Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

ARSENICUM

 

V mladosti sú ľudia typu Arsenicum vysokí, prekvitajúci atléti so žiarivými vlasmi a svetlou pleťou. Majú len jednú spoločnú chybu – pretrvávajúce alergické reakcie, ktoré sa prejavujú buď ako astma, alebo kožné vyrážky, ktoré intenzívne pália a nepomáha ani škrabanie. V priebehu rokov sa ich hlavnými ťažkostiami stanú gastrointestinálne choroby, zvyčajne sprevádzané hnačkami a pálčivou bolesťou v rôznych častiach čreva. Ku koncu života môžu títo ľudia dosiahnuť vysoký stupeň vyčerpania. Vyzerajú, že sú ťažko chorí a sú vychudnutí na smrť. Na tvári majú výraz plný utrpenia a agónie. Keď sú chorí, je ich najvýraznejšou črtou vyhýbanie sa chladu a pohybu a nočné zhoršenie, ktoré je sprevádzané pocitmi úzkosti a strachu. Títo ľudia dávaju prednosť teplým nápojom a teplým kúpeľom, ktoré zmierňujú ich ťažkosti. Ich pot má charakteristický pach cesnaku.

Arsenicum sa hojne používa pri liečbe širokej škály ochorení, najmä gastrointestinálnych a dýchacieho traktu, kože a nervového systému.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.