Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Lac elephas maximus

Elephants
fisserman / Foter.com / CC BY-NC-SA

Príbeh pacientky, ktorá sa musela vyrovnať so stratou milovaného manžela, spojenej s pocitom zrady a hnevu. Liek zo slona indického jej prinavrátil pokoj duše a spánok, ktorý tak nutne potrebovala. V závere článku sa môžete dočítať o témach tohto pomerne neznámeho lieku, ktoré sa vyskytli počas provingu.

Žena, 37 rokov, učiteľka, je veľmi veľká, krásna a má silné vyžarovanie.

8. november 2008.
Jej manžel zomrel pred mesiacom počas autonehody. Krátko po pohrebe zistila, že mal milenku. Povedala mi, že mali manželskú krízu. Komunikácia medzi nimi bola veľmi ťažká a už po dlhší čas mala averziu k telesnému kontaktu. Nemali žiadne deti. V čase počas prvej konzultácie sa pacientka cítila nesmierne opustená a v noci zle spala. Počas dňa na sebe niekoľkokrát zbadala, že si pokyvkáva hlavou pri tom, ako sedí za stolom. Jej zmysel pre orientáciu a čas sa stratil. Občas mávala výkyvy nálad, vehementne nariekala a chcela byť sama. Uprostred noci volala svojim kamarátom, pretože sa nedokázala so svojím stavom vysporiadať sama. Veľmi ju rozzúrila a zahanbila skutočnosť, že jej manžel miloval inú ženu. Cítila tiež nenávisť voči iným ženám. Veľa meditovala, čítala náboženskú literatúru… a rada žuvala žuvačku.

Predpis: Lac elephas 220 C vychádzal z nasledovných rubrík:

  •  Téma smrti
  • Náhlosť
  • Zvláštny, významný moment v živote
  • Silné vyžarovanie
  • Vodcovská pozícia (učiteľka)
  • Náboženstvo
  • Krátky spánok

4. December 2008
Zavolala a poďakovala, pretože sa cíti lepšie a cíti nádej do života

11. Január 2009
Po podaní druhej dávky počas Vianoc, pacientka kontaktovala milenku svojho zosnulého manžela. Zistila, že táto žena bola tehotná a čaká dieťa od zosnulého milenca. Toto bol ďalší veľký šok pre pacientku, ktorú to rozhnevalo na niekoľko dní, ale potom sa s tým bola schopná zmieriť.

Žiadny liek

4. Február 2009
Keď zhodou okolností zbadala tehotnú ženu na ulici, snažila sa jej vyhnúť. Na ceste domov veľmi plakala a bola tak nahnevaná a násilná, že hádzala vecami okolo seba.

Lac elephas 1M bol zopakovaný a veľmi krátko po lieku začala pacientka dobre spávať.

15. Máj 2009
Po narodení dieťaťa pacientka navštívila matku (keď mi to vravela, vyžarovala z nej  veľká radosť). Poslala žene určitú čiastku peňazí a niekoľko vecí po svojom manželovi, aby dieťa malo niečo, čo by mu pripomínalo svojho otca.

Žiadny liek.

16. Jún 2009
Volala mi, pretože si poranila chrbát počas pádu a potrebovala na to nejaký liek. K tomu dodala: „Mám sa prekvapivo dobre!“ Na jej problém som jej dala Hypericum a Bellis perennis.

Liek viac nebol podávaný.

Témy lieku, vyskytujúce sa počas provingu:

Spirituálna transformácia
Náboženstvo, meditácia, schopnosť myslieť, bezúhonnosť, výborná pamäť, myslenie je veľmi jasné, schopnosť koncentrácie, mentálna sila, univerzálna múdrosť, záujem o ekológiu, lásku a mier. Na druhej strane tiež neschopnosť myslieť, nepokoj a strata pamäte.

Myšlienka kolektívu
Témy rodiny a klanu. Matka a dieťa – symbióza. Integrácia a závislosť na skupine, rodine, komunite. Kolektívne skúsenosti, povedomie, traumy ako vojny, katastrofy, rodinné tajomstvá. Ľudia, ktorí majú kľúčovú rolu v určitej komunite. Stiahnutie sa zo skupiny, izolácia, byť sám, autizmus, opustenosť, odmietnutie, odmietnutý matkou

Intenzívne pocity
Veľmi silná intuícia, schopnosť starať sa o druhých, trpezlivosť, jemnosť, pochopenie, dáva a potrebuje ochranu a istotu, radosť, eufória, sila, hlboký smútok, potrebuje upokojenie, alebo byť sám, nevypočitateľný, nedokáže kontrolovať svoje pocity, protichodné pocity

Pozorovanie
Komunikácia. Najvyššia schopnosť komunikácie. Schopnosť druhých počúvať. Registruje každý odnet.

Moc a násilie
Demonštrácia moci. Zneužitie moci. Hrdosť a nevypočítavosť. Megalomania a diktátorstvo, nenávisť, násilie, pomsta, krutosť, znásilnenie, vražka, hnev, túžba ničiť, vojny, vojnové traumy, poškodenie vojnou, ohrozenie, vyhráža sa druhým aby sa chránil, násilné reakcie, prehnané reakcie na malé podnety, neschopnosť reagovať, nedostatočná imunitná reakcia, nedostatok agresivity, problémy s hierarchiou, nedostatok sebaúcty, cíti sa bezmocný, bez ochrany

Sexualita
Sex ako nástroj moci, skupinový sex, homosexualita. Intenzívna sexuálna túžba, obsesívna a nekontrolovateľná žiadostivosť, sexuálne traumy, pocity viny, strata libida,

Čas
Strata zmyslu pre čas.

Jedlo
Téma hladu a kŕmenia. Stále hladný, stále je. Brucho nafúknuté a opuchnuté. Strach, že bude hladovať. Problémy s prijímaním potravy (anorexia a bulímia). Obezita.

Voda
Túži po vode. Chce sa kúpať a sprchovať. Chce si umývať hlavu studenou vodou. Pretrvávajúca túžba schladiť sa. Voda a zvuk vody zlepšuje problémy

Spánok
Potrebuje veľmi málo spánku. Nespavosť, prerušovaný spánok, neschopnosť zaspať. Nedokáže relaxovať.

Fyzické symptómy
Bolesť hlavy – veľmi rôznorodé
Bolesť chrbta – pálivá, na chrbtici, medzi ramenami, masáž zlepšuje.
Nos – neustále tečie z nosa, vodnatý sekrét
Obehové problémy – hlavne v oblasti nôh, opuch nôh a napätie v nohách, studené nohy
Dotyk – Chce aby sa ho dotýkali, averzia k dotyku. Precitlivenosť na dotyk
Teplo – teplota, chce byť ovievaný, zimomravosť s horúcou hlavou. Všeobecne pálivé bolesti
Menštruácia – veľmi bolestivá, skrátený cyklus
Koža – vyrážky na predlaktí, vnútorná strana, vpravo. Červené malé bodky na krku. Pálivé svrbivé, studená voda zlepšuje.

Autor článku: Myriam Birrer Wiratunga

Preložené a spracované z:

Homeopathic Links, Summer 2011, Vol.24.

Presentation photo: pixabay.com

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.