Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Štvorročné štúdium homeopatie pre profesionálnu prax

 

Naše štúdium v Bratislave je určené pre získanie hlbokých poznatkov pre profesionálnu prax.
Prednášajú slovenskí a zahraniční lektori.
Moderné, dynamické, názorné, praktické štúdium s tradíciou od roku 2004.
Patrí medzi najkvalitnejšie vo svete.

Základné charakteristiky štúdia v SAKH:

1. Lieky materie mediky prednášame systematicky
podľa evolučnej alebo chemickej príbuznosti ich zdrojov. Učíme spoločné témy skupiny liekov,
čo vytvára základnú štruktúru
pre prácu s veľkým počtom liekov, ktoré sú potrebné pre presný predpis a tým aj hlboký účinok. Lieky neučíme nudným spôsobom vymenovávaním ich príznakov,
ale v ich vzájomných vzťahoch
a súvislostiach. U každého lieku hľadáme jeho príbeh. K tomu používame najmä objavy Dr. Jana Scholtena z Holandska, ktorý
od začiatku 90-tych rokov vytvoril fungujúci a praktický systém minerálnej a rastlinnej ríše

2. Pri výuke sa opierame o klasikov (Hahnemann, Boenninghausen, Kent), ale zároveň využívame najnovšie poznatky súčasných svetových homeopatov (Scholten, Sankaran, Mangialavori, Hardy, Klein). Učíme efektívne používanie homeopatie v akútnych aj chronických stavoch. Nie sme orientovaní len na jednu metódu. Používame v praxi klasickú homeopatiu, tematický predpis, Boenninghausenovu metódu – polárnu analýzu podľa Heinera Frei, Sehgalovu metódu, Vijayakarovu metódu, etiologický predpis, orgánové lieky, terapeutiká, genus epidemicus, miazmy… Základnou metódou našej akadémie pri chronickom predpise je však Scholtenova metóda tematického predpisu, ktorá je nadstavbou klasickej homeopatie.

Dr. Jonathan Hardy v Slovenskej akadémii klasickej homeopatie
Dr. Jonathan Hardy v Bratislave na seminári SAKH

3. Program našej školy zodpovedá kritériám ECH a ECCH (európske organizácie zjednocujúce jednotlivé národné lekárske resp. nelekárske homeopatické spoločnosti) a naša škola je akreditovaná Slovenskou komorou homeopatov.

4. Štúdium je určené pre všetkých, aj pre nezdravotníkov. Pre nich je povinné medicínske minimum.

5.  Pri výučbe používame multimediálne prostriedky – powerpointové prezentácie, videá, filmy.

6. Našimi učiteľmi sú skúsení slovenskí a zahraniční homeopati. Základné semináre prednáša Dr. Vladimír Petroci, Ing. Tomáš Výboch, Dr. Irene Peña Stroehlein, Dr. Eva Ďurechová.


7. Súčasťou nášho vzdelávania sú semináre, na ktorých prednášajú najlepší svetoví homeopati
zo zahraničia. Tieto semináre sú určené pre všetky ročníky SAKH a zúčastňujú sa ich aj absolventi. Tieto semináre sú 4 – 5 x do roka a sú víkendové. 4 z nich sú súčasťou základného vzdelávania a sú zahrnuté v semestrálnom poplatku za štúdium.

8. Učebné texty a prezentácie majú študenti k dispozícii online na webstránke SAKH, odkiaľ si ich môžu stiahnuť a vytlačiť.

9. Repertorizácia je využívanie indexov príznakov homeopatic-kých liekov. Je to veľmi dobrý nástroj homeopatov. Repertorizáciu učíme už
od prvého ročníka. Využívame pritom najmodernejšie a najspoľahlivejšie repertóriá.
V súčasnosti pracujeme najviac
s počítačovým programom Complete Dynamics.
Základná verzia, ktorá umožňuje prehliadanie je zdarma.
Na platenú plnú verziu máme dohodnutú špeciálnu cenu
pre študentov našej akadémie, ktorá je tretinová v porovnaní
s bežnou cenou.

Dr. Vladimír Petroci
MUDr. Vladimír Petroci

10. Vydávame homeopatickú literatúru pre našich študentov a homeopatickú verejnosť. Zatiaľ sme vydali 10 kníh. V prvom ročníku odporúčame knihy Zázrak minimálnej dávky (Dorothy Shepherdová), Homeopatia a minerály (Jan Scholten), Liečbou k slobode (Jan Scholten), Homeopatia a Prvky (Jan Scholten), Tajomné lantanoidy (Jan Scholten), Homeopatická psychológia (Philip Bailey).

11. Štúdium sa skladá z víkendových seminárov, ktoré sú približne raz mesačne počas 4-och rokov, mimo letných prázdnin (júl-august). Základné semináre sú v sobotu od 09.00 do 19.00, a v nedeľu od 9.00 do 17.00, s prestávkou na obed. Medicínske minimum je samostatne. Zahraničné semináre sú online, v sobotu a nedeľu a trvajú spolu 12 hodín.

Homeopatiou môžete pomôcť nielen ľuďom, ale aj zvieratám a rastlinám

12. Semináre sú online alebo osobne: v Bratislave, Varšave, Prahe. Letná škola, ktorá býva začiatkom júla je nepovinná a býva v Levoči.

13. Poplatok za štúdium je semestrálny – t.j. pol roka vopred. Cena školného je vypočítaná z ceny jednotlivých základných a zahraničných seminárov. Cena jedného semináru je 120 €. V odôvodnených prípadoch je možné rozdeliť túto semestrálnu platbu.

14. Počet povinných seminárov je 10. Skladajú sa zo základných (6) a zahraničných (4). Ostatné zahraničné semináre a webináre sú voliteľné.

15. Hlavné predmety sú materia medika, repertorizácia, prax, analýza prípadu, terapeutiká, teória homeopatie, história homeopatie, medicínske minimum. Štúdium sa skladá z troch hlavných častí: teória, prax, medicínske minimum (povinné pre nezdravotníkov).

16. Po ukončení štúdia a úspešnom zložení záverečných skúšok absolventi dostávajú diplom našej akadémie a sú oprávnení používať skratku SAKHom. za menom, ktorá nie je oficiálnym titulom na základe zákona, ale podľa vzoru spoločností a škôl v západných krajinách označuje príslušnosť k spoločnosti alebo absolventov škôl.


17. Nový ročník otvárame vždy na jeseň, koncom septembra.


18. Slovenská akadémia klasickej homeopatie je škola s tradíciou. Vznikla v roku 2004 a každoročne otvára nový kurz. Získala si uznanie na Slovensku aj v zahraničí ako jedna z najlepších škôl homeopatie vo svete.


Prihlásiť sa môžete e-mailom na sakh.bakajsova@gmail.com

Napíšte email, v ktorom prejavíte záujem študovať v našej akadémii a uvediete svoje kontaktné údaje: meno, (titul), adresa, telefón, mobil, alebo prihláste sa prostredníctvom tohto formulára.

Vypíšte a odošlite FORMULÁR, ktorý sa otvorí po kliknutí na tento link. Je to prihláška na štúdium homeopatie v našej akadémii SAKH

Kontakt: info@akademiahomeopatie.sk
Tel: 0948 127 733

4 Comments

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.