Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Andreas Bjørndal – Minerálna ríša – stále neznáma

 

Pozývam Vás na webinár Andreasa BjørndalaMinerálna ríša stále neznáma – sobota a nedeľa 29.- 30. 8. 2020. Bude to 12 hodinový webinár v rovnakom časovom rozsahu ako webinár, ktorý mal Jonathan Hardy. Andreas nám predstaví svoj jedinečný pohľad na celú minerálnu ríšu, na jednotlivé skupiny liekov, ktoré z nej pochádzajú. Je to veľmi komplexný materiál, ktorý Andreas pripravoval celé roky a stojí na jeho celoživotnej skúsenosti homeopata a objaviteľa hlbokých archetypálnych skúseností (kabala, semiológia, numerológia, metafyzika). Ak si myslíte, že už dobre poznáte minerálnu ríšu, budete milo prekvapení. 😉 Videl som časť tejto prednášky a veľmi sa mi to páčilo. Je to originálne a plné inšpirujúcich pohľadov a súvislostí.
Vladimír Petroci

Organizačné informácie:

Prihlášky: petrociova@gmail.com
Tel: 0948 127 733
Zoom link dostanú účastníci pred webinárom.

Čas: Sobota a nedeľa 29. – 30. 8. 2020. Spolu 12 hodín, 6 v sobotu, 6 v nedeľu.
9.00 – 10.30
11.00 – 12.30
14.00 – 15.30
16.00 – 17.30

Poplatok: 90 €
Nazov uctu : PhDr. Jana Petrociová
Číslo účtu: 0031 8378 5755 / 0200
IBAN : SK21 0200 0000 0031 8378 5755
SWIFT (BIC) kod : SUBASKBX
Do poznámky, prosím, napíšte svoje meno. Inak nebudeme vedieť vašu platbu identifikovať.
Ak už máte pridelený variabilný symbol, použite ho.
Ak ho nemáte, napíšte na mail petrociova@gmail.com

O čom bude tento webinár

Záujem homeopatov sa v súčasnosti presunul zo zamerania na „charakteristické príznaky či kľúčové slová“ na „témy, esenciu liekov a skupín liekov“, na „taxonomické systémy a evolučné skupiny“.
Holistické pochopenie ríš a ich vývoja sa stalo dôležitým kľúčom na nájdenie najlepšieho možného simillima pre našich klientov.

Najnovší vývoj v taxonómii priniesol úžasné výsledky pre rýchly a presný predpis rastlín (Jan Scholten). V ríši zvierat vidíme tiež explóziu nových homeopatických liekov spojených s ich hlbším pochopením (mlieka, vtáci, ryby, hmyz, plazy, mäkkýše…).

V tieni záujmu však zostala minerálna ríša, ktorá je v skutočnosti základom pre rastlinnú a živočíšnu ríšu. Tá je v súčasnosti najmenej preskúmaná. Celé jej skupiny sú nám neznáme.
Áno, máme dobrý prehľad o 118-tich prvkoch periodickej tabuľky prvkov. Poznáme aj mnohé z ich solí. Ale zvyšok minerálnej ríše, okrem kyselín je takmer neznáme.

118 prvkov v rôznych kombináciách sa kombinuje v 7 hlavných kryštálových štruktúrach s 32 podštruktúrami do minerálov, ktorých je 5562. Toto sú skutočné stavebné kamene minerálneho kráľovstva. Tieto minerály tvoria všetky horniny. Skaly (kamene) majú 3 rôzne pôvody a tvoria veľkú časť minerálnej ríše.

Táto ríša má veľa podskupín. Predovšetkým 7 kryštálových štruktúr a okrem nich amorfný systém. Okrem nich skupiny ako sú vyvreté horniny, sedimentárne horniny, metamorfované horniny, skupiny, ktoré súvisia s miestom, prírodnými javmi, meteory, vody, plyny, soli, kyseliny, drahokamy, fosílie a iné biominerály.

Na základe provingov 30-tich minerálov (15 drahokamov), 7 kryštálových štruktúr a 5 ďalších štruktúr a pomocou vyliečených prípadov nám Andreas N. Bjørndal poskytne veľký prehľad o celej minerálnej ríši a o tom, ako rozpoznať hlavné skupiny a homeopatické lieky, ktoré do nich patria.

Andreas N. Bjørndal pracuje ako homeopat už od roku 1981. Okrem toho je riaditeľom Nórskej akadémie pre naturálnu medicínu – NAN (Norwegian Academy of Natural Medicine), kde od roku 1987 vyučuje.
Absolvoval postgraduálne semináre s mnohými medzinárodnými lektormi a získal magisterský titul v oblasti homeopatie. Od roku 1988 je tiež akupunkturistom. Andreas podporuje homeopatiu prostredníctvom politickej práce, zlepšovania  vzdelávanie, publikovaním článkov, účasťou na diskusiách v televízii, ako aj tým, že je členom predstavenstva a predsedom rôznych spoločností a komisií v rámci nórskej vlády. Bol predsedom NHL, Nórskej homeopatickej spoločnosti, ECCH a ICCH.

Na základe dlhoročnej praxe vyvinul:
– systematický koherentný model s 9 miazmami
– kvalitatívnu tematickú analýzu
– klasifikáciu pacientov podľa archetypálnych typológií
– archetypálnu kapitolu mysle pre repertórium
– nový podrobný súbor kritérií na hodnotenie životnej sily
– jednotný model hodnotenia smeru liečby, aktualizáciou skorších prác

Vyučuje archetypálny, miazmatický a rodinný prístup k homeopatii od roku 1989 a neustále rozvíja chápanie periodického systému prvkov, ktorý je založený na kvantových číslach a archetypoch. Vyvinul aj jedinečné chápanie rastlín a ďalších čeľadí na základe archetypov a evolučných princípov a najnovšieho vývoja APG IV.
Okrem homeopatie študoval semiológiu starých kultúr a ich medicínske systémy, najmä to, ako súviseli s ich svetonázorom, konceptualizáciou a tvorbou symbolov. Študoval najmä tradičnú čínsku medicínu, kabalu a egyptológiu. Hľadanie semiológie, abecedy pojmov, využil pri svojej snahe o jednotnú homeopatiu.
Bjørndal prednášal v mnohých rôznych krajinách a je považovaný za inšpirujúceho rečníka so schopnosťou ľahko pochopiť zložité témy.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.