Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Som obeťou osudu – Prípad Bitis Arietans

Navštívila ma 40 ročná žena, homeopatka. Študovala homeopatiu v niekoľkých krajinách a potom prišla do Kanady.

Jej problémom je opuch tváre, hlavne okolo pier. Úplne jej znetvoruje tvár. Pera je štyrikrát väčšia ako zvyčajne. Dostala už 200 liekov od rôznych homeopatov. Najviac jej pomohlo Kalium bromatum.

Opuchy na tvári sa opakujú. Pred  mesiacom mala opuchnuté ľavé oko. Nedokázala ho ani otvoriť. Mala opuchnutú aj hornú peru. Niekedy jej opuchne i noha.

Problém začal v 3. ročníku na internáte. Diagnostikovali jej angioneurotický edém. Má sínusové bolesti hlavy na začiatku menštruácie. Nie je schopná v prvý deň menštruácie nič robiť. Má bradavice, na tvári má pečeňové škvrny a rozšírené cievky.

Žena je obézna. Fyzicky je veľmi nešikovná. Má strach z jazdy v aute. Nikdy si nedovolila jazdiť. Bojí sa, že niekoho zabije. Už trikrát sa pokúšala získať vodičský preukaz. Bola nahnevaná na inštruktora, pretože ju podľa jej názoru nedostatočne učil. Vraví, že je to pocit, akoby nosila v kabelke zbraň. Bojí sa, že by si mohla pomýliť brzdu s plynom. Je tiež nervózna z toho, ak je niekto zlý vodič.

Považuje sa za otvoreného človeka. Má pocit, že nemá hranice. Desí ju to. Niekedy stuhne a je vydesená. Má pocit, že je vo vnútri mladá, no navonok je stará. Má sny o tom, že sa balí na cestu a nestíha to. Sníva sa jej o priateľoch.

Vo svojom prvom emaili mi píše:

„Mám pravostranný zápal hrdla. Je veľmi opuchnuté, zle sa mi rozpráva. Dnes ráno som sa zobudila s vyrážkami v ústach, vo vnútri ľavého líca a uprostred dolnej pery. Je v tom určitá schéma, ktorá sa opakuje. Najprv sa objaví v hrdle, potom v ústach a nakoniec na tvári. Vyplachovala som si ústa materskou tinktúrou Calenduly.
Veľmi rýchlo sa cítim vinná. Môj manžel je kňaz. Mám pocit, že ma Pán Boh za niečo potrestal. Tento pocit sa mi zlepšil po Kalium bromatum. Môj stav sa zlepšil psychicky, fyzicky nie. Mám štyri deti. Veľmi mi na nich záleží.“

Predpis
Predpísal som jej liek Bitis Arietans. Je to najväčšia africká zmija (Clotho arietans). Táto žena nikdy predtým nedostala hadí liek. Pri tomto lieku ani často nevidíme znaky hadov. Je pomerne ťažké ho predpísať. Hadi majú zaujímavú tému – osud. Názov tohto hada „Clotho“ je meno sudičky, ktorá tká osud. Z toho vznikol pojem „clothes“ (šaty). Hady sa vo všeobecnosti cítia byť zodpovedné za mnoho vecí. Väčšinou za osud iných ľudí. Starajú sa o veci iných ľudí, avšak na rozdiel od rastlinných liekov, nepreberajú na seba zodpovednosť za ostatných. Oni im len povedia, čo majú robiť, upozornia ich na to. Môžu byť veľmi žiarliví a snažia sa druhým zabrániť v úspechu. Ako rodičia si myslia, že vedia najlepšie, čo je pre ich dieťa dobré. Vyžadujú od detí, aby boli presne také, ako to chcú oni.

Charakteristika lieku Bitis Arietans
Tento liek má veľmi silný pocit, že je obeťou osudu. Podobne ako Kali br. má blud, že sa mu Boh mstí. Je obeťou životných podmienok. Nafukuje sa, keď jedná s inými ľuďmi. Má pocit, akoby ho hlúpi ľudia chytili do pasce. Má strach z malých uzavretých priestorov. Má sklon prejedať sa, aby bol väčší. Takto uvoľňuje svoj vnútorný tlak. Je veľmi citlivý na kritiku. Nehovorí priamo, rozpráva príbehy. Často odbočuje od témy. Je akoby duchom neprítomný. Slovo „arietans“ znamená „znak zázraku“. Je tu i znak jasnozrivosti.

Fyzické znaky
Ľudia typu Bitis Arietans sú fyzicky veľmi leniví. Majú málo pohybu. Bitis rozpráva veľmi pomaly. Typické pre ňu je, že odbočuje od témy a tak si získava pozornosť. Rovnako tak i pomalým rozprávaním. Tento liek má veľmi silné opuchy, žihľavu, ktorú nič nezlepšuje. Je tu veľmi silná alergia na arašidy, podobne ako u iných hadích liekov. Máme tu tiež edém na tvári, predovšetkým na perách. Opuch nôh, ktorý začína na chodidlách. Horúčka, ktorá sa strieda so zimnicou. Je tu zimomrivosť s návalmi tepla. Neznáša teplo a má výraznú chuť na zemiaky.

Kontrola
Po podaní lieku nemala 7 rokov žiadne príznaky. Po predpise urobil Craig Wright proving tohto lieku. Počas neho bola zachytená zmätenosť mysle, pocit mimo reality, túžba po domove, zhovorčivosť, nešikovnosť a úzkosť pri jazde v aute. Práve tieto príznaky boli prítomné u tejto ženy.

 ______________________________________________

Predkladaný článok pochádza zo zápisu zo seminára Louisa Kleina z Kanady, ktorý sa uskutočnil v Bratislave v roku 2012. Louis Klein je mimoriadna, svetovo rešpektovaná osobnosť na poli homeopatie. Zarážajúci je jeho komplexný a veľmi presný pohľad na obrazy menej známych liekov o ktorých sa v klasických materiách medikách nedočítame.

S potešením Vám oznamujeme, že tohto výnimočného homeopata môžeme privítať na Slovensku opäť 03. – 05. novembra 2017 v Bratislave.

Témy seminára sú nasledovné:

Nový systém rastlín Jana Scholtena – Nové užitočné poľady a tipy a ľahšie priame klinické metódy. 

Sabotovanie otca a matky – Úplnejší pohľad na hlodavce a príbuzné zvieratá. 

Kombinovanie priamych a kategorizačných metodológií

Nové, ešte nepublikované miazmy a nozódy

Súčasné problémy s vírusovými ochoreniami vyliečené homeopaticky

Pokiaľ máte záujem, prihláste sa na tento seminár už dnes na petrociova@gmail.com.

Viac info na:

https://www.akademiahomeopatie.sk/event/louis-klein/

Foto: Wikimedia Commons
Bitis Arietans, GNU Free Documentation License, Author: Julius Rückert.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.