Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

CARBO VEGETABILIS

 

Typ Carbo vegetabilis sa hodí pre ľudí, ktorí sú na pokraji svojich vitálnych rezerv. Sú bledí, cyanotickí, ťažko dýchajú, sú vysilení a úplne ľahostajní ku všetkému okolo nich. Vždy sú prítomné zažívacie ťažkosti ako je opuch brucha a sťažené dýchanie. Často sa vyskytujú aj kožné vredy, krvácajúce hemoroidy a mučivá pálivá bolesť.

Títo ľudia sa cítia zlomení a pociťujú chlad. Sú bez sily či vôle sa pohybovať alebo žiť. Teplé a studené vlhké počasie, súmrak, jedlo s vysokým obsahom tuku či víno spôsobujú vážne zhoršenie ich ťažkostí. Ľahnutie si zhoršuje dýchavičnosť, zatiaľ čo sedenie alebo státie zhoršuje slabosť a závraty. Apatia a strach, hypochondria a ľahostajnosť sú navzájom zameniteľné, a nič neprináša týmto ľudom akúkoľvek úľavu.

Tento liek má výnimočné postavenie medzi mnohými homeopatickými liekmi v situáciách ako sú terminálne, chronické ochorenia, najmä kardiovaskulárneho, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, a tiež na ochorenia centrálneho nervového systému a pokožky.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.