Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Aj vy si môžete ľahko urobiť homeopatický pokus

 

Tí, ktorí ešte pochybujú, že potencované homeopatické lieky majú liečebný účinok, môžu si urobiť doma jednoduchý pokus.

Kúpte si semená fazule a rozdeľte ich na dve skupiny. Prvú (kontrolnú) skupinu polievajte normálne. Druhú skupinu polievajte rovnako často ako prvú, ale do vody pridajte 5 kvapiek potencovanej kuchynskej soli (Natrium muriaticum 6 CH) na 50 ml vody. Rastlinky fazule v testovanej skupine by mal rásť rýchlejšie než v kontrolnej skupine. Tak tomu bolo v pilotnej štúdii, ktorú uvádzame pod týmto článkom.

Kde si môžete kúpiť liek Natrium muriaticum? Napríklad v Homeo Nitra (www.homeonitra.sk) alebo lekárni Vicky Wall na Riazanskej ulici. Homeopatiká si môžete kúpi takmer v každej lekárni na Slovensku, ale v bežných lekárňach kúpite 5 CH potenciu, ktorá je veľmi podobná ako 6CH. Bežné lekárne majú škálu potencií 5 CH, 9 CH, 15 CH, 30 CH).

Ak máte chuť, ľahko si môžete vyrobiť toto homeopatikum aj sami:

  • Krok 1: Jednu časť materskej tinktúry rozrieďte v 99 častiach zmesi vody a alkoholu.

  • Krok 2: Fľaštičkou s týmto roztokom silne otriasajte 30 krát tak, že dolnou časťou fľaštičky silne udierate o pevný ale čiastočne pružný povrch, napríklad koženú knihu alebo polstrovanú stoličku. Výsledný roztok nazývame potencia 1CH. Číslica “1” znamenáu, že ide o prvý stupeň riedenia, písmeno “C” znamená, že ide o centezimálne riedenie, t.j. v pomere 1:100 a písmeno “H”, ktoré môže a nemusí byť uvedené na lieku znamená “hahnemanské” riedenie, pretože homeopatiu ako liečebnú metódu objavil Dr. Samuel Hahnemann koncom 18. storočia.

  • Krok 3: Jednu časť tejto potencie 1CH vezmite a v novej fľaštičke ju rozrieďte ju v 99-tich dieloch novej (nepoužitej) zmesi vody a alkoholu. Nezabudnite opäť silne búchať roztokom. Tak vznikne potencia 2CH lieku.

  • Krok 4: Tento proces následných krokov riedenia a búchania roztokom (kvôli turbulencii, bez ktorej nedôjde k prenosu informácie z pôvodnej látky) voláme potencovanie. Potencovaním získavame vyššie a vyššie potencie lieku, napríklad 30 CH, 200 CH, 1M (1000 x riedeny a otriasany), 10 M (10 000 x riedeny a otriasany roztok).

Priprava homeopatik - C skala(Pre účely tohto pokusu nemusíte mať presnú “materskú tinktúru”, ani alkohol (ako by to malo byť správne podľa inštrukcií). Len jednoducho dajte jeden diel obyčajnej kuchynskej soli do 99 dielov vody. Potencovanie je dosť flexibilný jav, nemusíte veľmi presne dodržať mierky pre tento pokus. Nepripravujete liek podľa liekopisu).

Takže za cenu niekoľkých semien fazule si môžete otestovať, či homeopatia účinkuje alebo nie.

(Fazuľa nie je jediná rastlina, s ktorou môžete experimentovať. Na každú rastlinu pôsobia homeopatické lieky, ako to objavil už Charles Darwin. Vo vyhľadávači Google nájdete veľa odkazov na vedecké štúdie vplyvu homeopatických liekov na rôzne rastliny.)

Štúdia o raste fazule: A pilot study of the influence of Natrum muriaticum 6cH and 30cH in a standardized culture of Phaseolus vulgaris L.

Inštrukcie, ako potencovať a aké škály je možné využiť: Three Scales of Potency

Príbeh Charlesa Darwina a homeopatické experimenty na rastlinách: The Surprising Story of Charles Darwin and His Homeopathic Doctor
Zdroj článku: http://homeopathyplus.com.au/you-too-can-test-homeopathy/
Preklad: V. P.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.