Škola kabaly pre homeopatov

 

Pripravili sme jedinečný projekt ŠKOLA KABALY PRE HOMEOPATOV, na ktorý by sme Vás chceli pozvať.
Máte možnosť zoznámiť sa s kabalou prostredníctvom skvelého znalca tejto židovskej mystiky – Andreasa N. Bjørndala z Nórska. Môžete získať aj stretnutia, ktoré sa už uskutočnili. Zo všetkých máme k dispozícii videozáznam.

Kabala predstavuje jednu z najrýchlejších ciest k našim kultúrnym a duchovným koreňom. Spôsob ako myslíme, ako sa utváralo naše západné vedomie úzko súvisí s kabalou. Kabala sprístupňuje hlboké poznanie židovskej a kresťanskej mystiky, je kľúčom k mnohým ezoterickým tradíciám, cestou k hlbokému poznaniu sveta. Je to spôsob ako dokážeme lepšie porozumieť vesmíru v jeho komplexnosti.   ŠKOLA KABALY sa uskutoční prostredníctvom webinárov. Pôjde najmä o kratšie večerné stretnutia. Občas to bude aj jeden víkendový deň. Tak by sme chceli aj začať. 

Veľa ľudí má len veľmi skreslenú predstavu o tom, čo je kabala. Mnohí si myslia, že je to židovská mágia. Skutočnosť je však celkom iná. Kabala je univerzálne poznanie reality – materiálneho aj nemateriálneho sveta (v terminológii fyzika Davida Bohma explikátneho a implikátneho rádu). Je to poznanie, ktoré môže prijať za svoje ktorýkoľvek človek vyznávajúci akékoľvek náboženstvo alebo ideológiu. Problém budú mať len tvrdí materialisti, ktorí popierajú hlbšiu podstatu vecí. Andreas Bjørndal uvažoval, či nemá svoj cyklus nazvať philosophia perennis, večná filozofia v štýle Aldousa Huxleyho.

Čo sa mi páči na tomto kurze?

1. Andreas sa venuje meditácii a hlbšiemu pochopeniu sveta už viac ako 30 rokov. Má veľmi bohaté osobné skúsenosti a nadhľad. Vidno to na tom, že dokáže celkom inak preformulovať myšlienku, ak niečomu nerozumieme. Má mimoriadne skúsenosti z Egypta a pamätá si svoje minulé životy. V detstve začal spontánne cvičiť jógové ásany bez toho aby niečo vedel o jóge. Je stará duša. Ťažko si predstaviť lepšieho učiteľa.

2. Hovorí nám o vzoroch, ktoré sú prítomné v realite. Za všetkým jednotlivým a konkrétnym, čo vnímame okolo seba sú prítomné tvary, vzorce, formy, zdroje, z ktorých táto realita vzniká. Ich pochopenie vďaka dlhému radu mystikov nám umožní pochopiť podstatu reality a tým lepšie porozumieť svetu, sebe a iným ľuďom. Ak nám chýba táto múdrosť, sme akoby v kokpite lietadla v ktorom netušíme, čo sa deje a načo slúžia všetky tie gombíky, páčky a obrazovky.

3. Je to škola určená najmä pre homeopatov. Hovorí sa, že je toľko druhov kabaly koľko je kabalistov. Ešte viac to platí v prípade Andreasa, ktorý je skúsený homeopat. Vzťahuje poznávanie reality aj k homeopatickej praxi. Keď lepšie pochopíme proces liečby, javy s ktorými sa stretávame pri provingoch a zlepšíme sa v nachádzaní hlbších tvarov, zlepšia sa výsledky našej homeopatickej praxe. Budeme účinnejšie liečiť tým, že nájdeme presnejšie lieky a sami sa staneme liekom pre iných. Lekár, ktorý lieči sám sebou je najvyššou formou v hierarchii typov lekára podľa Paracelsa.

