Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 10:54 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia Jan 17, 2014 1:44 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1782
Bydlisko: Poprad
Domáca úloha pre študentov 4. ročníka SAKH – Lieky z mora

1. U ktorého morského lieku máme najsilnejší dôraz na potrebu opory?
2. Ktorý z morských liekov má najsilnejší vzťah k rakovine, predovšetkým k rakovine prsa?
3. Pre ktorý liek je typické nachladnutie a kašeľ spojený s túžbou po kyslom jedle?
4. Pre ktorý liek je najcharakteristickejší narcizmus a téma umenia, estetiky? Popíšte tento narcistický rys vlastnými slovami.
5. Pre ktorý liek je charakteristické veľké striedanie partnerov? Nadviažu vzťah a vo chvíli, ako dochádza k jeho prehĺbeniu, opustia partnera. O pár dní však nadviažu nový vzťah.
6. Stručne opíšte vzťahy morských liekov k svojmu okoliu (rodina, partner, manžel)?
7. Aký je najcharakteristickejší kľúčový symptóm lieku Ambra Grisea, popisovaný v mnohých zdrojoch?
8. Ktorý liek je charakteristický tým, že má vynikajúcu intuitívnu schopnosť rozpoznať slabosti ostatných?
9. Pre ktorý liek je charakteristický kašeľ, ktorý sa zlepšuje pitím teplých nápojov?
10. Napíšte aspoň 3 témy spoločné všetkým morským liekom.
REPERTORIZÁCIA:
1. Pacient Vám povie: „Mám pocit, akoby som nebol vo svojom tele. Inokedy mám pocit, akoby boli moje ruky oddelené od môjho tela. Mám sny o tom, že mi vypadávajú zuby. Mám zvýšenú chuť do jedla, chuť na kávu a averziu k alkoholu. Cítim sa byť veľmi opustený a túžim po láske.“ Napíšte Vašu repertorizáciu a uveďte liek.
2. Mám zvláštny pocit prázdna v hlave. Akoby tam bola diera, akoby bola zväčšená. Niekedy ma pri tej bolesti napína na zvracanie. Zlepšuje sa to na čerstvom vzduchu. Občas sa mi v noci pustí krv z nosa. Okrem toho aj dosť kašlem v noci, hlavne keď som vonku na vzduchu. Kašeľ je suchý. Je to zvláštne, ale mám pocit, akoby niekedy začal vo chvíli, keď začnem jesť. Napíšte Vašu repertorizáciu a uveďte liek.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.