Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

NESPOUTANÝ RUST – Rostlinné léky v homeopatii – Marguerite Peltová

 

 

Nespoutaný rúst - Rostlinné léky v homeopatii

Marguerite Peltová

Marguerite PeltováAutorkou knihy je Marguerite Peltová, kolegyňa Jana Scholtena, ktorý napísal úvod. Marguerite píše o málo známych rastlinných homeopatických liekoch: Bellis perennis, Buxus sempervirens, Calendula officinalis, Helianthus annus, Lycopersicum, Melissa officinalis, Myosotis sylvatica, Narcissus pseudonarcissus, Papaver rhoeas, Rosa damascena, Sanicula europea, Taraxacum dens leonis, Taxus baccata,Thlaspi bursa pastoris, Vaccinium myrtillus.

Sú to pritom rastliny resp. stromy, ktoré sa v prírode bežne vyskytujú. Z našich vyšetrení vieme, že mnohí pacienti sa cítia ako obyčajné lúčne alebo poľné rastliny a skutočne ich aj potrebujú. Často nám pri repertorizácii vyjde Pulsatilla, Silicea, niektorá z magnéziových solí, Graphites alebo Carbo vegetabilis. Ale ani jeden z týchto liekov nie je skutočné similimum. Pacient potrebuje svoj presný liek. Ak prijmeme za svoju pravdu Jana Scholtena, že neznámy obraz si vyžaduje neznámy liek, čoskoro zistíme, že naše znalosti o polychrestoch nám zďaleka nestačia. Len ak rozšírime okruh liekov, s ktorými pracujeme, budeme schopní nachádzať similimum a dosahovať tak hlboké, často zázračné vyliečenie našich pacientov.
Marguerite Peltová nám ponúka všestranné poznatky o týchto "obyčajných" rastlinkách. Homeopatické, botanické, fytoterapeutické, symbolické a mytologické charakteristiky sú doplnené klinickými prípadmi.
Kniha sa dobre číta a určite zaujme každého profesionálneho homeopata. Z Holandštiny ju do Češtiny preložila Dana Spěváková.

Ukážka z knihy - ukazka-nespoutany-rust.doc

Knihu si môžete objednať prostredníctvom e-mailu: sakh.bakajsova@gmail.com

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.