Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Prípad hudobníka s ulceróznou kolitídou od Markusa Kuntoscha

[ezcol_2third][/ezcol_2third] [ezcol_1third_end]Muž, 43 rokov, jeho problémom je ulcerózna kolitída. Je muzikant, hrá na perkusnom hudobnom nástroji Hang.Od svojich 10 rokov má krvavú stolicu. Zhoršuje sa, keď má vystupovať, alebo ak má spraviť nejaké rozhodnutie.
Najprv som tomuto pacientovi predpisoval lantanoidy, pretože ulcerózna kolitída je autoimunitné ochorenie. Mal aj iné lantanoidné prvky. Hudbu začal najprv študovať na škole. Po roku štúdium ukončil a rozhodol sa ísť vlastnou cestou.

[/ezcol_1third_end]
Niekoľko rokov mi trvalo, kým som si uvedomil, že pacientov problém je oveľa „základnejší“. Dôležité je vedieť, kedy problém začal. U neho začal, keď mal 10 rokov.

 

Pacient mi povedal:
„Mám pocit beznádeje aj kvôli maličkostiam. Aj keď ide o obyčajné zaparkovanie auta. Veľmi často pochybujem o svojej existencii. Mám pocit, že som na tomto svete zbytočný. Nemám žiadnu hodnotu. Vidím, že ľudia sú na tomto svete spokojní. Ja nie som, nemám dôvod byť spokojný. Pochybujem o každom dychu, ktorý urobím. Nikdy nezapadnem do spoločnosti. Vždy zápasím so smútkom v sebe, s beznádejou. Bezcieľne sa túlam životom, akoby som bol cudzincom sebe samému. Neviem, kto som. Mám pocit, že mám stále 7 rokov. Mám neustále nutkanie hľadať hodnotu, aby som dokázal byť užitočný. Nedokážem len tak niekde byť a mať radosť z toho, že som. Od prvého dňa dovolenky sa nedokážem uvoľniť, cítim sa odrezaný, bezcenný, ako keby som sa len motal okolo. Mám pocit, že sa na mňa ľudia pozerajú so znechutením a sotva ma znesú. Mám pocit, že som ako žobrák, bezdomovec, ktorý sa túla.
Nemám rád pohyb smerom nadol. Ako dieťa som sa vždy prispôsoboval požiadavkám iných. Vždy u nás hrozilo, že sa rodičia rozvedú. Necítil som pevnú pôdu pod nohami, nič, čo by ma nieslo.“

Analýza

Pacienta som liečil istý čas pomocou rôznych oxidov. Dostal lieky Alumina (oxid hlinitý) a Cerium oxidatum. Jeho obľúbená farba je olivová. Markus-KuntoschObľúbená farba pre  ľudí Cerium je žltá a pre ľudí Alumina biela. Veci, ktoré súvisia so zápachom a stolicou zaraďujeme do 16. štádia podľa systému Jana Scholtena.

Pacient hovorí. „som odrezaný, tolerovaný, nemôžem byť lenivý“. Má v sebe neistotu, preto by jeho liek mal byť na ľavej strane periodickej sústavy. Máme tu silnú tému karbónu, pretože sa zaoberá svojou hodnotou. Preto som vybral liek Boron oxydatum. Bór je v 3. štádiu. Myšlienka tohto štádia je: „Mám príliš veľa možností, neviem sa rozhodnúť, ktorá je lepšia.“ Nikdy nebude úplne spokojný. Každý z nás má v sebe niekoľko osobností. Aby sme sa cítili dobre, bezpečne a isto, potrebujeme byť v jednote. V psychiatrii existuje diagnóza „viacnásobná osobnosť“. Jedna časť akoby hovorila jednu vec, druhá niečo iné. Tak sa cíti Borón. Tento pacient nemal pevnú pôdu pod nohami, na ktorej by stál. Preto si je neistý sebou samým. Dostal jednu dávku lieku v potencii 200 CH. Odvtedy prešlo 5 rokov a  po ulceróznej kolitíde niet ani stopy.

———

Predkladaný článok pochádza zo zápisu zo seminára Dr. Markusa Kuntoscha z Nemecka, ktorý sa uskutočnil v Bratislave v roku 2012. Markus Kuntosch pracuje ako homeopat od roku 1990. Od roku 1999 spolupracuje s Ulrichom Weltem a Herbertom Sigwartom v Kanderne, Nemecku.  Vo svojej praxi využíva najnovšie prístupy v homeopatii vrátane Systému periodickej sústavy prvkov Jana Scholtena, Repertoria farieb a Analýzy písma, ktoré spolu s Ulrichom vyvinuli.

 

Presentation video:

Daniel Waples from: https://www.youtube.com/watch?v=EDQgU1CPpis&index=1&list=RDEDQgU1CPpis

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.