Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Povedali o nás

Ing. Soňa Koyšová, SAKHom.

Čas strávený na akadémii klasickej homeopatii bol pre mňa jeden z najkrajších. Ešte stále som s touto školou hlboko prepojená, pretože mi dala nielen vynikajúce homeopatické vzdelanie, ale dotkla sa aj mojej duše. Často tam ešte aj dnes zájdem, poznám desiatky študentov. Ak rozmýšľate, kam ísť študovať homeopatiu, rozhodne vám radím vybrať si práve túto školu.
Úprimne som presvedčená, že je to jedna z najlepších škôl na svete. Naučíte sa tu veľmi dobre nielen klasickú homeopatiu, ale dostanete poznatky aj z najnovších metód od renomovaných, najslávnejších žijúcich homeopatov dneška z celého sveta. Budete sa môcť osobne stretnúť a učiť od tých  najpovolanejších, lebo tak ako všetko, aj homeopatia sa vyvíja a prešla za posledných 20 rokov prevratnou zmenou. Ak sa všetky tieto metódy naučíte, budete výborne pripravení na prax a použijete práve tú metódu, ktorú pacient potrebuje.

Akadémia je miesto, kde sa nielen učíte, praxujete, vidíte živých pacientov, ale je to aj miesto, kde stretnete ľudí podobnej životnej filozofie, získate nových priateľov, nájdete nové myšlienky a odvahu k premene svojho života. Keby som mala byť opäť študentom, vybrala by som si bez váhania túto školu, v nej dostanete to najlepšie možné vzdelanie v homeopatii. Je úžasné, že na našom malom Slovensku, dostanete takú veľkú príležitosť. Akadémia je moja „ srdcová záležitosť“ .

 

Ing. Stanislava Mikušincová, SAKHom.

Akadémia poskytuje široké pole informácií z rôznych oblastí: princípy, ako a prečo homeopatia funguje; informácie o príprave liekov, ako aj ich pôsobení a to nielen u liekov dobre známych, ale aj menej známych (nových) vďaka svojej otvorenosti novým poznatkom od významných svetových homeopatov. Pričom mnohé lieky sú priblížené nahrávkami prípadov, takže sa teoretické informácie prepoja s prejavmi človeka, ktorému skutočne pomohli.

Akadémia poskytuje prehľad o rôznych prístupoch liečby v homeopatii, ktoré sa používajú v rôznych životných situáciách pacienta a množstvo ďalších zaujímavých a užitočných informácií zo sveta homeopatie (o živote velikánov homeopatie, o homeopatii inde vo svete, terapeutikách …) i medicíny na doplnenie základných medicínskych poznatkov, aby sa nelekár ako budúci homeopat vyznal vo výsledkoch medicínskych testov a vyšetrení a mohol spolupracovať s doktormi na zlepšení stavu pacienta.

Všetko to si možno overiť na pravidelných praktických cvičeniach, aby budúci homeopat po skončení školy nebol len teoreticky zdatný, ale vedel svoje vedomosti aj využiť pri liečbe v realite. SAKH sa radí určite k špičke nielen v rámci bývalého Česko-Slovenska, ale aj v rámci Európy i sveta vôbec, vrelo odporúčam.

Dr. Jana Kolenová, SAKHom.

Nová doba si vyžaduje nové pohľady a postoje. To platí aj pre homeopatiu. Ešte nikdy sme nemali tak masívne zaočkovanú populáciu, toľko liekov, množstvo informácií ako dnes. To všetko ovplyvňuje ľudí a spúšťa mnoho nových chronických chorôb.

A práve v tom je štúdium na SAKH mimoriadne, pretože poskytuje informácie aj o najnovších postupoch v homeopatii (Scholten, Sankaran, Mangiallavori…), ale nezabúda ani na klasikov 19. a 20. storočia (Hahnemman, Hering, Kent, Vithoulkas…). To dáva ten správny nadhľad a jedinečné možnosti pre homeopatickú prax absolventov. Mám s tým osobné skúsenosti.

Mgr. Pavlína Hollá, SAKHom.

Slovenská akadémia homeopatie je mimoriadna škola a ja som naozaj vďačná, že

som študovala práve tam. Toto je škola, kde sa naučíte omnoho viac ako len

rozpoznávať bežné homeopatické lieky. Naučíte sa homeopaticky  myslieť, používať moderné metódy predpisovania a analýzy prípadu od najlepších svetových homeopatov dneška, vďaka čomu budete schopní použiť homeopatiká, o ktorých mnohí ani netušia, že existujú.

Štúdium v akadémii nie je len teoretická záležitosť. Počas štúdia máte možnosť zúčastniť sa pravidelných živých vyšetrení. Je to skvelá príležitosť pozrieť si ako pracujú a rozmýšľajú kolegovia, vyskúšať si vedenie rozhovoru
s pacientom, pretrénovať analýzu prípadu “nanečisto” a overiť si získané vedomosti. A to najlepšie je, že aj po skončení štúdia môžeme byť neustále v kontakte so školou. Sledujeme nové informácie a trendy, radíme sa a vymieňame si skúsenosti. Na riešenie problémov už človek nie je nikdy sám.

 

Tatiana Múdra

V rokoch 2005-2009 som absolvovala štúdium homeopatie v Slovenskej akadémii klasickej homeopatie.Chcem vyjadriť poďakovanie MUDr. Vladimírovi Petrocimu, ktorý je zakladateľom SAKH. Akadémia mi poskytla kvalitné materiály, láskavú atmosféru, vysoko odborné prednášky a prednášajúcich z celého sveta. A v neposlednom rade, stretla som tu vela studujucich, ktorí sa stali mojimi priatelmi a s kt. si neustále vymiename svoje skusenosti. Vdaka môjmu učiteľovi a jeho manželke Janke, ktorá s láskavou starostlivosťou vedie chod akadémie a je jej neodmysliteľnou súčasťou.

 

1 Comment

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.