Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Súrodenecká rivalita a ekzém – Prípad Dr. Markusa Kuntoscha

LIONESS
RayMorris1 / Foter.com / CC BY-NC-ND

Leonie je 4 ročné dievčatko, ktoré žije so svojím 5 ročným bratom a rodičmi na farme. Od jej 3 mesiacov ju trápi ekzém na bruchu a na miestach, ktoré pokrývajú plienky. Ešte stále ich musí nosiť. Dermatológ vylúčil alergiu a diagnostikoval mykózu. Predpísal jej krém, ktorý však nepomohol.

Leonie je energická, nepokojná, tvrdohlavá, často protirečí a keď niečo chce, je priamočiara. Vyvoláva dojem akejsi samozrejmej sily. Má prevahu nad svojím starším bratom. Matka vraví, že je medzi nimi neustála rivalita. Jej brat má poníka. Vždy, keď na neho chce nasadnúť, sestra ho z poníka vytlačí a presadzuje na neho právo. Nikto iný okrem nej si na neho nemôže sadnúť. Vždy chce byť stredobodom pozornosti. Jej brat je plachejší ako ona. Nemôže sa jej postaviť na odpor. Radšej sa stiahne. V takých prípadoch dostane často suchý krupózny kašeľ.

Leonie rada pije čerstvé mlieko od kráv, ktoré chovajú. Vtedy sa jej ekzém zhorší. Je teplokrvná. Často si vyzuje topánky a ponožky a beží bosá. Má strapaté vlasy, hlavne v záhlaví.

Na našej klinike máme niekoľko malých plastových zvierat. Vždy, keď prišla, okamžite si zobrala žirafu, alebo leva. Žirafu buď hodila na zem a prišliapla ju nohou, alebo si na ňu sadla. Dokonca si ju niekedy vložila do úst, alebo ju dala do levovej tlamy. Matka vraví, že má rada všetky zvieratá a vždy rada pomáha v stajni s kŕmením kráv.

Analýza:

Príznaky poukazujú na Sulphur (teplokrvná, zlepšenie odkrytím chodidiel, strapaté vlasy na záhlaví). Súrodenecká rivalita a preferencia farby (červená 8C) poukazovala na calc-s. Takže som najprv skúsil Calcium sulphuricum C30 a C200. Nastalo mierne zlepšenie na koži, ale správanie voči bratovi ostalo nezmenené.

Snažil som sa pochopiť prípad na hlbšej úrovni. Neustále doťahovanie s bratom a jej vzťah k zvieratám indikoval zvierací liek. Jej túžba po mlieku a rovnako i zhoršenie po mlieku indikovalo liek z mlieka. Dojem samozrejmej sily (štádium 10), byť stále v centre pozornosti (štádium 10) a rovnako tiež jej agresívna hra so žirafou poukazovala na Lac leoninum. Dokonca aj jej meno bolo Leonie.

Kontrola:

Po Lac leoninum C 200 nastalo mierne zhoršenie na 3 dni, potom jej ekzém úplne zmizol. Veľmi výrazne sa zmenil jej vzťah k bratovi. Prestali spolu celý deň bojovať. Teraz sa spolu veľmi radi hrajú, čo bolo predtým nemožné. Leonie chcela byť vždy prvá a na vrchole. Teraz to pre ňu už nie je dôležité. Je slušnejšia a zmizol jej mrzutý výraz v tvári.  Po ďalšej dávke o mesiac neskôr odmietla používať plienky. Už rok a pol sa má dobre. Stále má rada mlieko, ale keď ho pije príliš, jej koža je suchá.

 O autorovi:

Markus Kuntosh je homeopat a praktický lekár, ktorý študoval homeopatiu od roku 1990. Spolu s Ulrichom Weltem a Herbertom Sigwartom pracujú na klinike v Kanderne na juhu Nemecka. Po klasickom homeopatickom vzdelaní vyvinul spolu s Ulrichom metódu Preferencie farieb a Analýzy písma, a rovnako úspešne využíva metódu Jana Scholtena a Rajana Sankarana.

 

Článok je preložený z originálu: http://www.interhomeopathy.org/lac_leoninum_with_eczema_and_sibbling_rivalry

Photo:
Stock Photo – image ID: 100267798
“Image courtesy of [khunaspix] / FreeDigitalPhotos.net”

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.