Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Prípad vyčerpanej matky

vyčerpaná matka
 
vyčerpaná matka

Samy to dobre poznáte, každá matka si želá pre svoje dieťa to najlepšie. Chce pre neho najlepšie vzdelanie, kamarátov, kariéru, aby bolo zdravé, šťastné a úspešné. Veľmi sa snažíme, a robíme všetko pre to, aby sme mu to zabezpečili už od jeho prvého nádychu. Staráme sa o neho s láskou, poskytujeme mu 100% starostlivosť a uspokojenie jeho potrieb s vedomím, že dávame svojmu dieťaťu to najlepšie.

Problém však nastáva, keď toho začne byť priveľa. Dieťa začína chodiť do škôlky, matka do práce, neskôr príde na rad škola, odvoz na krúžky, učenie s dieťaťom. Nároky sa stále zvyšujú a pre matku neostáva žiaden voľný čas. Napriek tomu, že podáva rovnaký výkon v práci ako otec, po príchode domov jej namiesto odpočinku začína ďalšia pracovná zmena.

Veľký výkon a zaťaženie sa neskôr spravidla odzrkadlí aj na zdravotných problémoch. Jedná sa o komplexný problém, kedy zdravotné ťažkosti majú príčinu v preťaženosti a strese. V takomto prípade je vhodné vyhľadať celkovú, holistickú liečbu, napríklad homeopatiu, kde terapeut hľadá a lieči príčinu problému.

Najradšej by som bola sama

37 ročná blondína prichádza pre problémy s návalmi tepla, únavou a nadváhou. Ťažkosťami trpí od pôrodu svojho momentálne 4 ročného syna. V strese ju náhle zaleje pot od hlavy až po kríže. Chrbát vplyvom chladného potu rýchlo tuhne a bolí, už niekoľko krát ju aj seklo v krížoch. Nadváhou trpí od pôrodu. Cvičí, stravuje sa normálne, ale tehotenské kilá sa jej nedarí schudnúť. Napriek tomu, že spí dostatočný počet hodín, stále sa cíti unavená.

Problém s potením začal po pôrode pri dojčení synčeka. Akonáhle sa prisal na prsník, prišla horúčava a zalial ju pot. Napriek tomu, že už nedojčí, problémy stále pretrvávajú. Pri detailnejšom rozhovore zisťujem, že hlavný spúšťač jej stresu je stále jej syn. Keď od synčeka niečo žiada a on neposlúchne, alebo keď od nej neustále niečo vyžaduje, príde moment, kedy sa nahnevá, vzbĺkne a náhle do nej vstúpi veľký hnev. Cíti, že situáciu nezvláda, snaží sa hnev potlačiť, otočiť sa a predýchať to, a vtedy príde nával.

Návaly potu však prichádzajú aj pri bežnom strese, napríklad keď sa ponáhľa na zástavku, aby stihla autobus do práce. Počas rozhovoru sa klientka zrazu rozplače a hovorí: „Najradšej by som bola sama, načo mi bolo dieťa. Často prichádzajú momenty, keď si s ním neviem dať rady, neviem ako mám reagovať“. Na otázku ako teda zvyčajne reaguje mi odpovedá, že buď hnev potlačí a vtedy príde nával, alebo sa neudrží a na synčeka kričí, často aj škaredo. Nerozumie svojim reakciám, nespoznáva svoje správanie, aj keď si povie, že predsa nie sme stroje, sme ľudia. Následne má výčitky svedomia a pripadá si ako harpia. Už má toho všetkého dosť. Na otázku,čoho všetkého má dosť, odpovedá, že toho snaženia. „Asi sa príliš snažím, aby bolo všetko v poriadku, aby bolo doma upratané, aby mal čo jesť, aby bol zdravý a naučil sa dobre rozprávať a všetkému rozumel.“ (Poznámka: Jej synček trpí oneskorením vývojom reči.)

Počas konzultácie si postupne uvedomujem, že klientka na seba vyvíja príliš veľký tlak. „Potom vybuchnem a úplne zbytočne, v amoku viem povedať veľmi škaredé slová“. Na otázku ako sa vtedy cíti, mi odpovedá: „Cítim sa ako šelma, s labami, pazúrmi, ako nejaký gepard. Chodí z jednej strany na druhú a keď je toho príliš veľa, zaútočí na svoje dieťa. Aj na manžela často vybuchnem, aj on si to zlizne.“

Klientka sama z tohto pocitu plynule prechádza do opisu synčekovho pôrodu, z ktorého má doteraz veľkú traumu. „Pôrod bol náhly, vyvolávačka. Od vyčerpania som nedokázala stáť na nohách. Syn bol veľké bábätko. Stále vidím, ako vytláčam toto prvé dieťa von, namiesto toho, aby išlo druhé. Chcela som mať ďalšie dieťa predtým, ale už nechcem.“ Počas pôrodu nastali komplikácie. Zasekol sa v pôrodných cestách a museli ho oživovať. Po pôrode jej ho zobrali, a prvý krát ho videla až po piatich dňoch, bol napojený na hadičky. „Nikto mi so synčekom nepomohol. Všetko sa točilo iba okolo neho, aby bol v poriadku. Stále sme chodili po vyšetreniach. Tri roky som stále riešila, čo s ním bude. Bolo toho na mňa priveľa“.

