Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Moja sestra je ako alergia – Squilla maritima

 

Prichádza štíhle 17-ročné dievča. Pôsobí jemne a dospelo.

Jej problémom je alergická nádcha a astma. Užíva alopatické lieky. Je alergická na stromy a trávy. Svrbia ju oči, sú červené a opuchnuté, kýcha a má pocit prechladnutia. Máva upchatý nos a silné krvácanie z nosa, ktoré sa nedá zastaviť, niekedy číry sopeľ. Svrbí ju hrdlo aj podnebie. Príznaky sa objavia na jar a trvajú až do jesene.
Často máva pocit, že sa nemôže zhlboka nadýchnuť. Najhoršie je to, ak sa s niekým poháda, ale niekedy aj bez akejkoľvek zjavnej príčiny.
Je alergická na potraviny, ale nevie na ktoré. Objaví sa jej koprivka na rukách, niekedy na bruchu. V poslednom období sa ani nevyhádže, len ju svrbí koža. Bežne sú to červené, mierne vystúpené mapy.

Alergie sa začali asi pred 3-4 rokmi. 

Domov sa vracala so slzami v očiach a tieklo jej z nosa. Niekedy v tom čase sa začali problémy v jej rodine. Rozpadla sa im celá rodina. (Od otca som sa dozvedela, že matka si našla priateľa a po nejakom čase sa rozviedli). Ešte aj babka sa s nimi nerozpráva, nezvládla to, že sa rodičia rozviedli. Bála sa okolo babky ísť, vykrikovala na nás na ulici, posielala nám listy a SMS. Bolo to veľmi nepríjemné. Snažila sa to riešiť a babke dohovárať. Nakoniec tam prestala chodiť. Sestra tam naďalej chodila, babka jej dávala rozumy a ona sa začala správať inak, začala byť nepríjemná. “So sestrou je to ťažké, je to ako alergia…”

Všetko si veľmi berie k srdcu.

Dokáže sa dlho trápiť, keď jej niekto niečo povie. Snaží sa s každým dobre vychádzať a nehádať sa. Keď sa s niekým poháda, trápi ju to, až kým sa to neurovná. “Mám potom aj tak pocit, že už to nie je také ako predtým, príde mi to ľúto.”
Mala priateľa, ale rozišli sa. Psychicky ju ničil. Vyhrážal sa jej, že si niečo spraví. Mala ho rada, ale žiarlil dokonca aj na kamarátky. “Už nie sme v kontakte.”
Žije s mamou. “Máme kamarátsky vzťah.”

V živote je pre ňu dôležité, aby mala okolo seba ľudí, ktorých má rada.

Aby boli spolu šťastní. Teraz však nedokáže niekomu veriť. Bojí sa, aby to s ďalším priateľom nedopadlo rovnako. Je to čerstvé, rozišli sa asi pred týždňom. Poslal jej len správu. Je sklamaná z človeka, od ktorého by to nečakala, nevie to pochopiť.
V poslednom období sa pohádala aj s otcom, lebo uprednostňoval mladšiu sestru. Keď s niektorými ľuďmi vychádza dobre, tak s inými zle, akoby sa to striedalo alebo vyvažovalo.

Túžila pracovať v zdravotníctve, pomáhať ľuďom. Ale nakoniec šla na gymnázium.
Ľahko začne byť nervózna a v strese. Chodí do autoškoly a cítila stres aj na trenažéri. Bojí sa hmyzu a smrti svojich blízkych.
Rada veľa spí. Stále sa cíti unavená. Môže spať aj 12 hodín a ráno aj tak má problém vstať. Ľahne si do postele aj počas dňa, keď má príležitosť.
V poslednom čase málo jedáva, nechutí jej jesť. Máva kŕče v celom bruchu. Má averziu k syru, nemôže ho ani cítiť.

 

ANALÝZA PODĽA SYSTÉMU RASTLÍN DR. JANA SCHOLTENA

Jej problémy sú v pôvodnej rodine a s prvou láskou, takže ideme do Lilianae – 633. Vyzerá fosforická, je pre ňu dôležitá komunikácia s ľuďmi, s priateľmi. Sestra je ako alergia. Mama je pre ňu priateľka. Cítila sa obmedzovaná priateľom, chcela viac – fáza 5. Aj jej problémy začali v čase, keď jej mama nebola spokojná a chcela viac od života – fáza 5.

633.5 – Asparagales:
Sú priateľskí, problémy začínajú často vtedy, keď zažívajú obmedzujúci vzťah. Môžu mať priateľa, ktorý je žiarlivý a chce ich ovládať.
Je pre nich dôležité byť súčasťou skupiny.
Túžia pomáhať ľuďom.

Má veľkú averziu k hádkam, radšej sa prispôsobí, len aby sa nepokazil vzťah.

633.53 – Hyacintaceae:
Zvláštna kombinácia neistoty a sebavedomia. Vedia čo chcú a majú pocit, že na to majú právo. Na druhej strane sú príliš plachí sa vyjadriť. Obávajú sa, že si o nich priatelia alebo rodina budú myslieť, že sú príliš nároční. Majú strach, že ak ukážu celý svoj potenciál, tak nebudú prijatí. 

Repertorizovala som a vybrala som liek Squilla maritima (ďalšie názvy: Scilla, Urginea, Drimia). Tento liek má v obraze astmu, epistaxu i kŕče v bruchu. Podala som liek Squilla maritima v potencii 200 C – 3 dni po sebe.

KONTROLA O MESIAC
Okamžite po lieku sa alergia zhoršila, ale postupne sa začala zlepšovať. Viac krvácala z nosa, nedalo sa to zastaviť, až nakoniec vyšla veľká zrazenina a pomaly krvácanie ustúpilo. Občas ju trochu svrbia oči, ale už nepotrebuje žiadny liek na alergiu.
Necíti sa už tak unavená a stačí jej menej spať. Bez nervozity urobila skúšky na vodičský preukaz.
Pocit, že sa nemôže nadýchnuť sa ešte občas objaví.

Zopakovala som liek Squilla maritima 200 C

PRIŠLA AŽ O DVA ROKY
Cítila sa dobre, nemala žiadne problémy. Nasledujúci rok sa alergia síce objavila, ale prejavy boli veľmi mierne. Tento rok je však späť. Slzia jej oči, svrbia ju a režú. Často jej tečie krv z nosa, väčšinou v noci, ale občas aj cez deň. Problémy s dýchaním už ale nemala. Alergia na potraviny sa už tiež neobjavuje.
Únava sa vrátila. Aj keď sa dobre vyspí, tak už ráno nevládze a musí si neskôr aspoň na chvíľu ľahnúť.
Momentálne ju nič netrápi, má priateľa, doma je všetko v poriadku. S babkou sa stále nerozprávajú, nemalo to zmysel. Bolesti brucha postupne vymizli, už sa neobjavujú.

Squilla maritima 200 C v roztoku, týždeň raz denne, potom predlžovať intervaly.

SPRÁVA O DVA TÝŽDNE
Prejavy alergie sa veľmi zlepšili, už sa neobjavilo žiadne krvácanie z nosa. Už len občas kýcha, ale to ju nijak neobťažuje. Zo začiatku sa únava zhoršila, ale postupne sa má oveľa lepšie.

 

Mgr. Pavlína Hollá, SAKHom.

Foto: pixabay.com

Článok bol uverejnený v medzinárodnom internetovom časopise Interhomeopathy v decembri 2015.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.