Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Lantanoidy – homeopati ako pacienti

img-scholten-videoS lantanoidmi som začal experimentovať približne pred desiatimi rokmi. Trvalo 5 rokov, kým sa vytvoril obraz lantanoidov do takej miery, aby som ich mohol publikovať v knihe „Tajomné lantanoidy“. Odvtedy sme získali mnoho skúseností s touto skupinou liekov a mnoho prípadov bolo publikovaných. Lantanoidy sa stali tak dôležitou súčasťou homeopatickej praxe, že sa často čudujem, ako som bez nich dokázal liečiť predtým. Pravdou je, že sa bez nich nezaobídeme, pretože sa podstatne líšia od všetkých ostatných prvkov v periodickej tabuľke. Zo začiatku som ich používal v starých, vlečúcich sa a nevyriešených prípadoch ale dnes ich často predpisujem ako prvý liek.

Okrem toho, že sa stali v našej praxi neoceniteľné, je v nich určitá veľmi príťažlivá krása. Niekto by mohol povedať, že nás homeopatov privádzajú lantanoidy späť k sebe samým.V článku by som chcel načrtnúť obraz lantanoidov ako celku tak, že ho prirovnám k homeopatom. Poukážem na duševné kvality, ktoré sú pre homeopatov nepodstrádateľné a ktoré sú zároveň súčasťou obrazu lantanoidov.

Slúžiť

Prvá motivácia k tomu, aby sa niekto stal homeopatom, je túžba pomáhať ľuďom. Chcú pomôcť ľuďom cítiť sa lepšie, zdravšie a šťastnejšie. Je tu akási vlastnosť slúženia, túžba slúžiť ľuďom a ľudstvu. Nie je tu len túžba slúžiť konkrétnym ľuďom, ale ľudstvu všeobecne. Tento aspekt je veľmi silný v perióde zlata, ktorého súčasťou sú aj lantanoidy.

Pochopenie

Druhým motívom je túžba pochopiť zdravie a chorobu. Chcú pochopiť seba samého, svoje telo, myseľ a dušu. Tým, že vidia, ako choroba a liečba prebieha u pacienta deň čo deň, získajú pochopenie ako tento proces funguje u nich samých. Nejde tu len o racionálne pochopenie, ale aj veľmi praktické a emočné pochopenie.

Averzia k lekárom

omeopati majú často averziu ku konvenčnej medicíne a lekárom. Táto averzia k doktorom je známa u niektorých liekov ako napr. Arnika. U Arniky vidíme symptóm: „Vraví, že sa má dobre a posiela lekára preč“. Tento postoj je lantanoidný. Rastlinná čeľaď Asteraceae, ktorej súčasťou je aj Arnika, má veľký obsah lantanoidov a obraz lantanoidov je súčasťou ich vlastného obrazu. Silná motivácia stať sa homeopatom súvisí so snahou liečiť seba samého a nebyť viac závislý na konvenčnej medicíne.

Sloboda

Averzia ku konvenčnej medicíne je silne prepojená s averziou k tomu, aby ich iní ovládali. Homeopati a lantanoidy chcú byť šéfom sami sebe, chcú sa rozhodovať sami a nechcú, aby nad nimi niekto dominoval. To je práve to, čo konvenčná medicína robí. Lekári majú tendenciu dominovať nad pacientmi a prekračovať ich hranice. Dávajú pacientom tabletky, injekcie a vakcíny, a v najextrémnejšej forme ich dávajú do narkózy a operujú ich. Vôľa pacienta je tým absolútne stratená. Tendencia k ovládaniu je viditeľná aj v spôsobe, ako sa lekári často správajú, akoby lepšie vedeli ako sa pacient cíti a čo potrebuje: zvyknú rozhodnúť o pacientovi bez neho, namiesto toho, aby mu dali radu.

