Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Sexuálne zneužitie – Nuphar luteum

 

„ Už neverím, že mi niečo niekedy pomôže.“

31 ročná pacientka, pracuje vo veľkej medzinárodnej spoločnosti ako radový zamestnanec v administratíve, jej výzor je veľmi smutný, cítiť zúfalstvo, bledá tvár, jednoduché oblečenie, krehká zlomená žena. Prvá veta, ktorú hovorí je: „Už neverím, že mi niečo niekedy pomôže.“

Aký máte problém?

Plačúce dievčaSom strašne nevyrovnaný človek, veľmi sa stresujem , neviem si nájsť miesto v živote. Tápam, strácam smer, neviem sa tešiť zo života, v práci sa mi nedarí, vzťahy ma opúšťajú, nie som nikde doma. Strašné výkyvy nálad mám, pol dna plačem, pol dňa v pohode. Ku všetkému sa staviam ezotericky, ale to mi nepomáha. Mala som chladných rodičov, neosobných, niekedy som si priala aby zomreli, nedokážem im povedať veci. Mám niekoľko súrodencov, 2 sestry, jeden brat zomrel pri narodení, jeden je už 17 rokov nezvestný, stratil sa a ďalší je postihnutý a žije v ústave.

Ako 10-ročná som sa presťahovala a to bolo bolestné, stratila som všetkých priateľov, deti boli kruté, jedno dievča mi povedalo, že som asi teplá, lebo som chcela všetkých objímať, dotýkať sa. Bola som ako blázon, túžila som nájsť spriaznenú dušu, bola som zadívaná, stále som snívala nad niečím. Som veľmi citlivá, keď niekoho stretnem, v tom okamžiku ožijem, musí prísť impulz zvonka, vtedy je to lepšie. Všetko vidím negatívne, cítim vinu, všetko je definitívne, aj tak ma nemajú radi, načo sa s niekým stretávať.

Z čoho to môže prameniť?

Začalo to v detstve, nemala som dobrý vzťah s matkou, lipla som na kamarátke a ona ma odvrhla, nechcela sa so mnou hrať, odmietla ma. Ako dieťa som mala veľmi bujnú fantáziu. Bála som sa tmy, ježibáb a upírov, priťahovalo ma tajomno. Nadprirodzené veci, ale aj sa ich bojím. Fascinujú ma náboženstvá, budhizmus, posolstvá, čistota, Panna Mária , čo je za tým. Snažím sa nájsť Boha  a zmysel života, verím v duchovno, konzum ma zabíja.

Žila som aj v Indonézii, držala som pôst mlčaním, 10 dní som nerozprávala, ale nevedela som sa dobre sústrediť, meditovať. Brala som aj marihuanu, extázu, lysohlávku.

Prázdna tvárNemám nikde domov, nikde necítim podporu, ľudské teplo, prázdnota, nezmyselný život.

Mám aj problém s mužmi, ako prvý som mala lesbický vzťah až ako 25 ročná. Možno to pramení z toho, že ako 10 ročná som bola zneužívaná učiteľom klavíra, bol slepý, bozkával ma na ústa, obchytkával, strašne som sa hanbila a nemohla som to nikomu povedať, u nás v rodine sa nikdy nerozpráva o sexe, doma je strašný chlad. Prvý sex som mala až ako 29 ročná v Indonézii, vzťah bol dobrý, taký prirodzený, iba o láske, nikdy sme neriešili nič zlé. Vždy sa zamotávam do myšlienok, stále mením prácu, ujdem. V Indonézii so študovala tradičnú hudbu, robila som aj dobrovoľníčku, to ma bavilo. Doma som raz na Vianoce 2 týždne nerozprávala, cítim sa úplne opustená. Desím sa intimity, otvorenia, zdielania, som odcudzená sama sebe, nemám v sebe silu.

Mám strašne rada živé tvory, mačky, psov, aj hada pohladkám, všetky zvieratká mám rada, doma sme mali barany, prasatá, sliepky, Mala som milovaného kocúra a keď mi zomrel, strašne som asi mesiac plakala, veľmi mi chýbal niekoľko rokov. Ten kocúr bol osobnosť, člen rodiny, veĺmi ma to vzalo.

Fyzické problémy

Zápaly priedušiek som mávala, zápal pľúc, stuhnutosť krku a bolestivý menzes, vtedy cítim beznádej, chcela by som sa zabiť. Predstavujem si aj vlastný pohreb. Veľa fajčím , neznášam alkohol a mám citlivý žalúdok. Zápchu.

Ale najviac ma trápi tá psychika, tie strašné výkyvy nálad. Stále čakám na impulz, že ma niečo zobudí. Depresia.

Kontrola

Pacientka najprv dostala postupne dva iné lieky, prvý jej pomohol len veľmi mierne a druhý žiaľ len prehĺbil jej stav. Na druhej kontrole vyzerala veľmi zle, v ťažkej depresii, rezignovaná, skľúčená, všetko je zle, som ako dieťa, ktoré zamrzlo, bez vízie, bez nádeje, bojím sa všetkého, mám sa najhoršie ako sa dá. Som strašne pasívna, vzdávam to. Mám pocit, že sa to už nikdy nezmení, nemôžem ani vyjsť z postele.

