Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie!

Chlapec s ADHD – krátky prípad Markusa Kuntoscha

8 ročný chlapec má ADHD. Nevie sa sústrediť. Vždy sa chce len hrať, nechce sa učiť. Nikdy nie je unavený. Nikdy nevníma nebezpečenstvo. Býva s rodičmi na veľkom kopci, za ktorým je strmá priepasť. To miesto chlapca priťahuje ako magnet. Otec mu tam zakázal chodiť, ale on ho nepočúva. Jeho obľúbená farba je žltá. Máva záchvaty hyperaktivity, najmä večer. Pri behu niekedy vrazí do zárubne dverí. Máme tu kombináciu zlej koordinácie pohybov a hyperaktivity. Veľmi ľahko sa urazí a má výbuchy hnevu. Naučil sa chodiť, až keď mal 16 mesiacov. Zaujíma sa o mŕtvych ľudí. Je zvedavý, čo sa stane s mŕtvymi, keď ich pochovajú pod zem.

Analýza:

Kombinácia zlej koordinácie a hyperaktivity nás privádza k myšlienke na huby. Agaricus aj Bovista sú nešikovné. Pri otravách muchotrávkou sa objavil zvláštny príznak. Keď mali otrávení prekročiť malú čiaru, urobili veľký krok, ako bocian. Majú totiž zmenené vnímanie rozmerov. Agaricus je veľký liek pre poruchy vývoja. Má tiež záujem o mŕtvych ľudí a nebojí sa nebezpečenstva.  Dostal Agaricus. Po lieku sa bol schopný sústrediť aj učiť. Hyperaktivita zmizla.

Repertorizácia prípadu:

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.