Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Poruchy správania a skupina vtáčích liekov v homeopatii

Image courtesy of Tom Curtis / FreeDigitalPhotos.net

Image courtesy of Tom Curtis / FreeDigitalPhotos.net

Do pracovne prišla mamička s osem ročným chlapcom. Jeho hlavný problém sú zhoršujúce sa poruchy správania. Chlapec nie je schopný počúvať akékoľvek pravidlá. Trikrát týždenne je kvôli tomu predvolaný pred riaditeľa školy. Počas jedného záchvatu chlapec strčil riaditeľa do múru. Matka vraví: „Syn nie je schopný prijať dôsledky svojich činov. Neuvedomuje si ich. Začali sme chodiť na kurz ako byť lepším rodičom, no nepomohlo to.“

Rodinné zázemie

Dieťa je adoptované. Jeho biologický otec bol alkoholik. Matka mala 17 rokov, keď otehotnela. Počas tehotenstva nebrala žiadne drogy, ani alkohol. Bolo jej diagnostikované autoimunitné ochorenie štítnej žľazy – Gravesova choroba.

Zvláštne črty chlapcovej osobnosti

Matka vraví, že dieťa je mimoriadne milujúci človek, jeho jediný problém je disciplína. Dokáže sedieť v pokoji iba chvíľu a to len v prípade, keď si vystrihuje z papiera kostlivcov.

Je citlivý na dotyk, keď ho chcú dať ostrihať, nemá to rád. Vždy pri sebe drží svojho plyšového leva. Po škole sa snaží ujsť, alebo sa skrýva pod stolom. Pediater mu predpísal liek Medorrhinum. Zmiernilo to jeho hnev, ale trpel potom nespavosťou. Dostal Sulphur, ale chlapec začal byť nahnevaný. Okrem toho má aj bradavice na ploskách nôh. Chlapec veľa rozpráva, má úžasnú slovnú zásobu, ale je rigidný. Neznáša zápachy dezodorantov, ani pach davu ľudí. Keď dieťa niekoho stretne, nezapamätá si ho, zabudne na to, kto to bol. Nemá rád slnečné svetlo.

Analýza

  Počas celého homeopatického vyšetrenia sa dieťa skrývalo pod stolom. Až ku koncu vyšetrenia vyšlo spod stola, sadlo si na stoličku a zakrylo si oči rukami. To bola pre mňa najzaujímavejšia črta tohto prípadu. Máme tu teda tému skrývania. Ďalšou dôležitou témou je tu adopcia. Dieťa sa od malička správalo tak, akoby bolo cudzincom. Malo tiež pocit bezmocnosti, ktorý sa striedal s násilnými impulzívnymi prejavmi hnevu. Chlapcovi som predpísal liek Falco Peregrinus v potencii 200 CH.

Dôležitou témou vtáčich liekov je adopcia. Peregrin znamená cudzinec. Témou tohto lieku je aj to, že nechce, aby ho niekto pozoroval, podobne, ako keď vidíme prilbičku na hlave sokolov v zajatí. Máme tu aj citlivosť na svetlo a perfekcionizmus, do ktorého sú nútení. Falco si za každú cenu chce uchovať svoju osobnosť, hoci sú tlaky okolia silné. U tohto lieku máme prítomnú tému prostitúcie, sebapohŕdania, servilného správania s potlačeným hnevom. Je tu tiež potlačenie a pocit, že sú kontrolovaní. Falco nedokáže dosiahnuť nezávislosť, pretože je v silne obmedzujúcich okolnostiach. Potrebuje sa hýbať, robiť športy.

Má veľmi často dýchacie problémy, alergie a astmu. Toto sú veľmi typické problémy ľudí, ktorí potrebujú lieky z vtáčej ríše. Kupujú si pekné oblečenie, vzhľad je pre nich dôležitý. Často majú problémy s hrdlom a očami. Internalizujú svoje problémy, správajú sa, akoby mali aspergerov syndróm. Môžu mať násilný impulzívny hnev, ktorý sa prejaví pri prvom znaku poníženia. Môžu byť diktátorskí, veľmi tvrdohlaví. Zvyknú byť v pozícii nezaujatého pozorovateľa. Je to typické pre všetky vtáky, no najviac pre orla a supa. Je tu prítomná hyperaktivita, ktorá sa strieda s nečinnosťou.

Ďalšie témy tejto skupiny liekov:

–          Sebapoškodzovanie
–          Vlčí hlad
–          Problém s hrdlom a očami
–          Opakované infekcie
–          Psoriáza
–          Dýchacie problémy, alergie, astma
–          Problémy nervového systému
–          Obrovská túžba po slobode

Kontrola po 4 mesiacoch

Žena vstúpila do ordinácia celá vysmiata. Vraví, že sa cíti veľmi fantasticky. Chlapec už dokáže vnímať následky svojich činov. Pochopil, prečo do školy nemá nosiť hračku jojo. Vie, že by tým mohol niekoho pri hraní udrieť. Po lieku dostal streptokokový zápal hrdla. Liečili ho antibiotikami. Po vyliečení sme zopakovali liek Falco peregrinum. Nasledujúce dva roky sa u mňa neukázali, chlapec sa mal dobre.

—-

Predkladaný článok pochádza zo zápisu zo seminára Louisa Kleina z Kanady, ktorý sa uskutočnil v Bratislave v roku 2012. Louis Klein je mimoriadna, svetovo rešpektovaná osobnosť na poli homeopatie. Zarážajúci je jeho komplexný a veľmi presný pohľad na obrazy menej známych liekov o ktorých sa v klasických materiách medikách nedočítame.

S potešením Vám oznamujeme, že tohto výnimočného homeopata môžeme privítať na Slovensku opäť 3. – 5. novembra 2017 v Bratislave.

Témy seminára sú nasledovné:

Nový systém rastlín Jana Scholtena – Nové užitočné pohľady a tipy a ľahšie priame klinické metódy. 

Sabotovanie otca a matky – Úplnejší pohľad na hlodavce a príbuzné zvieratá. 

Kombinovanie priamych a kategorizačných metodológií

Nové, ešte nepublikované miazmy a nozódy

Súčasné problémy s vírusovými ochoreniami vyliečené homeopaticky

Pokiaľ máte záujem, prihláste sa na tento seminár už dnes na petrociova@gmail.com.

Viac info na:

https://www.akademiahomeopatie.sk/event/louis-klein/

Image of Peregrine falco, courtesy of Tom Curtis / FreeDigitalPhotos.net
Image of Birds Predator In The Ring Stock Image, courtesy of Vlado / FreeDigitalPhotos.net

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.