Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Antimonium crudum – Dr. A. S. Mann

Tento liek je najčastejšie aplikovaný na základe týchto rubrík:

  1. Love sick – Zamilovaný.
  2. Busy, forgets everything when busy – Zamestnaný, zabúda všetko, keď je aktívny.
  3. Anger, touched when – Zlosť, keď sa ho niekto dotkne.
  4. Shrieking, touched when – Kričí, keď sa ho niekto dotkne.
  5. Weeping touched when – Plače, keď sa ho niekto dotkne.

Prípad č. 1:

38-ročná žena, zlostne rozprávala a hlasno plakala, lebo slová sa dotkli jej srdca. Zomrel jej mladší brat, 30-ročný, na upchatie koronárnej cievy embolom. Bol to pre ňu veľký šok, lebo ho veľmi milovala. Niekoľko dní po pohrebe zistila, že švagor ho vyhodil z domu, lebo sa pre niečo pohádali. Táto správu sa dotkla jej citov a začala hlasno nariekať a plakať.
Dostala jednu dávku Ant-c. 30 o 18. hod., v noci dobre spala a ráno bola už pokojná akoby sa nič nestalo.

Prípad č. 2:

48-ročný muž. Plakal a plakal a bol veľmi nahnevaný. Bol nahnevaný od minulého týždňa. Dôvodom bol nejaký spor o pôdu. Jeho brat si odmietol vziať svoj podiel pôdy do partnerského systému a povedal mu, aby tú pôdu dal hociktorému dedinčanovi. Veľmi sa ho to dotklo a tak ho to rozrušilo, že odvtedy stále len plakal a bol nahnevaný.
Po jednej dávke Ant-c. 30 CH spal dobre v noci a ráno bol už poriadku. Veľmi má rád svojho brata.

Prípad č. 3:

Manželka Dr. Manna dostala ťažkú depresiu, hlasno pritom vrieskala a plakala. Prebudila sa v noci a začala hlasno plakať. Príčinou bolo to, že chcela, aby náš syn študoval tak ako sa má (chcela aby zmenil spôsob štúdia). Ona sama je učiteľka a cíti veľkú zodpovednosť za syna. Keď náš syn nedostal dobré hodnotenie pri skúškach, vzala si to veľmi k srdcu, veľmi zle sa cítila a začala plakať. Navrhol som zmenu študijného plánu nášho syna, ale to sa jej dotklo a cítila sa urazená. Veľmi dlho plakala. Ešte aj ráno keď sa prebudila, bola stále ešte rozrušená a opäť plakala. Nasilu som jej dal ant-c. 30. Na moje prekvapenie keď sa vrátila zo školy, kde učila, mala normálnu náladu a zavolala nášho syna, aby si sadli a urobili jeho študijný plán, aby pri ďalších skúškach dostal dobré známky.

Prípad č. 4:

18-ročné dievča. Bola mentálne rozrušená a nespala užť mesiac. Hnevá sa, hádže veci, drzo rozpráva a nakoniec sa rozplače. Hlavným dôvodom je smrť jej brata, ktorý zomrel pred 4 mesiacmi pri nejakej nehode. Veľmi ho mala rada. Zbiera jeho veci, knihy, šaty a kladie si ich na svoju posteľ v noci. Nahnevá sa a plače vždy, keď niekto spomenie nehodu a smrť jej brat. Veľmi sa jej to dotýka. Chce byť v spoločnosti a keď ju niekto utešuje robí jej to dobre.
Namiesto Ignatie som jej dal Ant-c. 30 na základe rubrík: Love sick (voči bratovi), Anger touched when, Weeping touched when
Po tomto lieku sa ukľudnila a začala študovať. Aj keď neprestala milovať svojho brata, neustála zlosť a plač pominuli.

Vysvetlenie Dr. M. L. Sehgala niektorých rubrík súvisiacich s Ant-c. v ROH:

Anger touched when
Tento dotyk je iný ako fyzický dotyk, tu sú dotknuté city. Niekto sa dotkne jeho citlivého miesta, slová a myšlienky sa dotknú mysle a vyvolajú silnú neľúbosť a nespokojnosť a chuť vrátiť to dotyčnému človeku.

Love sick
Pocit láskyplnej citovej väzby k niekomu, ktorý má taký hlboký vplyv na jeho myseľ, že postihuje ho už to ako choroba a nedokáže sa od neho oslobodiť počas celého dňa.

Weeping touched when
Kontakt, či už fyzický – prstom, rukou alebo nejakou inou časťou tela – alebo mentálny – nejaká myšlienka, slovo – pohne mysľou a spustí reakciu vo forme plaču.

 

Presentation photo: pixabay.com

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.