Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Keď život prestane mať zmysel, lebo som nepotrebná

 

Každý deň sa stretávame s problémami a snažíme sa ich zvládnuť najlepšie, ako vieme. Niekedy v ťažkých chvíľach prepadneme beznádeji. Niektorí ľudia trpia silnými negatívnymi emóciami, ku ktorým sa niekedy pridávajú pocity bezcennosti, hnevu alebo viny. Mentálne problémy môžu ovplyvniť fyzické zdravie človeka. Telo sa nám prostredníctvom choroby snaží povedať, že sme sa vydali nesprávnym smerom, že sa máme zastaviť a spraviť si „poriadok v duši“ .

Aj v takýchto prípadoch nám homeopatia ponúka jemnú a účinnú pomoc.

Homeopatickú pomoc vyhľadala sympatická žena v stredných rokoch.

Už na prvý pohľad je zrejmé, že na vzhľade jej záleží. Je pekne a vkusne oblečená. Všetko spolu ladí. Za jej očarujúcim zovňajškom sa skrýva človek, ktorého celé mesiace ničí smútok a pocity  bezcennosti.

Mám pocit, že som úplne nepotrebná.

Tento pocit sa zintenzívnil po rozchode s priateľom. Bola to pre mňa rana pod pás. Nečakala som to. Začala som chudnúť aj napriek tomu, že som jedla. Cítim obrovský smútok, samotu a veľa plačem. Často sa pýtam sama seba, prečo nemám šťastie na chlapov. Dám im úprimnosť na dlani a oni ma ponížia.

Silnú nenávisť pociťujem voči ženám, ktoré sú škaredé a zanedbané a vedľa seba majú krásneho muža, ktorí ich nosí na rukách. Vnútorne ma to zožiera.

Vzťahy a rodina sú pre mňa veľmi dôležité. Teplo rodinného krbu mi chýbalo už v detstve. Otec mal sklon k alkoholu a svoj voľný čas trávil v krčme. Mama veľa pracovala, bola nervózna a zlosť si vybíjala na mne. Často som utekala k susedom. Bolo tam päť dievčat, otec a mama. Ich rodina bola pre mňa vzorom. Tam to fungovalo, u nás nie. Preto som si myslela, že keď sa vydám, manžel bude základným kameňom mojej budúcnosti.

nepotrebná

Manžel ma nikdy nepotreboval ako ženu.

Nikdy ma neobjal, nikdy ma nepobozkal a sex bol pre neho len určitou potrebou. Stále sa len opíjal s kamarátmi. Nedával mi peniaze, nestaral sa o deti. Neustále mi len opakoval, že som hlúpa a nič neviem.

Často som plakala a vankúše hltali moje slzy. Cítila som sa ako špina pod nechtom. Nenávidela som ho. Predstavovala som si, že ho bodám nožom, on zomiera, ale ja bodať neprestávam.

Odišla som od neho, ale zúfalo som hľadala lásku.

Do môjho života vstúpil kolega. Bol ženatý, ale mne to zo začiatku nevadilo, pretože mi tvrdil, že s manželkou nežijú v spoločnej domácnosti. Mali sme si čo povedať a ja som sa konečne cítila ako žena. Plánovali sme si spoločnú budúcnosť. Po 14 rokoch nášho spolunažívania mi zavolal a oznámil, že zostáva pri žene. Žiadne stretnutie alebo vysvetlenie, prečo sa tak rozhodol. Jednoducho ma od seba odsekol.

V žalúdku cítim prázdnotu. Často mávam sny s jeho manželkou, v ktorých ma neustále ponižuje. Snívam aj o hadoch, ktoré na mňa útočia. Zo všetkého zlého, čo sa mi v živote udeje, obviňujem seba.

Viem, že sex je prirodzenou súčasťou vzťahu, ale ja túžim po objatí, aby mi niekto povedal: „Som rád, že si tu“. To mi najviac chýba. Nikdy som nezažila rodinu ako takú a veľmi som ju chcela dopriať aj svojim deťom.

Po homeopatiku Lac caninum sa cíti lepšie.

Dôležitým príznakom tohto prípadu je silný pocit menejcennosti a sebaľútosť. To sú charakteristické znaky pre homeopatikum Lac caninum, ktorý som odporučila aj mojej klientke.

Po homeopatiku sa cítila omnoho lepšie. Zlepšil sa spánok a nálada, čo pozitívne ovplyvnilo aj jej vzťahy v práci. Začala viac rešpektovať samú seba a plniť si sny z mladosti. Časté bolesti hlavy a pocit prázdna v žalúdku sú už len matnou spomienkou z minulosti.

Rodina vytvára nenahraditeľnú a nezastupiteľnú citovú oporu a zázemie. Ak rodina funguje dobre, život v domácnosti podporuje duševné a fyzické zdravie jej členov. Narušené rodinné vzťahy a nenaplnené potreby sa často prejavia psychickými alebo fyzickými príznakmi.

Autor: Drahomíra Čamajová, SAKHom.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.