Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Aktinoidy ako ich nepoznáme

 

Čo som sa dozvedel na seminári – AKTINOIDY – H. Eberle a F. Ritzer

Ešte sa mi nestalo, že by sa mi počas niektorého seminára vybavilo tak veľa ľudí, ktorým by lieky, o ktorých sa hovorí, mohli pomôcť. Počas posledného víkendu 14.- 16. 2. 2020 sa mi v hlave premietal film o ľuďoch, ktorým som nevedel pomôcť. Zrazu som si uvedomil, že potrebovali aktinoid. Problém bol v tom, že takto sme aktinoidy nepoznali. Nemeckí kolegovia Dr. med. Hans Eberle Dipl. theol. Friedrich Ritzer priniesli do Bratislavy svoje originálne chápanie liekov 7. periódy, ktoré vychádza z ich vlastných provingov a stoviek vyliečených prípadov. V ich praxi sú to lieky číslo jedna, skutočné polychresty.

Pravdepodobne to nebudú v mnohých prípadoch klasické polychresty, ale lieky vrstvy, získané nejakou traumou alebo získané tým, že celá naša doba je silne pod vplyvom tém aktinoidov: jadrová energia, nukleárne bomby, rádioaktivita, globalizácia, výskum vesmíru, damoklov meč nad hlavou v očakávaní konca sveta, vymieranie živočíšnych druhov, nadnárodné spoločnosti, skryté pôsobenie oligarchov, technológie, ale aj deštrukcia, ktorú prinášajú, rozbitie tradičných štruktúr, každý sám za seba, rozvodovosť, pocit osamelosti a ohrozenia.

Veľmi zaujímavé bolo pre mňa spojenie aktinoidov nielen so starým vekom, ktorý je zjavný (atómové čísla okolo 100), ale aj detským vekom.Pochopil som to tak, že aktinoidy súvisia s rozrušením štruktúr, rozpadom. Ak je to u niekoho dôležitá téma, väčšinou vzniká v detskom veku, ktorý je zvlášť citlivý na pocit ohrozenia a neistotu. A zrejme aj nie náhodou starí ľudia pripomínajú časom stále viac deti. Aktinoidy sú veľké detské lieky. Často ich môžeme použiť u detí.

Pre predpis aktinoidov nepotrebujeme ťažké zdravotné stavy ako je leukémia alebo ochrnutie po autonehode. Dôležité je, že nastal nejaký veľký zlom v živote, napríklad rozpadne sa rodina.
Strach, panika, posttraumatické stavy sú častým prejavom. Smútok a depresia. Okrem toho častý je u týchto liekov pocit nútenia, pocit zodpovednosti, alebo jeho úplné chýbanie, perfekcionizmus, zmena rolí, mnohonásobná osobnosť, prispôsobivosť, ale aj extravagantnosť pýcha. Všetky aktinoidy majú znaky 3. štádia. Preto majú veľkú neistotu, ale aj závrate.Spoločnou vlastnosťou je aj prokrastinácia, odkladanie vecí, pretože deje sa toho príliš veľa a vždy zostáva niečo, čo nestihneme. Strach z očakávania. Medzinárodné manželstvá a zložité vzťahy medzi ľuďmi sú tiež znakom všetkých aktinoidov.  Aktinoidy súvisa s rolami v práci a v živote. Manželia žijú už len vedľa seba, každý sám za seba. Sú tu veľmi veľké sily. V prípadoch aj v provingoch sú prítomné výrazné prejavy synchronicity.

Thorium – 4. štádium – je dieťa uzavreté do seba. Nevstúpilo do života. Otec je slabý.
Nehovorí, ale zrazu vybuchne v hneve. Mutizmus. Múr.
Pocit, že má zbabraný život.
Neschopnosť sústrediť sa u školákov.

Uranium – 6. štádium -je človek, ktorý je zanedbávaný otcom, opustené dieťa. Otec chýba, alebo ho úplne vylúčil.  
Témy: mäsiar, fašiangy. Tréma. Zlyhanie pri skúškach. Fajčenie. Postihnutí ľudia vylúčení zo spoločnosti. Budhizmus (na seba sústredení, ako netrpieť).

Neptunium – 7. štádium – je stratené a nikam nepatrí, otec nič nehovorí.
Témy: extrémizmus, nacizmus a fašizmus, Hitler, pátos, blud velikášstva, reč, peniaze bez zásluhy. Sny o vode. Extrémna spavosť. Neschopnosť sústrediť sa a učiť sa. Škola, učenie sa.
Drogy. Mimo zákon. Ilegálne obchody. Bankrot. Opakované pohreby.

Plutonium – 8. štádium –  je ohrozené dieťa, zle sa s ním zaobchádza, ako so psom.  
Témy: ohrozenie, strach, urgentný cisársky rez, vákuumextrakcia alebo kliešťový pôrod. Strach z diagnózy – srdce, nádor. Damoklov meč nad hlavou. Šikana. Deti pod tlakom v škole. Z donútenia plnia svoje úlohy. Tlak pre postihnuté dieťa v rodine.

