Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Bunkové soli Dr. Schüsslera

 

Webinár SAKH BUNKOVÉ SOLI Dr. SCHUSSLERA – Silvia Trojanovská – dve časti: 19. 6. (piatok) o 19:30 hod. a 22. 6. (pondelok) o 19:30 hod.
Cena spolu: 40,- eur
Prihlášky:
petrociova@gmail.com
☎ +421 948 12 77 33

Podľa Dr. Schüsslera: “Obnova bunky a tým aj celého tela je výsledkom vyrovnania deficitu anorganických solí.“ Minerálne látky sú dôležitou stavebnou súčasťou buniek v ľudskom organizme. Ich prítomnosť a rovnováha sú nevyhnutné pre udržanie zdravia. Minerálne látky získavame prirodzene z potravy. Ak je strava nevyvážená, prípadne chudobná na potrebné živiny, vzniká bunkový deficit, ktorý sa prejaví zdravotnými problémami.
Bežné minerály užívané ako doplnky výživy sú ťažko vstrebateľné a často sa usádzajú v tkanivách, v ktorých si neplnia žiadnu úlohu. Výbornou alternatívou sú Schusslerove soli, známe aj ako bunkové alebo tkanivové soli.

Mgr. Silvia Trojanovská, SAKHom.

Dr. Wilhelm Heinrich Schussler, nemecký lekár 19. storočia používal pri liečbe rôznych ochorení 12 základných biochemických solí. Jeho koncept a spôsob liečby je známy po celom svete a vychádza z homeopatie.
Jednotlivé minerálne látky sú vyrábané decimálnou trituráciou, teda v pomere 1 ku 10 a najčastejšie sa používajú v potencii D3, D6 a D12. Týmto spôsobom výroby sa zvyšuje ich vstrebateľnosť a účinok. Tkanivové biosoli doplnia deficit látky fyzickému telu a dajú zároveň informáciu, čo má s ňou urobiť.
Aj napriek určitému vzťahu k homeopatii, výroba tkanivových solí má rozdielne výrobné postupy a aj celkový prístup. Klasická homeopatia vychádza zo základnej pravdy „Similia similibus curantur“, čo znamená, podobné sa lieči podobným, v práci s tkanivovými soľami vychádzame zo znalosti funkcie jednotlivých minerálnych látok, ich fyziologického významu a prejaveným deficitom. Tento vnútrobunkový alebo tkanivový deficit sa podávaním bunkových solí vyrovná a celkovo upraví minerálna rovnováha.
Biochemická terapia je definovaná 3 základnými piliermi:
1. Bunka je základná jednotka života.
2. Podstatou choroby je patologicky zmenená bunka.
3. Zdravie človeka je podmienené dostatočným množstvom potrebných minerálnych živín v správnom pomere.
Bunkové soli sú bezpečné pre malé deti, dojčatá, tehotné ženy, aj v kombinácii s alopatickými či homeopatickými liekmi.
Deficit jednotlivých minerálov je viditeľný aj na tvári človeka. Napríklad predčasné vrásky na tvári v tvare mriežky sú prejavom deficitu CALCIUM FLUORICUM, ktorá má omladzujúci efekt. Ide o biochemický lifting tváre, hlavnú biochemickú soľ na elasticitu a pružnosť tkanív. Jej používaním tkanivo mladne a zároveň sa vyrovnáva deficit tejto soli potrebnej aj pre stavbu kostí, zubnej skloviny, vrchnej vrstvy kože, stien ciev.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prihláste sa na webinár. Tešíme sa na vás!

petrociova@gmail.com
☎ +421 948 12 77 33

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.