Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

ACONIT

 

Tmavá pleť a tmavé oči, teplokrvný a impulzívny až do tej miery, že je výbušný – to je typ Aconit. Ich reakcie na udalosti každodenného života sú okamžité a intenzívne, prejavujú sa zvýšením krvného tlaku, zvýšeným prekrvením, krvou podliatými očami a viditeľnou pulzáciou v žilách. V takýchto chvíľach sa u nich objaví zvýšené libido a nezvyčajne koncentrovaná myseľ a pamäťové schopnosti.

Strach zo smrti, úzkosť, starosti a obavy sú bežnými ťažkosťami týchto ľudí. Mnohé z ochorení vznikajú ako priamy dôsledok náhleho strachu alebo divokej vášne. Studený, suchý vietor prináša zhoršenie ich ťažkostí, zatiaľ čo oddych, potenie a tvrdý alkohol prinášajú úľavu.

Aconit je veľmi účinný pri liečbe všetkých ochorení, ktoré boli spôsobené vystavením sa studenému vetru, alebo ktoré sú dôsledkom psychického stresu. Používa sa aj pri liečbe začiatočných fáz zápalu, akútnych neurologických bolestiach, po ktorých nasleduje znecitlivenie a parestéza.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.