Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

CALCAREA CARBONICA

 

Calcarea Carbonica je jedným z najčastejšie sa vyskytujúcich typoch v homeopatickej praxi, ako u detí tak, tak i dospelých.

Deti typu Calcarea Carbonica sú ochabnuté a bucľaté, s ovísajúcimi okrúhlymi bruchami, veľkými hlavami a bledými tvárami. Majú výrazné črty, nafúknutú hornú peru a vrúbkované zuby, ale niektoré môžu mať aj svetlú pleť, dlhé vlasy a jemné mihalnice. Majú tendenciu sa veľa potiť, a to najmä v častiach tela, ktoré sú pokryté chĺpami, čo spôsobuje vytvorenie vyrážok a dermatitídy.

Často trpia krčnou a axilárnou lymfadenopatiou a chronickými ochoreniami očí. Rastú pomaly a začínajú chodiť a rozprávať neskôr. Dospelí typu Calcarea Carbonica sú trochu leniví ľudia s tendenciou k obezite. Ženy sú citlivé a jemné, často sa sťažujú na slabosť, búšenie srdca a bolesti hlavy. Muži majú málo rozvinuté svalstvo a majú sklony vyhľadávať pokoj a odpočinok. Títo ľudia sú plní nevysvetliteľných strachov a to najmä v záležitostiach týkajúcich sa zdravia. Myslenie a koncentrácia spôsobujú únavu a potenie. Chlieb, koláče a vajcia sú ich obľúbené jedlá a po jedle trpia návalmi horúčavy v tvári a na špičke nosa.

Calcarea Carbonica je účinná pri liečbe rôznych ochorení prakticky všetkých telesných organov.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.