Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Liečba boreliózy pomocou homeopatie

Autor článku: Joette Calabrese, HMC, CCH, RSHom(Na)

kliešťKeďže tu máme leto a v prírode sa teraz hojne vyskytujú kliešte, rada by som Vám poskytla základné informácie, ako sa dá pomocou homeopatie predísť závažnému ochoreniu, ktoré kliešte prenášajú.

Keďže dokáže homeopatia úspešne liečiť závažné infekčné ochorenia ako sú cholera, dyzentéria, mononukleóza a chrípka, nie je prekvapujúce, že si dokáže poradiť aj s boreliózou.

V tomto článku sa však nezameriame na liečbu chronickej boreliózy lymskej, keďže tá patrí do rúk skúseným homeopatom a na jej liečbu je potrebná osobná konzultácia.

Začnime s tým, čo urobiť hneď na začiatku, ako sa kliešť prisaje. Postupujte podľa najnovších lekárskych odporúčaní pre odstránenie kliešťa. Odstráňte ho čo najskôr. Kliešťa potom uschovajte v pohári s vekom do ktorého nalejete vodku, čistý alkohol alebo brandy. Označte pohár dátumom, kedy bol kliešť prisatý a na ktorej časti tela. V prípade, že ostatné pokusy o liečbu zlyhajú (čo je však nepravdepodobné), tento roztok s kliešťom môže poslúžiť ako homeopatický liek. Ide v podstate o Izopatiu, ktorá funguje na základe podobných princípov ako homeopatia.

Už počas toho, ako kliešťa odstraňujem, podávam pocientom prvú dávku Ledum palustre 200CH. Existujú trocha rozdielne názory na to, ako často by sa mal liek užívať. Ja používam svoj osvedčený spôsob už niekoľko rokov.

Krok  č.1:

Začnite s Ledum palustre 200CH: Užívajte ho každé 3 hodiny počas prvého dňa, a potom 2x denne počas jedného týždňa. Potom ho užívajte 2x  týždenne počas jedného mesiaca a nasledujúci mesiac už len 1x týždenne.

Pravdepodobne je zbytočné užívať toľko dávok lieku, avšak dá nám to značnú istotu, že pacient nebude trpieť žiadnym ochorením.

Ledum 200 CH je prvým liekom, ktorý sa užíva pri uhryznutí akýmkoľvek zvieraťom.

Ak sa kliešť prisal len v nedávnej dobe (pred niekoľkými týždňami), toto prvotné opatrenie malo v mojej praxi  100%-nú úspešnosť. Žijem v krajine, kde je množstvo divej zvery a iných zvierat a naše lesy sa považujú za Mekku boreliózy.

V prípade, že by niekto z mojej rodiny prekonal boreliózu dávnejšie, ku kroku 1 by som pridala krok 2. Avšak nemyslím si, že krok 2 je nevyhnutný, ak sme objavili kliešťa len pred niekoľkými dňami.

Krok č.2:

Aurum arsenicum 200CH, 2x denne po dobu jedného týždňa a potom postupujte rovnako ako pri lieku Ledum. Aurum Arsenicum je liek číslo jedna v prípade, že sa objaví jedovatá infekcia.

Krok č.3:

V starších prípadoch, kde je potrebné učiniť všetky predošlé kroky, pretože sa choroba už začala rozvíjať, je potrebné užiť aj nozódu Borrellia 30CH alebo Lyme Nosode30 CH. Používa sa spolu s predchádzajúcimi liekmi.

Dávkovanie je nasledovné: Užiť Borelliu 1x denne počas troch dní a potom prestať. Ak symptómy pretrvávajú, je potrebné tento postup opakovať každých pár mesiacov.

U starších prípadov lymskej boreliózy môžeme vidieť artritídu, chronickú únavu, brnenie, závrate a mnoho ďalších príznakov. Tieto príznaky je už potrebné liečiť osobnou konzultáciou u homeopata.

Aké účinné sú tieto postupy?

Doteraz som nevidela jediný prípad vzniku boreliózy, ak sa postupovalo podľa kroku 1.

U starších prípadov je otázne, ako hlboko je ochorenie zakorenené v organizme, aké množstvo antibiotík a iných alopatických liekov pacient užíval a akú má pacient celkovú životnú silu.

Bola som však svedkom vyliečenia mnohých mojich pacientov a študentov.

Ok, je to super krátke, super ľahké a veľmi užitočné. Ak poznáte niekoho, komu by sa tieto informácie zišli, prosím, zdieľajte ich.

A prajem Vám krásne leto!

Spracované podľa článku Joette Calabrese na: http://joettecalabrese.com/blog/protocol-lyme-disease-using-homeopathy/

Photo: Wikimedia Commons
Ixodes hexagonus (aka)CC BY-SA 2.5
André Karwath aka,

2 Comments

  1. Pingback : Ledum palustre - netradičný pohľad│Homeopatická akadémia

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.