Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Lesk polodrahokamov

Prichádza ku mne veľmi elegantná a upravená staršia žena, ktorá na začiatku konzultácie tvrdí, že všetky jej tráviace problémy začali po náhlej smrti manžela. Opisuje, že jej prvou reakciou na jeho smrť bola totálna strata jej mentálnych schopností. Na niekoľko mesiacov zabudla variť, nevedela si spomenúť na mená priateľov, nevedela šoférovať. Dokonca nebola schopná zariadiť jeho pohreb, pretože stratila mentálne uvažovanie.  Okrem veľkej emočnej bolesti začala v tom období prežívať aj návaly úzkosti zo strachu z nedostatku financií. Tesne pred smrťou manžela odišla do predčasného dôchodku, lebo uprednostňovala svoj voľný čas.

Potlačená trauma

Počas spoločného rozhovoru zisťujem, že v skutočnosti sa jej problémy so žalúdkom, trávením a neustále sa opakujúcim žalúdočným vredom začali omnoho skôr. Pri retrospektíve jej života sa dostávame do bodu, kedy som zacítila, že sme narazili na nejakú nespracovanú traumu v jej mladosti. Neskôr žena trochu neochotne prezrádza, že jej tesne pred pôrodom zomrelo jej prvé dieťa. Otehotnela počas vzťahu so ženatým kolegom a neskôr si vysvetlila, že smrť dieťaťa bol trest za tento vzťah a jej zlyhanie.  Pri návrate k tejto očividne potlačenej traume si klientka spomenula na prvýkrát diagnostikovaný žalúdočný vred. Priznala sa, že túto časť jej života úplne vymazala zo svojich spomienok a ani jej manžel sa o nej nikdy nedozvedel.

potlačená trauma, smútok

Pri hlbšej analýze celej udalosti priznáva, že od smrti jej dieťaťa prestala vnímať svoje fyzické telo. Hovorí o svojom tele ako o niečom, čo je neživé a o čo sa treba starať, aby naďalej fungovalo. Na moju otázku, či niekedy riešila stratu dieťaťa a vnímania svojho fyzického tela, povedala, že sa s tým naučila jednoducho žiť. Nasledovala príklad svojej mamy, ktorá sa počas života prezentovala ako silná žena. Vyrastala v rodine, kde otec aj starý otec boli vojakmi, a tak sa v tomto prostredí naučila , že sa musí snažiť prežiť za akúkoľvek cenu. Nikdy neukazovala svoje skutočné pocity a priznala, že tento jej postoj bol aj častou príčinou sporu medzi ňou a jej manželom, ktorý sa snažil zmeniť jej myslenie.

Čim dlhšie trvala konzultácia, tým som viac vnímala skryté citlivé vnútro tejto ženy, ktorá sa naučila byť navonok tvrdá.

Jej najväčšie súčasné problémy okrem opakujúcich sa žalúdočných vredov boli aj časté ostré bolesti v žalúdku a črevné problémy v podobe striedania zápchy a hnačky. Napriek týmto bolestiam trpí extrémnym hladom a veľkou chuťou do jedla. Pár minút po jedle ju napína na vracanie a niekedy cíti, ako sa jej žalúdok sťahuje do kŕču. Miluje všetky jedlá a odmieta jedine mentol a mentolový čaj. Vyskúšala už rôzne terapie. Snaží sa zdravo stravovať a vzhľadom na svoj vek je v podstate vo veľmi dobrej kondícii.

Láska k šperkom z polodrahokamov

šperky z polodrahokamov, apatit

Pri otázkach, čo sa jej v živote najviac páči a z čoho sa najviac teší, sa priznala, že odjakživa miluje drahé šperky z polodrahokamov.  S nadšením mi rozpráva o tom, ako vlastní niektoré nádherné kolekcie. Veľa o polodrahokamoch číta, chodí na výstavy, ovláda aj ich zdravotné účinky. Je to jej celoživotný koníček a pripisuje to tomu, že ako dieťa dostala prvý šperk, ktorý bol vyrobený z polodrahokamu. Najviac sa jej páčia všetky odtiene modrej a zelenej.

Vzhľadom na traumy, štrukturované myslenie, potlačenie pocitov a afinitu k žalúdku vyberám pre klientku homeopatikum Sapphire immersion.

O mesiac počas kontroly mi opisuje zvláštnu situáciu, ktorej sa jej stala asi dve hodiny po nasadení homeopatického lieku. Užila ho okolo obeda a o dve hodiny neskôr cítila, že si potrebuje súrne ľahnúť.  Hneď ako si ľahla, pocítila určitý tranz a zacítila, že sa vrátila do obdobia, kedy bola tehotná so svojim predčasne zomrelým dieťaťom. Ako keby bolo znovu v maternici. Takisto pritom pocítila, že sa jej v žalúdku niečo silno stiahlo a následne odpojilo. Celé to trvalo veľmi krátku dobu a bola z toho mierne šokovaná.  Nikomu sa s tým až do našej kontroly nepriznala. Po lieku ako prvé zmizol roky trvajúci extrémny hlad a neutíchajúca chuť do jedla. Neskôr sme liek zopakovali a ďalším zlepšením bolo, že odišli ostré bolesti žalúdka a črevné problémy. Dokonca som postrehla, že klientka opeknela. Jej tvár bola uvoľnenejšia a sama tiež priznala, že sa cíti po dlhej dobe opäť šťastná.

Sapphire immersion 

polodrahokam zafír, sapphire immersion

Homeopatikum vyrobené z polodrahokamu zafír má vo svojom obraze tému masiek, skrývania sa a silného potlačenia pocitov kvôli prežitej traume. Pomáha nám odstrániť masku, ktorá zahaľuje naše pravé ja. Rozvíja kreativitu, otvára našu myseľ nový životným perspektívam a mení naše štrukturované myslenie. Je výborným liekom pre artritídu. Má silnú afinitu k žalúdočným a tráviacim problémom. Je vhodným homeopatickým liekom na regeneráciu črevného traktu.

Autor: Ing. Monika Múčková, SAKHom.

Foto: freepik.com, pixabay.com

Článok bol publikovaný v časopise Balans č.3/2019.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.