Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Kalium carbonicum a bolesti chrbta po úraze

Bolesti chrbta po úraze
 
Bolesti chrbta po úraze

Každý človek vytvára osobnú, jedinečnú atmosféru počas homeopatickej konzultácie. Vnáša do nej nielen vlastné ťažkosti, bolesti, ale aj radosti a skryté túžby, ktoré mu špecifickým spôsobom sformovali jeho vnímanie reality.

Prípad bolesti chrbta po úraze

Homeopatickú pomoc sa rozhodol vyhľadať zrelý sedemdesiatnik. Trápia ho bolesti chrbta po úraze, ktoré pociťuje už niekoľko rokov v krížovej oblasti. Za posledné mesiace sa dokonca zintenzívnili. Ťažkosti sa zhoršia pohybom, vtedy sa pichavá bolesť mení na tupú a šíri sa do dolných končatín.

Bielovlasý starší pán zaplnil miestnosť pokojom, dobrosrdečnosťou, túžbou po spolupráci, ako aj dojmom naplneného života. Za mlada sa vyučil za murára a svojej profesii zostal verný po celý aktívny život. Staval nielen domy v rodnej obci, ale aj nájomné byty, hotely, škôlky, školy a nemocnice po celom Slovensku. Pri srdci ho hrial pocit, že vďaka jeho práci sa budú mať ľudia lepšie ako predtým.

Pevné základy pre život

„Svoju prácu som vykonával zodpovedne, tak, aby mi nikto nemohol povedať, že som si na nej nedal záležať. Už od detstva som bol vedený k ťažkým manuálnym prácam na domácom hospodárstve. Peňazí nebolo nikdy nazvyš, avšak rodinná atmosféra vynahradila materiálne strádanie.

S oboma rodičmi som mal výborný vzťah a nepamätám si, že by sa niekedy hádali. Detstvo som strávil na dedinských poliach a lesných chodníčkoch s partiou kamarátov. V období dospievania neboli mojou doménou návštevy miestneho pohostinstva, ale na futbale som nesmel nikdy chýbať.

Za najdôležitejšie hodnoty považujem poctivosť, lásku a súdržnosť.

S manželkou sa o spoločné radosti i starosti delím už viac ako polstoročie. Lepšiu ženu som si nikdy nemohol priať. Spoločne sme vychovali deti, ktorým sme sa snažili vštepiť, že robiť dobro je prirodzené pre každého z nás. Naopak, za neprirodzené považujem podceňovanie ľudí a vykonávanie úloh takým spôsobom, že by mi to mohlo okolie vytknúť.

V súčasnosti by som nechcel byť mladý, pretože by som pociťoval silný stres. Zle by na mňa vplývala najmä neistota týkajúca sa práce, financií, hypotéka na dom. Kedysi boli ľudia ľudskejší. Biznis a peniaze neboli na prvom mieste.“

Podstatou jeho životnej múdrosti je myšlienka zodpovedného vykonávania práce a povinností.

Vie, čo je jeho úloha a je s ňou plne stotožnený, vykonáva ju automaticky a bez siahodlhých úvah o jej správnosti. Svoje poslanie našiel v stavebníctve. Po celé roky prispieval k dobru komunity stavbou domov – presne, podľa predložených plánov, bez akýchkoľvek odchýlok. Vnímame tu aj jeho strach z možnej kritiky, nepoctivej práce a chýb.

Vykonávanie manuálnej práce podľa presných postupov je v homeopatii typické pre homeopatiká z periódy železa. Spôsob, akým človek ku konkrétnej práci pristupuje nám pomáha vybrať konkrétny prvok alebo zlúčeninu. Samozrejmé plnenie povinností bez váhania a rozmýšľania je typické pre káliové soli.

Kalium carbonicum

Mužovi s bolesťami chrbta výrazne skvalitnilo život práve Kalium carbonicum. Po jeho užití sa v tomto prípade bolesti zmiernili o 70% a umožnili mu vrátiť sa k obľúbeným činnostiam okolo rodinného domu.

Kalium carbonicum je homeopatikum vyrobené zo spáleného bukového dreva.

Ľudia, ktorí ho potrebujú, často trpia pichavými bolesťami v rôznych častiach tela, sú citliví na prievan a zdravotné ťažkosti sa im zhoršujú okolo tretej hodiny v noci. Najčastejšie ich trápi slabosť, astma, zápaly dutín spojené, žalúdočné ťažkosti, opuchy rôznych častí tela a bolesti chrbta.

Autor: Ing. Jana Kováčová, SAKHom. │www.homeoprekazdeho.sk

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.