Americium – 9. štádium – fundamentalizmus, nadmerná identifikácia. Reštriktívna religiozita. Kasty.  Prílišná ctižiadostivosť.
Pochybnosti o svojom vlastníctve a plánoch.
Vzťah k USA. Veľké supermarkety a parkoviská.
Tesne pred skúškou sa už nedokáže učiť. Nerozhodnosť. Sabotuje sám seba. Odcudzenie sebe. Život je nenaplnený. Nešťastný aj keď žije v bohatých a slobodných pomeroch, v dobrej rodine.
Nostalgia po domove. Túžba cestovať.

Curium – 10. štádium – je dieťa kontrolované otcom. Dokonalá rodina. Rodič bezmocný, lebo dieťa nevie nájsť svoju cestu v živote. Starosti o dospelé deti. Sebavedomie a sebaistota. Rodina je predĺženie ega. Jasné názory na veci. Mladistvý vzhľad. Prezentácia. Ideál potláča skutočnosť, bráni vnímať realitu.
Natascha Kampusch – chce vyjsť von z domu, ale nemôže.
Bolestivo zapletený, zauzlený vzťah, situácia.

Californium – 12. štádium  – je bité dieťa. Zákon a štát je nepriateľ. Navonok bojuje, ale vo vnútri je neistý.  Súdy v rodine. Nevraživosť k cudzincom. Priateľský, jemný, zmiznutie.  Stiahnutie sa dovnútra. Milý, ale utlačený. Človek z nižších sociálnych vrstiev.

Aktinoidy pripomínajú nižšie periódy. Periódu vodíka svojou neukotvenosťou na zemi. Periódu uhlíka svojou zraniteľnosťou. Periódu železa perfekcionizmom, zodpovednosťou a pocitom nútenej práce. Periódu striebra svojimi umeleckými sklonmi (klasická hudba), záujmom o kultúru a témou vzdelania (chcú sa sami vypracovať). Periódu zlata témou moci a sily. Skupinu lantanoidov hľadaním slobody. U lantanoidov je to slobodná voľba, kým u aktinoidov je ich nezávislosť a sloboda vynútená vonkajšími okolnosťami, rozpadom. Prináša to nielen deštrukciu, ale aj flexibilitu.

Úlohou lantanoidov aj aktinoidov je nájsť samého seba. Lantanoidy sú však viac vnútorné, majú blízko k psychológii, hľadajú zmysel a svoju úlohu v živote. Aktinoidy sú externalizované, je im blízka politika, chcú zmeniť svet. Lantanoidy si uvedomujú svoju odlišnosť. Aktinoidy si viac uvedomujú svoju oddelenosť. Individualizmus – myšlienka, že každý je strojca svojho šťastia – prináša moderný štýl života – ľudské práva, slobodu, nezávislosť, ale aj pocit osamelosti. U aktinoidov nejde ani tak o určitú tému danej periódy, ako o rozklad štruktúry. V predstavách týchto ľudí sú často katastrofy, prírodné nešťastia, potopy, požiare, vojny.
 
Mnohé aktinoidy pripomínajú iné lieky, najmä Natrium muriaticum, vtákov, Praseodymium (lantanoid + prokrastinácia), škorpióny a pavúky, brušné nozódy (Pluto, podsvetie), lieky z periódy uhlíka, lieky z vodných prameňov, imponderabilia (Electricitas), trávy (Agrostis capillaris), mäkýše (Sépia – Uranium, Helix pomatia – Neptunium), Carcinosinum.
 
Fyzicky majú aktinoidy problémy najmä v oblasti hlavy a chrbtice: bolesti hlavy (s pocitom tiaže), bolesti krčnej a lumbosakrálnej oblasti, hernia intervertebrálneho disku, paralýza ramena, necitlivosť končekov prstov, ale aj bolesti brucha, nafukovanie a samozrejme rakovinu, poruchy imunity, autoimunitné ochorenia, alergie, kýchanie, sinusitídy, laryngitídy, angíny, tinnitus a syndróm chronickej únavy. Veľmi dôležitým problémom všetkých aktinoidov sú kožné ochorenia – ekzémy, psoriáza, rôzne vyrážky. Prepojenie medzi rakovinou a psoriázou. Často v anamnéze bude predčasné narodenie alebo problémy pri pôrode.     

Zaujal ma ešte jeden zaujímavý postreh Hansa a Friedricha. Týka sa ľavej a pravej strany štádií (podľ Jana Scholtena). Štádiá na ľavej strane sú podľa nich neisté navonok, ale vo vnútri sú silné a ambiciózne siahajú na vrchol, kým štádiá na pravej strane, za vrcholom (v 10. štádiu) sú silné navonok, ale vo vnútri už sú stále viac a viac slabé.

Verím, že vďaka tomuto inovatívnemu pohľadu na aktinoidy budeme schopní pomôcť veľkej skupine ľudí pre ktorú sme doteraz nemali vhodné lieky. Zároveň dúfam, že sa so skvelými prednášateľmi opäť čoskoro stretneme a budeme si môcť vypočuť ďalšie cenné rady z vlastnej klinickej praxe a aplikovaných provingov.  

Vladimír Petroci

7 Comments

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.