Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Život sa stiahol do jadra – Nitrogenium

 

37 ročný muž, motivačný tréner, už 10 rokov trpí nespavosťou a strachom, ktorý mu znižuje kvalitu života. Cíti sa nechcený a nemilovaný, trpí depresiou a telesnou únavou. Žil 1 ½ roka v Indii a neskôr 8 rokov v budhistickej komunite v Anglicku. Začalo to v Anglicku v noci, keď sníval. Zrazu dostal strašný strach. Prišla k nemu postava a on skamenel od hrôzy. Začal odriekať budhistickú mantru, ale postava mu položila ruku na chrbát.

Odvtedy je jeho život plný strachu a ráno sa už nebudí čerstvý a odpočinutý.

Vyskúšal veľa terapií, dokonca berie antidepresíva.
Cvičí jogu, je zdravú stravu, veľa športuje, ale cíti sa odstrihnutý od lásky, prežil sklamania a jeho posledné vzťahy skončili skôr, než začali. V tele cíti veľké napätie, akoby sa doňho niečo zahryzlo. Hovorí. „Niečo je vo mne zlé, niečo mi chýba, musím sa zaťať a ísť ďalej, zakusnúť sa, vidím obraz Vinetoua, ako mu vyberali guľku a on sa zahryzol bolesťou. Napätie, zúfalstvo, obrana, vyčerpanie.“

Cítim sa vo svete nemilovaný, od detstva mám tento pocit.

Rodičia boli tréneri gymnastiky a aj ja som veľa športoval, ale vždy som trpel strachom. Som zmierlivý, pokojný, nevyjadrujem hnev, rád si užívam a zabávam priateľov hrou na gitare, ale vo vnútri cítim veľké napätie, musím zatnúť zuby a ísť po ceste životom. Tlačím, cítim veľa vnútornej energie, tlačím vlastne samého seba. Je to stav medzi životom a smrťou, neprežívam plný život a z toho mám strach, že to takto zostane. Stojí ma veľa energie, aby som sa s inými spojil. Akoby sa život stiahol do jadra, zamrzol, ide o prežitie / ukazuje rukami gesto gule/.

V tejto chvíli ma napadá metóda Sensation, ktorú nám prednášal Dr. Mahesh Gándhy – tento pacient by bol pre ňu ako stvorený, roky medituje, snáď bude vedieť nechať zaznieť svoju vnútornú pieseň a spojiť sa so svojim najhlbším pocitom.
Vyzývam ho teda, aby mi vysvetlil to gesto a čo znamená vyjadrenie, „život sa stiahol do jadra“. Pacient spontánne zatvára oči a hovorí.

Ide o prežitie, temnota, ako by ste boli v tme, v búrke, všade okolo je ťažko, som tam sám, opustený, niekedy je to tmavé, niekedy šedé. Cítim vnútorný tlak, ale musím ísť ďalej a ďalej, musíš ešte, makaj! Niečo ma ale drží a ja musím ísť ďalej, zároveň ale viem, aké to je, keď je tam voľnosť, otvorenosť, svetlo. Na zadnej časti hlavy mám tupý pocit, blok, zmrznutie, obrovská prekážka a ja neviem čo s tým, toto nezvládnem, hrôza, zmenšuje to a zväčšuje! Medzi mnou a temnotou je trochu miesta, je to ako by som bol v bubline, ono to trochu dýcha, raz je to väčšie, raz menšie, môžem sa trochu hýbať. Tesne okolo mňa je svetlo, svetelná energia, jasné prázdne miesto a za bublinou začína to tmavé, tmavá hmota, ktorá sa rozpína, tlačí zo všetkých strán. Ja som v tej svetlej časti, niekedy je to natesno, niekedy voľnejšie, ale chráni ma to. Totálna samota, nikto nikde, a keby aj bol, nevidím ho. Potrebujem cez to prejsť, preraziť.

Pacient otvára oči a nakreslí mi obrázok práve opísaného pocitu.
Ku koncu vyšetrenia, ktoré trvalo asi 2 hodiny začína byť pacient nervózny a pozerá na hodinky. Je však slušný a odpovedá na moje doplňujúce otázky, ale začína byť úzkostný a náhle konzultáciu preruší s tým, že musí už ísť, lebo má schôdzku.

MeditáciaPredpis

Nitrogenium 1M raz za 3 týždne

 

ANALÝZA

Podľa Dr. Gándhyho súvisí perióda uhlíka s obdobím v maternici. Náš pacient sa dostal pri vyšetrení práve k tomuto obdobiu. Podľa opisu svojho vnútorného pocitu a obrázku išlo o obdobie pôrodu.

Nitrogen – dusík, to je samotná cesta, je to čas , kedy v skutočnosti dochádza k tomu, že dieťa vychádza z maternice. Preto nitráty a nitrogén majú veľa problémov s cestovaním. Vždy je tu nejaké nebezpečenstvo. „Čo ak tá panva je úzka a neprejdem, uviaznem tam“ a potom vznikne veľká úzkosť v ňom, hrozí mu smrť. Dusík má veľký problém, keď je stanovený určitý čas. Keď je daný čas a ten čas sa kráti, blíži sa k termínu pôrodu a dieťa chce ísť rýchlo von z maternice, nechce sa zadusiť. Celý proces pôrodu, je vlastne cesta dieťaťa von z maternice. Nitrogén je rýchly, potrebuje priestor, cíti sa horšie v dave, potrebuje viac energie oddeliť sa od maternice, má pocit, že som zaseknutý, plánuje lebo nechce byť zaseknutý, preferuje byť von z domu.

Kontrola o 3 mesiace

Pacient sa cíti veľmi dobre, strachy zmizli, prežíva veľmi šťastné obdobie. Našiel si priateľku a nadviazol s ňou pekný vzťah, aj v práci sa mu darí.

Je to neuveriteľné, ale strach, ktorý trval 10 rokov a ktorého pozadie bola bolestná spomienka na vlastné zrodenie liekom Nitrogénium odoznel.

 

Autor: Ing. Soňa Koyšová, SAKHom.

Článok bol uverejnený v medzinárodnom internetovom časopise Interhomeopathy v decembri 2015.

 

Foto: pixabay.com

 

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.