Myslím, že ide o to zneužitie  učiteľom. Obchytkával ma, bozkával. Nemala som ani žiadnych kamarátov. Cítila som sa vylúčená, akoby ma označkovali. Pripadám sa ako dieťa, nedospelá, slabá, submisívna, neistá, sama. Plačem celý deň, lebo sa cítim ako chudiatko, neviem nič začať, stále začínam od nuly, neviem nič vyťažiť z minulosti. Bojím sa zobrať život do vlastných rúk, nič necítim.

Pri metóde SENSATION vidí červené svetlo, ostnatý drôt okolo srdca, Pannu Máriu. Chcela by som zažiť niečo nádherné, vnútorné šťastie, čisté umenie, ktoré pramení z absolútnej slobody, z niečoho dobrého.

V čase predpisov prvých dvoch liekov ešte neexistovala kniha Wonderful plants od Jana Scholtena, preto som sa opierala o tématické predpisy. Po druhej kontrole som znovu prípad preštudovala a urobila analýzu podľa Scholtenovej metódy , ako aj na základe skúsenosti z iného prípadu kolegu, prichádzam k lieku.

ANALÝZA PODĽA SYSTÉMU J.SCHOLTENA

Nuphar Luteum 621.11.06

2– perióda uhlíka, pacientka má problém sama so sebou, je ako dieťa, ktoré zamrzlo

1– perióda vodíka, hľadanie jednoty, ezoterika, meditácie , ticho, budhizmus, Panna Mária, bojím sa vziať život do vlastných rúk, zasnená

1-fáza 1, cíti sa vylúčená, ako outsider, označkovaná , sama, potrebuje impulz z vonka, aby vôbec začala konať, veľké výkyvy nálad – pohyb medzi extrémami, vzdáva sa

1-subfáza 1 – aj reálne je vylúčená, stále začína od začiatku, nevie sa začleniť do skupiny, uteká, mení hneď prácu

 

621.11 Nymphaeaceae 

Nuphar luteaJe tu konflikt medzi bytím a prežívaním na jednej strane a byť niekým, osobnosťou na druhej strane. Je tu hlboký zmätok o realite a o nich samých. Majú problém konať, nevedia čo robiť. Sú pasívnymi divákmi. Je tu základný pocit, že sú stratení vo svete. Majú veľký problém so sexualitou, čo môže byť následkom zneužitia a znásilnenia. Mohli byť v detstve zneužívaní veľa rokov a cítili sa totálne bezmocní. Učia sa prežiť odlúčenie, neschopní však integrovať to, čo sa im stalo. Majú tendenciu byť veľmi citliví, nedospelí v tomto reálnom svete. Svet je ohrozujúci, krutý, chcú uniknúť, nebyť prítomní. Jediná cesta ako prežiť, je ustúpiť do svojej mysle a správať sa, ako by všetko, čo sa stalo, sa týkalo niekoho iného. Prítomné je sexuálne zneužitie, násilie, bitie, incest vo veľmi mladom veku.

Nuphar luteum má problémy po sexuálnom zneužití v mladosti, problematické vzťahy, sexuálne problémy. Miluje zvieratá a môže mať problém po smrti milovaného zvieratka, sú prítomné dýchacie problémy .

To je príbeh našej pacientky.

Kontrola po lieku Nuphar Luteum

Pacientku stretávam o niekoľko mesiacov v makrobiotickej reštaurácii a vyzerá veľmi dobre, hovorí mi, že príde na kontrolu a porozprávame sa. Prichádza o pár týždňov.

Liek brala vo vode, zo začiatku každý deň. Na začiatku po lieku to nebolo dobré, dokonca navštívila psychiatra, ale lieky od neho ani nezačala brať. Asi po 3 týždňoch však prišli euforické stavy, bola veľmi šťastná, spokojná, videla len samé pozitívne veci. Išla za šéfom a preradili ju na jej žiadosť na iné oddelenie, kde je oveľa spokojnejšia.  To by nikdy predtým nedokázala, ísť sama za nadriadeným, mávala z neho veľký stres. Nedali jej štipendium do školy v Indonézii, ale prijala to s pokojom, rýchlo sa s tým vyrovnala. Eufória neskôr trochu opadla, ale stále sa cíti silná, je to oveľa lepšie. Hovorí – “niekedy si aj poplačem, ale kdesi vzadu cítim kľud, že sa viem o seba postarať, som omnoho vyrovnanejšia. Depresia a smútok je preč.”

Odporučila som pokračovať v lieku a podľa potreby zopakovať.

 

Ing. Soňa Koyšová, SAKHom.

 

Foto: en.wikipedia.org

Foto: pixabay.com

 

 

 

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.