Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie!

Muž zabudnutý v čase – Holmium phosphoricum

História Slovenska je nerozlučne spätá s Rakúskom-Uhorskom (1847-1918). Slovensko bolo vtedy známe ako takzvané Horné Uhorsko, ktoré vtedy ovládali Uhri – Maďari. Slováci boli považovaní za menejcenný národ. V roku 1918 po I. svetovej vojne sa Rakúsko-Uhorsko rozpadlo a Slováci spolu s Čechmi vytvorili nový štát Československo, ktorý bol založený na rovnoprávnosti oboch národov. Od roku 1993 Slováci presviedčajú v samostatnom Slovensku seba a svet o vlastných schopnostiach, sile a hodnote.

PRÍPAD MUŽA HRDÉHO NA SVOJU MAĎARSKÚ NÁRODNOSŤ

Prišiel ku mne 36-ročný muž s úplným vyhorením. Nemal energiu pracovať a nechcelo sa mu nič robiť, len by sedel a díval sa pred seba, poprípade by len spal. Predtým bol silný a vládal urobiť veľa. Nechápal, čo sa s ním stalo. Má skvelú rodinu a prácu, ktorá ho veľmi napĺňala. Je vyštudovaný inžinier, ale váži si remeslo, a preto si chcel vybudovať svoju vlastnú remeselnú firmu. Záleží mu na jeho zamestnancoch, má s nimi priateľské vzťahy, ale má prirodzenú autoritu a po hlave si ako šéf nedá skákať. Ďalšia jeho záľuba, ba až vášeň sú motorky – „chopperky“. Založil motorkársky klub. Miluje ten pocit slobody, keď sedí na motorke. Má veľa priateľov.

Uhorský erb

Okrem toho je Maďar. Je hrdý na svoju národnosť, ale nie je nacionalista. Trápi ho, že územie, na ktorom žije, patrilo kedysi Uhorsku. Pociťuje to ako veľmi nespravodlivé, že teraz toto územie patrí Slovensku a nie Maďarsku. Odmieta to akceptovať. Aj na budúci týždeň ide s nejakým Poliakom, s ktorým sa dohovoril cez internet, páliť ohne na Uhorsko-Poľskej hranici (teda na minulej hranici; dnes je táto hranica niekde v Poľsku). Podľa neho má právo udržovať túto tradíciu, lebo je Maďar. Slováci mu neprekážajú, má medzi nimi priateľov, ktorých si váži, ale väčšiu úctu pociťuje k Poliakom. Pretože oni majú v sebe silu ducha, vedeli si vždy udržať svoje hranice a navzájom sa s Maďarmi celé roky rešpektovali. Slováci sú podľa neho príliš mäkkí a jemu sa páči, ak cíti u niekoho silu ducha.

Aj napriek tomu, že ja som dušou Slovenka a on Maďar, viedli sme veľmi príjemné vyšetrenie, ktoré sa zvrtlo do hlbokého rozhovoru. Bol veľmi inteligentný a vedel počúvať. Nad všetkým, čo sme si povedali, sa naozaj zamýšľal a chcel to pochopiť do hĺbky. Hovorila som, že sila ducha sa nemusí prejavovať bojom, ale môže to byť aj v miernom postoji, ako to robil napríklad aj Gándhí. Priznal si, že asi Slovákov podceňoval.

Spýtala som sa ho, či sa mu nezdá divné, keď sa stále hnevá na nespravodlivosť s hranicami, čo nemôže nijako ovplyvniť, a že Uhorsko je predsa veľmi stará záležitosť. Povedal, že to nemôže robiť inak kvôli sebe, ale aj kvôli svojim deťom. Musí im dokázať, že žijú na území Uhorska.
Dostala som pár viet aj od jeho manželky, ktorá napísala, že jemu záleží na každom priateľovi viac, ako na vlastnej rodine a to ju veľmi trápi. Cíti sa pri ňom nepodstatná a manžel sa vôbec nevenuje ani deťom.