4. Som užasnutý ako v podaní Andreasa všetko so všetkým súvisí. To je vlastne aj podstata učenia kabaly. Nič neexistuje samostatne, všetko, skryté aj zjavené je veľkým prepojeným celkom. Je fascinujúce sledovať ako písmená sú zároveň číslami, rôzne kultúry sveta objavili rovnaké základné princípy usporiadania sveta, ako vzory v prírode súvisia s ľudskými emóciami a skúsenosťou, ako v základoch vesmíru sú prítomné základy etiky. Učíme sa mať nadhľad a pochopenie mystikov a filozofov, aby sme mali šťastnejší, zmysluplnejší život a dokázali bezpečne lietať.

Prvé online stretnutie bude 4. februára v sobotu od 9.00 do 17.30 (s prestávkami).
Seminár bude tlmočený do slovenčiny.
Zo stretnutia bude dostupný aj videozáznam pre účastníkov.

Účastnícky poplatok:
60 € (sobota, 6 hodín).
20 € – večerné stretnutia, 2 hodiny.

Témou najbližšieho stretnutia budú EZOTERICKÉ TRADÍCIE starých kultúr

Vydáme sa na cestu objavovania ezoterických princípov v rôznych kultúrach, v rôznych obdobiach.
Skryté ezoterické poznanie je univerzálne, len sa líši formou.
Rôzne staré kultúry vytvorili svoje vlastné mapy k dosiahnutiu duchovného rozvoja a majstrovstvu.
Počas tohto seminára spoznáme tieto cesty a naučíme sa kroky k nemu. Uvidíme, že základné princípy sú rovnaké.
Číňania hovoria o nebeských kmeňoch. Egypťania hovoria o generácii Bohov. V Budhizme je príbeh o pastierovi a býkovi.
Zistíme aký kód sa skrýva za kresťanskou modlitbou Otčenáš a tiež za Desatoro Božími prikázaniami.
Aj keď všetky staré tradície ukazujú tú istú cestu, navzájom sa dopĺňajú a uľahčujú nám cestu, ak ich poznáme všetky.

Seminár je samostatný a nevyžaduje si predošlé znalosti. 

Prihlášky: sakh.bakajsova@gmail.com
Tel: 0905 834 565.
Do predmetu napíšte, prosím, slovo KABALA

ŠKOLA KABALY SA VÁM BUDE PÁČIŤ AK:

hľadáte sami seba a zmysel svojho života
– chcete sa zdokonaliť a stať sa majstrom svojho života
– zaujímate sa o staré kultúry, históriu, mýty a náboženstvá
–  je vám blízka duchovnosť, filozofia, psychológia
– chcete sa cítiť súčasťou skupiny
– sa chcete naučiť ako nájsť v zložitých javoch jednoduché princípy

Andreas N. Bjørndal je homeopat a duchovný učiteľ. Zaoberá sa kabalou a ezoterickými iniciačnýmii tradíciami už od roku 1976. Viedol mnohé semináre v Nórsku a v iných krajinách sveta. Má schopnosť inšpirovať účastníkov svojich seminárov a vysvetliť jednoducho aj zložité témy.
Web Andreasa – holonity.com

Tešíme sa na stretnutia s Vami. Začali sme 4. februára 2023. Prvá séria skončí koncom júna 2023.

Vladimír Petroci a Andreas Bjørndal

Termíny školy kabaly do konca júna 2023
4. 2. 2023 Sobota 9.00 – 17.30
9. 2. 2023 Štvrtok 19.00 – 21.00
23. 2. 2023 Štvrtok 19.00 – 21.00
6. 3. 2023 Pondelok 19.00 – 21.00
23. 3. 2023 Štvrtok 19.00 – 21.00
4. 4. 2023 Utorok 19.00 – 21.00
22. 4. 2023 Sobota 9.00 – 17.30
11. 5. 2023 Štvrtok 19.00 – 21.00
29. 5 . 2023 Pondelok 19.00 – 21.00
15. 6. 2023 Štvrtok 19.00 – 21.00
29. 6. 2023 Štvrtok 19.00 – 21.00

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.