Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Túžba po nezávislosti a frustrácia z dominancie

Falcon flying
Alexollon / Foter.com / CC BY-NC

Chlapec, 8 rokov. Prišiel so svojou matkou v januári 2003. Jeho problémy: bolesti brucha, bolesti hlavy, vodné bradavice a ekzém na stehne.

Pri narodení mu zistili deformáciu srdcovej komory, má za sebou tri operácie srdca. Vo veku 3 rokov mal prvú operáciu. Keď mal 5 mesiacov, dostal infekciu RS vírusu (respiračný syndróm) a bol hospitalizovaný jeden a pol mesiaca na Jednotke intenzívnej starostlivosti. Vo veku 2 rokov podstúpil druhú operáciu. Tretiu a štvrtú operáciu mal vo veku 4,5 roka. Musí užívať lieky na riedenie krvi. Jeho otec zomrel na rakovinu v roku 1996. Od tej doby sa o neho starala matka sama.

Pozorovanie

Je to dobre stavaný mladý chlapec s rovnými blond vlasmi s bielymi opuchmi pod modrými očami. Je veľmi pozorný a komunikatívny. Veľmi jasne dáva najavo, čo má a čo nemá rád a rozpráva veľmi vtipne.

Rád sa hrá loptové hry, šach, hrá sa s vláčikmi, atď. Na konci dňa je unavený.

Zbiera mince a čiapky.

Má nočné mory o duchoch, krokodíloch, čarodejniciach, má strach z hrôzostrašných masiek, sekier a diablov. Rád hráva s kapelou, hrá na bicie. Má veľkú predstavivosť. Neskôr chce byť konštruktér. Rád sa hrá na klauna a kúzelníka.

Od jesene máva bolesti hlavy kvôli očakávaniu Santa Clausa.

„Niekedy sa vôbec neteším do školy. Je toho príliš veľa, veľmi chaotické, príliš veľa ľudí a príliš veľa priateľov. Potom chcem byť len ticho, sám a hrať sa. Môj kamarát chce hrať len také hry, kde vyhráva, ja to nemám rád. Mama ma zvykne tiež nahnevať.“

Ak je mama príliš prudká, chlapec odíde do svojej izby a plače. Plače aj keď je šikanovaný alebo ak niekto podvádza v hre. Má rád športy, futbal, tenis a plávanie.

Poctivosť a spravodlivosť sú pre neho veľmi dôležité. Dokáže byť veľmi tvrdohlavý a ak je nahnevaný, drží to v sebe. Nezabúda. Je v rozpakoch, keď o ňom matka tieto veci hovorí a snaží sa ju zastaviť tým, že zadrapne svoje ruky do jej nohy.

Jedlo: Má rád zemiaky, hranolky, fazuľu, maslo, šaláty, hrozno, čerešne, neje veľa sladkostí.

Neznáša jablká, hrušky, banány, syr a mäsové výrobky, hoci rád obhrýza kuracie kosti.

Dostal všetky očkovania.

Má rád zvieratá, „sú prekrásne“. Veľa o nich vie, miluje „jas hadej kože“ a predovšetkým dravé vtáky: sovy, jastraby, myšiaky, atď. Nemá rád veľké psy. Chcel by mať domáce zvieratko, mačku, alebo vtáky, ale jeho matka má na tieto zvieratá alergiu. Je dosť opatrný, pretože jeho pohybovanie bolo vždy trocha ťažkopádne, stuhnuté. Chodil na špeciálne hodiny telocviku. Nemá strach z výšok.

Zvykne byť frustrovaní, keď o ňom iní rozhodujú, ako napríklad doktori v nemocnici. Vždy chce odísť preč. Trucuje. Nikdy nepožiada ľahko o pomoc, väčšinou chce na všetko prísť sám a aj to sám urobiť.

Analýza

Zdvorilosť, vtipnosť a jeho záujem o svet zvierat ma primel k tomu, aby som myslel na liek zo skupiny vtáčej ríše. Jeho nezávislosť a frustrácia z toho, keď o ňom rozhodujú a predovšetkým jeho jasné vyjadrenie ktorým dal najavo, že myšiak je jeho obľúbené zviera, ma prinútilo myslieť na liek z myšiaka, Buteo. Pozrel som sa na informácie o tomto lieku v programe Reference Works a rozhodol som sa podať chlapcovi liek Buteo jamaicensis 200K.

Neskôr som si uvedomil, že rozsiahly výsev vodných bradavíc, ktoré chlapec mal, veľmi pripomínali kožu ošklbaného vtáka.

Kontrola

Do ďalšieho stretnutia mi matka telefonovala a informovala ma o stave chlapca.

Jazdí na bicykli, predtým sa neodvážil urobiť niečo také.

Jeho bradavice sa zmenšujú, jeho koža je stále suchá.

Narástol a je drzejší, musíme byť na neho prísnejší.

Má menej bolestí brucha a hlavy.

V škole sa mu veľmi darí.

V noci máva bolesti v holenných kostiach.

Kontrola po 2 mesiacoch

Už nemá žiadne problémy. Rád sa trocha predvádza. Bicykluje sa celou cestou do školy. Na hrudi mu ostalo veľmi málo bradavíc.

Rád zostáva v škole počas obeda, už mu viac neprekáža príliš veľa ľudí a podnetov. Jeho pohyby sú vyrovnané a cíti sa dobre vo svojej koži. Rád si robí srandu zo svojej matky a robí si z nej žarty.

Rada

Zopakujte liek, keď je to potrebné.

Viac ako jeden a pol roka som chlapca nevidel, z času načas som dostal správu, že sa mu darí dobre a zosilnel.

Autor článku: Anne Wirtz

Spracované a preložené z www.interhomeopathy.org.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.