Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Denné snívanie – prípad Oxytocinum

 

Dr. Alex Leupen

Ján prišiel na prvé vyšetrenie v roku 2011 kvôli astmoidnej bronchitíde a problémom s koncentráciou a so spánkom. Pred sebou som mal tichého, jemného desaťročného chlapca. Podľa matky sa nedokáže sústrediť už od tretej triedy. Teraz je siedmak. “Má denné snívanie, len predstiera, že sleduje vyučovanie.” Často ho preto karhajú. Cíti sa prenasledovaný a vníma to ako nespravodlivosť.

Pri sťaženom dýchaní používa inhalátor. Veľa kašle a píska mu na hrudníku, keď sa hrá s priateľmi, ktorí majú mačky.

Prebúdza sa dvakrát za noc, často s nočným desom. Sníva sa mu, že ho niekto zavraždil alebo, že ho  prenasleduje obrovský pavúk. Potrebuje nočnú lampu, pretože neznáša tmu. Bojí sa aj strašidelných filmov.

Jeho matka otehotnela s ním po niekoľkých potratoch. Počas tehotenstva z času na čas krvácala. Pôrod bol veľmi ťažký a bol vyvolaný oxytocínom. Narodil sa s pupočnou šnúrou okolo krku.  Lekár, ktorý sa ešte len zaúčal spanikáril a tak vedenie pôrodu prevzal skúsený pôrodník. Janovo Apgar skóre bolo 9/10. Bol kŕmený z fľaše, pretože jeho matka bola príliš vyčerpaná, aby ho mohla dojčiť. Po dvoch mesiacoch sa u neho objavila astmoidná bronchitída. Mal aj ekzém a časté zápaly stredoušia. Keď bol malý, spal v genupektorálnej polohe. V škole ho všetko nudí okrem telesnej výchovy.

Analýza
Zaujímavým  aspektov tohto prípadu je Janova genupektorálna poloha v spánku. Je to charakteristický príznak pre Medorrhinum.

Prvý predpis
Medorrhinum 200K, 2 globulky každé dva týždne.

Kontrola po 8 týždňoch
Kašeľ sa výrazne zlepšil, ale problémy so spánkom a sústredením zostávajú nezmenené.

Analýza
Sústredil som sa na ťažký začiatok jeho života: pôrod bol vyvolaný oxytocínom, pupočník mal obtočený okolo krku, lekár podľahol panike a matka bola príliš vyčerpaná, aby mohla dojčiť.

Predpis
Oxytocin 200K, 2 globulky každé 2 týždne

Kontrola
Po ôsmich týždňoch od začiatku podávania Oxytocínu sa Jan zlepšil na všetkých úrovniach. Výrazne sa mu zlepšil spánok a prestal mať nočné mory. Zlepšila sa aj jeho koncentrácia v škole a astmatická bronchitída úplne ustúpila.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.