ANALÝZA PODĽA SYSTÉMU J.SCHOLTENA

Celý prípad bol zvláštny tým, ako sa veľmi snažil udržať si zastarané usporiadanie sveta.

Je presvedčený o správnosti svojho názoru, ale nedáva to už verejne najavo (13. štádium), ako to robil v minulosti. (Mne to povedal, lebo dostal inštrukcie od manželky, že musí byť otvorený, aby som mu mohla dať správny liek. Okrem toho ho začal rozhovor so mnou zaujímať, a preto to urobil rád, ináč by sa nedokázal a ani nechcel otvoriť.) Pre niektorých Maďarov je ťažké byť v súčasnosti len národnostnou menšinou v samostatnom Slovensku. Preto začnú bojovať, ale ich boj nemá zmysel, a preto sa stiahnu. Bojujú teda akoby na polovicu (13. štádium). Chce žiť v starom, má nostalgické prejavy – chce páliť ohne na dnes už neexistujúcej hranici Uhorska s Poľskom. To všetko hovorí o 13. štádiu. Je sebaistý, čo sú štádia 10 až 17.

Je citlivý, hlboký, hľadá sa, chce správne rozumieť a chápať (počúval ma a zvažoval, čo hovorím). Je slobodomyseľný – šiel za svojím presvedčením, a hoci mal vysokú školu, robí remeselníka. Chce byť sám sebe pánom – potreba slobody. To všetko svedčí pre lantanoidy.
Záleží mu hlavne na priateľoch (Phosphorus) a chce hlboké rozhovory (lantanoidy aj Phosphorus).
Spolu to dáva HOLMIUM PHOSPHORICUM 200 CH 1 x za 2 týždne.

SPÄTNÁ VÄZBA

Zhruba po 3 týždňoch mi jeho manželka hlásila dosť veľké zhoršenie, že sa cíti veľmi slabý, je podráždený a ťažko je s ním vydržať. Upravili sme dávkovanie a ak bude treba, nech sa mi ozve.

Po 3 mesiacoch mi napísala krásny mail o tom, ako sa zmenil. Ako prvé, vystúpil zo svojho motorkárskeho zväzu s tým, že sa mu tam nepáči, lebo už tam nie sú dobré vzťahy, a že by nemal toľko času na rodinu. Omnoho viac si začal vážiť svoju rodinu a tráviť čas s deťmi, čo predtým nebývalo. Je naozaj veľmi šťastná. A úplne prestal riešiť Uhorsko. Vtedy s tým Poliakom nakoniec nešiel páliť vatru a už vôbec nemá pocit, že by sa mal zamýšľať nad hranicami. Prijal, že žije na Slovensku. Opäť má energiu a chuť pracovať a žiť. O cca 8 mesiacov na to som mala na vyšetrení jeho bývalých priateľov, s ktorými sa pohádal kvôli názorovým rozdielom ohľadom maďarského cítenia. Bol pre nich príliš veľký nacionalista. On sa na nich urazil a dlhšiu dobu sa už nekontaktovali. Aj oni sú Maďari. Povedali, že sú veľmi prekvapení, ako sa zmenil. Odkedy berie homeopatiká, je celkom iný človek. Sám od seba prišiel za nimi a ospravedlnil sa, že bol hlupák, a či mu môžu odpustiť. Odvtedy spolu opäť výborne vychádzajú a sú za to veľmi vďační.

Dnes (zhruba o 3 roky): Fyzicky sa má dobre. Uvažuje, že dá deti do slovenskej školy, aby vedeli aj reč národa, v ktorom žijú. Je síce stále hrdý Maďar, ale váži si aj Slovensko, ktoré je jeho vlasťou.

 

Dr. Jana Kolenová, SAKHom.

Foto: Pixabay.com

Článok bol uverejnený v medzinárodnom internetovom časopise Interhomeopathy v decembri 2014.

 

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.