Na otázku, akú má povahu, mi odpovedá, že všetko chce robiť príliš rýchlo, nemá žiadnu trpezlivosť. Predtým nebola taká výbušná ako teraz. Na ľudí pôsobí pokojne, vie však z ničoho nič vybuchnúť. Manžel by o nej povedal, že je starostlivá a šikovná. Rada číta romantické knihy a zaujímavé príbehy. Popri práci vychovávateľky študuje aj špeciálnu pedagogiku. Na zábavu a záľuby jej momentálne veľa času nezostáva.

Počas konzultácie si starostlivo zapisujem všetky informácie a zdravotné problémy zadávam do homeopatického programu, ktorý redukuje výber vhodného homeopatika. Už teraz myslím na homeopatikum, ktoré som klientke predpísala. Jej výber obľúbenej zelenej farby mi len potvrdzuje výber homeopatika.

Človek by si najskôr pomyslel, že som klientke vybrala homeopatikum vyrobené zo zvieraťa, nejakej šelmy, napríklad geparda. Klientka však dostala homeopatikum vyrobené z chemického prvku dusíka pod názvom Nitrogen.

Dusík je plyn bez farby a zápachu. V periodickej sústave prvkov sa nachádza pod protónovým číslom 7. Obsahuje ho väčšina výbušnín, ako nitroglycerín, pušný prach, atď. Dusík v kvapalnej forme sa využíva na chladenie.

Nitrogenium v homeopatii

Homeopatikum Nitrogen, vyrobené z dusíka, nebolo v homeopatii dobre známe až do popísania jeho homeopatického obrazu v 90. rokoch holandským homeopatom Janom Scholtenom. Ľudia, ktorí dobre reagujú na homeopatikum z dusíka, majú potrebu rozširovania sa, expanzie, potrebujú stále viac a viac. Neustále zvyšujú svoje nároky, majú pocit, že musia splniť všetko, čo si naplánovali a musia pokračovať v tom, čo už dosiahli. Niekedy je pre nich ťažké uvoľniť sa a oddýchnuť si, aj keď by to radi urobili. Vzniká tak pocit napätia, ktoré pri nahromadení môže viesť k explózií. Preto často vybuchujú v rôznych návaloch hnevu, keď niečo nejde tak, ako si naplánovali. Sú preto aj veľmi netrpezliví.

Toto homeopatikum je možné užiť aj počas pôrodu, keď je dieťa zaseknuté v pôrodných cestách, prípadne po pôrode na komplikácie, ktoré vznikli dôsledkom zaseknutia.

Kontrolná konzultácia po 2 mesiacoch

Na moju otázku ako sa má, odpovedá: „Šialene som začala chudnúť. Napriek tomu, že som nič nezmenila, za dva mesiace mám o číslo menšiu konfekčnú veľkosť. Všimli si to v okolí, chvália a pýtajú sa, ako sa mi to konečne podarilo. Po synčekovi už toľko nekričím, aj manžel si to všimol. Napriek tomu, že je toho stále veľa a neviem ako idú dni, som kľudnejšia. Psychicky sa cítim oveľa lepšie, nie som už nervózna, aj keď toho mám priveľa. Už sa necítim unavená, stále niekde lietam, ale vždy si ten čas dokážem nejako zariadiť. Vôbec sa už nepotím, už si na to potenie ani nepamätám.“

„Prestala som používať hrubé slová. Po synčekovi síce niekedy zakričím, ale viem sa ovládať. Teraz si to zorganizujem tak, že rýchlo operiem, navarím a potom sa v kľude venujem už len jemu. Už nevyvíjam na seba taký veľký tlak, nemá to význam. Predtým som si pripadala ako slúžka, nič iné som nerobila, iba dookola upratovala a stále som synčekovi opakovala čo má robiť.“

Na otázku, k čomu by sa teraz prirovnala odpovedá: „Cítim sa ako volavka, niečo ľahké, pokojné.“

Po 3 rokoch sa klientka stále cíti dobre

Problémy sa nevrátili, homeopatikum už neužíva. Jej synček trpel neurologickými prejavmi, tikmi rúk pri únave, najmä večer, ktoré po podaní homeopatika Nitrogen 30C odzneli.

Homeopatia lieči a dokáže trvalo vyliečiť psychické a fyzické ťažkosti rôzneho charakteru. Je však potrebné sa na problémy pozrieť celkovo a vyliečiť príčinu ochorenia.

Autor: Lucia Klačková, SAKHom.

Foto: freepik.com

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.