Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Strach z cestovania a šoférovania – Lac felinum

 

Na vlastnej koži prežívame rôzne údery osudu alebo situácie, ktoré nás stále znova a znova stavajú pred nové etapy nášho života. Udalosti, ktoré sa nás dotýkajú, v nás spôsobujú zmätok a my častokrát strácame tú dobre známu cestu, ktorou sme sa uberali.  

Každý z nás, na tieto situácie reaguje ináč. Avšak problémy, ktoré nás vedome alebo nevedome sužujú a s ktorými sa nevieme dostatočne vyrovnať, sa môžu odzrkadliť na fyzickom i duševnom zdraví. Tak, ako fyzické zdravie vplýva na našu psychiku, rovnako psychická nepohoda a stres vedú k najrôznejším zdravotným problémom.

Chýbala mi láska a pocit, že niečo znamenám.

Na homeopatickú konzultáciu prichádza štýlovo oblečená 48 ročná žena. Elegantne sa usádza v kresle a rozhovor začína slovami: „ Mám panický strach zo šoférovania. Pri jazde autom vidím dvojmo, ako keby obraz tancoval predo mnou. Srdce sa mi rozbúcha už len pri myšlienke, že musím šoférovať. To isté sa mi stáva aj pri cestovaní vlakom, kde mám strach z ľudí.

Začalo to v mojom manželstve. Mala som psychicky chorú svokru, o ktorú som sa musela starať. Manžel ma psychicky týral. Stále na mňa kričal. Všetko, čo som robila, bolo nesprávne. Cítila som sa ako hlupaňa, ako posledná špina. V našom vzťahu mi chýbala láska a pocit, že niečo znamenám. Každý večer sa vracal domov opitý a robil bordel. Cítila som, že ja nie som ja, ale ako keby niekto cudzí bol vo mne. Mávala som problémy so spánkom a bola som veľmi vyčerpaná. Stále som myslela na to, čo bude, keď príde domov. Aj teraz, keď sme už rozvedení, cítim takú neistotu, hlavne pri komplimentoch.

depresia

Chcem robiť to, čo ma baví

Momentálne nemám vzťah. Nechcem sa viazať. Chcem robiť to, čo ma baví, kedy chcem a ako chcem. Milujem tanec, rada bicyklujem a užívam si deň. Mám rada pocit voľnosti, ktorý mi v manželstve, ale aj v detstve veľmi chýbal. Stále mám pocit, že moji starí rodičia sú pri mne. Mama ma mala veľmi skoro a keďže musela chodiť do školy, výchovu prebrala moja babka. Neskôr si mama našla priateľa a išli sme bývať k nemu. S otčimom som mala zlý vzťah. Stále ma trápil a bil. Keď som mala 14 rokov, prišiel ku mne do postele a začal ma obchytkávať. Utiekla som z domu ku kamarátke, ale nikomu som o tomto incidente nepovedala. Ako dieťa som mávala časté angíny. Teraz ma trápi upchatý nos a už niekoľko rokov užívam dennodenne kvapky, ktoré mi ako tak umožňujú voľne dýchať.  Mám rada poriadok, zdravé jedlá, neznášam mlieko a mám panický strach z myší.“

šoférovanie

Lac felinum

Homeopatikum Lac felinum  prinieslo elegantnej dáme vnútorný pokoj a rovnováhu. Zlepšil sa jej spánok. Začala viac jazdiť autom. Strach zatiaľ celkom nezmizol, ale sa zmiernil. Po dvoch dávkach homeopatika sa jej lepšie dýcha a nosné kvapky už nepotrebuje.

Hlavným vnútorným pocitom mačiek je pocit, že je nezávislý a schopný. V patológii môže získať blud, že je hlúpy, škaredý a bezcenný. Má strach z výsmechu a pocit, že sa mu nič nepodarí.

Hlavné témy Lac felinum podľa J. Hardyho

 • Spoločenskí a nápomocní, majú záujem o ľudí zvieratá a prírodu.
 • Túžba po čistote, pedantnosť, mačky sú veľmi čistotné zvieratá.
 • Majú averziu alebo túžbu po dotyku, niekedy súčasne.
 • Majú strach zo psov a hadov.
 • Anamnéza zneužitia, najmä sexuálneho.
 • Pocit hanby.
 • Potrebujú nezávislosť. Silná averzia k núteniu do niečoho.
 • Túžba po slobode, opustiť dom skoro. Nie sú spojení so svojimi rodinami, normálnym spôsobom nežiadajú o pomoc.
 • Zvedavosť – prejavuje sa to ako túžba porozumieť veciam, spoznať svoje okolie. Hovorí sa, že zvedavosť zabila mačku.
 • Rýchly motorický vývoj. Mentálne agilný, aktívny, živý, predčasne vyzretý.
 • Sú rôzne typy: nezávislý, zvedavý, pyšný, rafinovaný, kultivovaný

Autor: Drahomíra Čamajová, SAKHom.

Článok bol v upravenej podobe uverejnený v časopise Balans č.1/2019.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.