Homeopati sa chcú rozhodovať sami a nechcú byť ovládaní. Pre lantanoidy je sloboda centrálnou témou ich Secret Lanthanidesživota. Môže to byť vyjadrené mnohými spôsobmi: často používajú slovo „vlastný“. Chcú ísť po svojej vlastnej ceste, chcú žiť svoj vlastný život, chcú robiť veci svojím vlastným spôsobom. A samozrejme, protichodný pojem je tiež veľmi dôležitý: nechcú, aby ich niekto ovládal, diktoval im, hovoril im, čo majú robiť alebo, aby boli limitovaní druhými.

Vnútorný svet

Ďalší faktor, ktorý prispieva k tomuto postoju je, že homeopati majú určité poznanie svojho vnútorného sveta. Intuitívne chápu, že ochorenie prichádza zvnútra, nie zvonka. Toto je v kontraste s konvenčnou medicínou a s postojom lekárov, kde je príčina ochorenia vnímaná ako niečo, čo prichádza z vonkajšieho prostredia. Bojujú proti vonkajším príčinám ako sú baktérie, vírusy a plesne. Avšak ak je príčina vo vnútornom svete, potom je boj s externou príčinou zbytočný a škodlivý čin. Preto tu máme filozofický konflikt medzi homeopatiou a konvenčnou medicínou.

Tajomný

Dôležité slovo u lantanoidov je tajomný. Toto slovo je úzko spojené s už spomenutou témou vnútorného sveta. Vnútorný svet je tajomný svet a od starých čias sa zoskupenia, ktoré sa zaoberali vnútorným svetom a snažili sa v ňom vyvíjať, boli považované za tajné spoločnosti, ako napr. Rosenkruciáni či Slobodomurári. Homeopatia ako taká, nie je utajené hnutie, avšak je na okraji spoločnosti. Nejde o „hlavný prúd“ a je často nepochopená, preto má určité aspekty tajomna. V niektorých krajinách je homeopatia zakázaná až dodnes, a preto sa stala „underground“ metódou.

Filozofia

U homeopatov vidíme silnú túžbu po filozofii. Je to tiež silný aspekt lantanoidov. Je spojená s túžbou po pochopení. Toto pochopenie nie je limitované technickým pochopením, ale skôr ide o pochopenie seba samého, sveta, vesmíru a esencie tohto všetkého. Ide až do jadra života, je to túžba pochopiť o čom je život, odkiaľ prichádza a kam smeruje.

Hĺbka

Často používaným slovom u homeopatov je „hlboký“. Máme tu túžbu pochopiť veci do hĺbky a nie len povrchne. Je to hĺbka, ktorú môžeme nájsť vo filozofii a náboženstve, nie však u povrchných foriem náboženstva. Ide tu skôr o duchovnú skúsenosť v živote. Tento aspekt vidíme často u homeopatov a je to tiež spoločný prvok lantanoidov. Pacienti, ktorí potrebujú lantanoidy často používajú slovo „hlboký“.

Záver

Pri pohľade späť na vývoj lantanoidov počas posledných 10 rokov, môžeme vidieť obrovskú expanziu znalostí. Napĺňa ma to veľkou vďačnosťou, že môžem mať tieto lieky vo svojej praxi. Existuje mnoho prípadov, pri ktorých spôsobilo použitie lantanoidov úžasné vyliečenia a bez ktorých by som pre pacientov nemohol veľa spraviť.

V lantanoidoch je zvláštna náhodná krása. Ich obraz je často nesmierne blízky obrazu ľudí, ktorí sa rozhodli byť homepatmi. Na začiatku mojej praxe sme my homeopati často komentovali rozpor medzi úspechom, ktorý dosahujeme u našich pacientov a nízkou úspešnosťou v liečbe seba samých: žartovali sme, že homeopati sú nevyliečiteľní. Lantanoidy túto situáciu zmenili a teraz už môžeme pre homeopatov urobiť omnoho viac. Je to, akoby chcela homeopatia niečo homeopatom vrátiť.

 

Jan Scholten

Preložené z :

http://www.interhomeopathy.org/lanthanides-homeopaths-as-patients

O knihe Tajomné lantanoidy sa dozviete viac na stránke https://www.akademiahomeopatie.sk/tajomne-lantanoidy-jan-scholten/.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.