ako Radón (18. št) a lieky s aspektom 17. št. majú znaky aktinoidov. Aktinoidy: moc a detrukcia, múdrosť a rozklad, skryté pôsobenie, strach zo smrti…
Najzaujímavešje lieky zo skupiyn húb sú: Secale, Arachnitis uniflora (št.17) (nápad Jana Scholtena alebo Lacriformis officinalis (nápad Martina Jakoba) alebo Cryptococcus neoformans (jeden z liekov, ktorý navrhuje Jeremy Sherr).
Ak máte záujem si pozrieť si o tom trochu viac – stiahnite si dokument z bodu 22.

24. Veľká štúdia o corone, ktorú napísal André Saine. Jeho záver je, že najlepšie dva lieky ako genus vyzerajú byť Lobelia purpurascens a Bryonia. Jeho text nájdete tiež nižšie v Zdrojoch – bod 24.

25. Nový kurz hľadania genus smeruje k čeľadiam: Rauvolfiae, Apocynaceae, Asclepiadaceae. Tieto čeľade majú veľmi dobrú kombináciu afinít prítomných u Covid-19 genus:  symptómy chrípky, zápal dýchacích ciest a pľúc, kardiovaskulárne príznaky, brušné symptómy, neurologické prejavy: zmätenosť, zíranie do prázdna, ľahostajnosť, delirium – symptómy nekrotizujúcej encefalopatie. Okrem toho spomenul som si na prvý prípad covid s ktorým som sa stretol – tá žena hovorila o pocite opuchnutia tela, najmä dolnej časti tela. Tieto čeľade majú veľký vzťah k opuchom.
Tieto čeľade sú susedmi Boraginaceae, kam som sa dostal len čisto na základe čísel rastlín podľa. J. Scholtena: https://www.screencast.com/t/aeIDiqgRDq
Len na základe repertorizácie https://www.screencast.com/t/hh4USc4iB1 Asclepias tuberosa a Oleander pokrývajú najlepšie obraz corony. Oba tieto lieky majú okrem vzťahu k influenze, ako aj vzťah k tuberkulóze, čo je dôležité, lebo je jasný vzťah corony k 15. štádiu (TBC miazma). Ak by sme chceli mať aj fázu 5 a štádium 15 a zostať v týchto liekoch – prídeme ku Cascabella thevetia: 665.25.15.
Ale keď sa pozrieme na reálne príznaky – repertorizujeme,
Dnes som si prečítal o provingu Vincetoxicum hirudianum, ktorý robili pred rokom Suzanne Diez a Franz Swoboda z Rakúska. Bol som prekvapený ako presne vystihuje mentálny obraz náš stav mysle v týchto dňoch – pcoit, že nás ohrozí niečo, ak vyjdeme von z domu. Tento liek bol v minulosti používaný pri epidémiách moru a chrípky.
Vyzerá to skutočne ako veľmi dobrý potenicálny liek pre genus tejto epidémie. Páči sa mi aj jeho číslo: 665.27.15. je veľmi dobré, že je tu 15: štádium. 7. fázaje tiež veľmi dobrá. Vysvetľuje prečo by tu mali bať neurologické prejavy, ktoré sú normálne veľmi vzácne pri virózach.
Info o Vincetoxicum nájdete v prílohách pod bodom 25.

26. Komplexný pohľad na homeopatickú liečbu Covid-19 od belgického lekára Dr. Filip Degroote, ktorý sa intenzívne zaoberal posledných 6 týždňov týmto ochorením a liečil mnohých chorých.
Link na jeho správu.

Ak by ste mali nejaké klinické skúsenosti, najmä s ťažkými prípadmi, prosím, dajte mi vedieť: 00421 905 501 798, petroci@gmail.com

ZDROJE:

Ad 1. bod: 4 prípady zo Severného Talianska – súhrn príznakov:
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/Symptoms-4-cases-Italy-21-3-2020.docx

Ad 9. bod: Ozonum:
OZONUM – PENTACHORD – zhrnutie ČESKY: https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/OZONUM-pentachord-CZ-v.1.1.pdf
OZONUM -Pentachord, in ENGLISH:
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/OZONUM-pentachord.pdf
Vtipný pohľad:
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/Homeopathic-OZONUM-Global-Travel-Agency.pdf
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/OZONUM-letter-22-3-2020.pdf
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/OZONUM-No-K-Feb-2020.pdf
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/OZONUM-No-K-rep-1.png
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/OZONUM-No-K-rep2.png
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/OZONUM-No-L-Feb-2020.pdf
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/OZONUM-No-S-March-2020.pdf

Ad 10. bod: Phosphorus
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/Corona-Witold-Ehrler.pdf

Ad 11. bod: Radium bromatum
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/Corona-Radium-bromatum.docx

Ad 13. bod: Čínski homeopati – Gels, Bry, Eupat-per
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/Corona-homeopathes-chinois.pdf

Ad 18. bod: Franz Swoboda
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/Franz-Swoboda-experience-with-genus-search.docx

Ad 22. bod: Vladimír Petroci – Skupiné myslenie pri hľadaní Genus epidemicus: https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/Skupinove-myslenie-pri-hladani-genus-epid-corona-epid.docx

Ad 23. bod: Liek zo skupiny húb ako genus corony: https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/Huby-genus.docx

Ad 24. bod: Zhrnutie hľadania Genus epidemicus – André Saine: https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/Andre-Saine-Case-Management.pdf

Ad 25. bod: Súhrn provingu Vincetoxicum hirudianum – Suzanne Diez & Franz Swoboda:
https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/Vincetoxicum/VINCETOXICUM-C1-C2-summary.doc

https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/Vincetoxicum/Vincetoxicum-Susanne-Franz.odt

https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/Vincetoxicum/Vincetoxiucm-hirundiana-C1-C2.pdf

Ad 26. bod: https://www.akademiahomeopatie.sk/Texty/Genus/Corona-2020/COVID-19-Approach-by-EE.docx

3 Comments

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.