Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Klastrové bolesti hlavy

Navštívil ma muž vo veku 50 rokov s vážnymi ťažkosťami. Mal klastrové bolesti hlavy. Ide o mimoriadne intenzívny druh bolesti, ktorý je silnejší ako migréna. Niektoré zdroje uvádzajú, že je to najsilnejšia bolesť, akú môže človek zniesť. Niektorí ľudia kvôli nim spáchajú samovraždu.

Pacient sa uprostred noci budil od neznesiteľnej bolesti, ktorá prichádza v záchvatoch a väčšinou je na jednej strane hlavy. Užíval analgetiká. Bolesť začínala nad pravým uchom a prechádzala do oka, hornej a dolnej čeľuste. Trvá to už 20 rokov. Vyskúšal už mnoho rôznych liekov – kortikoidy, lítium, verapamil, ale malo to mnoho vedľajších účinkov. Verapamil mu znížil pulz a z kortikoidov priberal. Od bolestí mu uľavilo len keď si dal na tvár ľadovú vodu a hlavu blízko ventilátora. Bolesť sa tak znížila o 10 percent.

Bolesť trvá dve hodiny. Od júla do septembra mal 3-4 ataky denne. Povedal mi, že to je jeho posledný pokus o liečbu, už viac takto nevydrží. Bol veľmi zúfalý. Päťkrát už uvažoval o samovražde, stál v blízkosti vlaku a premýšľal že to urobí.

Tento muž sa vyučil za brúsiča diamantov. Pracuje ako predavač týchto drahokamov. Povedal mi tiež, že jeho otec bol naturopat. Bol veľmi dominantný, chcel aby sa jeho syn stal doktorom. Nikdy sa mu nevenoval.

Jeho obľúbená farba bola tyrkysová 18E a modrá 15D.

V repertoriu farieb sú k týmto farbám priradené nasledovné lieky:

Cenchris, Lithium berylium, Lythium carbonicum, Viburnum, Sps nozóda.

Analýza:

Pacient mal problém s otcom, zaujíma sa o drahokami a má v sebe určitú detskosť. Repertorium farieb poukazuje na zaujímavý liek – lithium carbonicum. Vieme, že pacienti, ktorí potrebujú lítium sú ako deti. Plačú, alebo sa smejú. Menia svoju náladu zo sekundy na sekundu. Vidíme u nich často problém s koncentráciou. V jednej chvíli sú euforickí a o pár sekúnd majú depresie. Aj v klasickej medicíne sa lítium používa pri liečbe maniodepresívnej poruchy.

Porovnal som rukopis pacienta s rukopisom lieku Lithium carbonicum z knihy Handwritings a potvrdil som si tým výber lieku, pretože rukopis bol mimoriadne podobný.

Lithium obsahuje v Materii medike rubriky:

– Bolesť v malých bodov na spánkoch, vpravo

– Bolesť z ľavého spánku prechádza do orbitu

– Neuralgia trigeminu

Predpis:

Lithium carbonicum 1M

Kontrola o 1 mesiac:

Pacient mi zavolal, že sa cíti o 60 percent lepšie. Nasledujúce štyri roky som o ňom nič nepočul. Potom mi napísal email: „Liek mi zabral úžasne. Stačí, keď si dám niekoľko kvapiek vo chvíli, ako cítim že sa bolesť blíži a hneď to prejde.“  Pacient viac nepotreboval moju pomoc.

_ _ _

 

Predkladaný článok pochádza zo zápisu zo seminára Dr. Markusa Kuntoscha z Nemecka, ktorý sa uskutočnil v Bratislave v roku 2012. Markus Kuntosch pracuje ako homeopat od roku 1990. Od roku 1999 spolupracuje s Ulrichom Weltem a Herbertom Sigwartom v Kanderne, Nemecku.  Vo svojej praxi využíva najnovšie prístupy v homeopatii vrátane Systému periodickej sústavy prvkov Jana Scholtena, Repertoria farieb a Analýzy písma, ktoré spolu s Ulrichom vyvinuli.

 

 

 

Presentation photo: “Man in tension” Image courtesy of [imagerymajestic] / FreeDigitalPhotos.net

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.