Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Apr 29, 2024 2:53 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Ned Máj 27, 2012 9:40 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Sep 27, 2011 6:53 am
Príspevky: 62
Pacient: Muž, otec pacienta Lycopodium, 45 rokov


D: Aký máte problém?
P: Tráviace problémy.
D: Akého druhu?
P: Je to sezónne, pálenie žáhy na jar, stále ma nadúva a pri oteplení mávam hnačky.
D: Ako dlho?
P: V podstate odmalička.
D: Čo ste pre to robili?
P: Skúšal som bylinky. V detskom veku nie. Mama hovorila, že keď ma zobrali za hranice okresu, okamžite som mal hnačky, keď sme sa vrátili, bolo dobre.
D: Čo myslíte že to spôsobovalo?
P: Ja som dosť športoval a keď som chodil na preteky, tiež som mal problémy. Robil som atletiku, dlhé trate.
D: Ako ste to zvládali s tou hnačkou?
P: Snažil som sa dodržiavať stravu a záviselo to od teploty, keď bolo veľmi teplo, mal som hnačky.
D: Čo s tým robíte teraz?
P: Skúšal som bylinky, aj teraz si ich občas dám, moja manželka mi dávala homeopatiká. Ak nejem, žáha ma páli ešte viac takže musím po troškách stále jesť. Po jedení je to lepšie. Ale nafukovanie a hnačka sa zhorší. Nafukovanie je horšie keď nejem.
D: Keď nejete je to celkovo horšie?
P: Áno.
D: Je ešte niečo čo vám pomáha?
P: Skúšal som aj alopatické lieky, Anacid a musel som to brať lebo sa nedalo športovať so žáhou.
D: Ešte športujete?
P: Nie lebo mám aj problémy s krížami od detstva. To ma obmedzuje a keď idem športovať, musím vyhrať.
D: Prečo?
P: Neviem, tak som od detstva fungoval, že keď sme niečo hrali, musel som vyhrať ale nechcel som vyhrať nad slabšími, hral som aj proti 4 ale aj tak som musel vyhrať.
D: Čo tým chcete dokázať?
P: Neviem, mám z toho len radosť. Nikdy som nevzdal ani ťažké preteky aj keď som mal tie tráviace problémy.
D: Ako ste to zvládli?
P: Túžba vyhrať bola veľmi silná.
D: Je to ešte stále tak?
P: Už nie tak silno. Ale stále musím vyhrať, robiť veci naplno aj keď teraz to už tak neprežívam.
D: Prečo sa už teraz o to nezaujímate?
P: Možno to prichádza s vekom.
D: Čo sa stalo, že ste sa tak zmenili?
P: Ten chrbát ma obmedzuje.
D: Ako vnímate tie bolesti chrbta?
P: Zvykol som si na to. Som nervóznejší, uzatváram sa, nemám rád konverzáciu keď sa ma vtedy niekto niečo pýta. Nechce sa mi vôbec s nikým rozprávať.
D: Čo je za tým?
P: Hnev. Hnev na to, že ma to obmedzuje a nemôžem robiť niektoré veci, nemôžem tak športovať.
D: Ako sa s tým vysporiadavate?
P: Hľadám nové aktivity, ktoré zvládnem. A robím veci, ktoré som ako dieťa nemal rád, napr. okolo gazdovstva, v záhrade. Manželka mi poradila, nech skúsim ísť na tai-chi.
D: Čo to pre vás znamená, keď vám povedali aby ste chodili na tai-chi?
P: Hovoril som si, že kým oni zdvihnú jednu nohu, ja už budem na druhom konci mesta. Je to pre starých ľudí, nie pre mňa.
(pred každou odpoveďou sa trochu pohŕdavo usmeje)
D: Myslíte, že to je pre vás hlúpe, ako keď vám niekto ukazuje sviečku a hovorí o slnku?
P: Nie, nie je to hlúpe, je to pomalé. Bol som nervózny keď som videl ľudí, ktorí neboli po športe spotení, ja som dával do toho všetko. Hovoril som si, že keď nie je poriadne spotený to je akoby ani nič nerobil.
D: Myslíte teda, že v športe by malo byť veľa energie?
P: Áno ale zároveň si myslím, že to je aj chybné.
D: Ako ste sa cítili keď ste videli tých nespotených?
P: Že sú leniví. Ako slimáci.
D: Cítite sa dobre, keď robíte také cvičenia, pri ktorých sa spotíte?
P: Áno.
D: Prečo to už nerobíte?
P: Obmedzuje ma ten chrbát.
D: Hľadali ste niečo také, pri čom by vás chrbát neobmedzoval?
P: Možno, ale som jednostranne zameraný, v športe určite, potrebujem dynamiku, rýchlosť.
D: Čo sa stane ak to tam nie je?
P: Strácam záujem.
D: Ako žijete, keď to nemôžete robiť?
P: Zanevrel som na šport. Niekedy keď ma ten chrbát nebolí, tak znovu niečo začnem robiť, šport ale potom nevládzem.
D: Aký je to pocit?
P: Hnev, že nemôžem robiť čo chcem.
D: Hnev na čo? Na chrbát, na šport, na seba?
P: Na chrbát.
D: Čo by ste chceli s tou bolesťou?
P: Zrušiť ju. Ja som bol zvyknutý na bolesť ako športovec, ale to bola príjemná bolesť. Bol som behať 5km a keď potom prišli chalani, aby som šiel hrať futbal, hneď som sa otriasol a išiel, lebo som chcel vyhrať.
D: Takže to bolo napriek bolesti zvíťaziť?
P: Áno.
D: Ako je to teraz?
P: Cítim sa zlomený tou bolesťou chrbta.
D: Čo teraz chcete aby sme pre vás urobili?
P: Vyriešiť tieto dva problémy: gastrointestinálne problémy a bolesti chrbta.
D: Ste zlomený bolesťou chrbta?
P: Áno, ale stále mám pocit, že sa to môže zmeniť, že ma to prestane bolieť.
D: Akým spôsobom?
P: Keby som to vedel, tak by som nebol tu. Doktori mi nemôžu pomôcť lebo tam nesiaha ich znalosť.
Skúšal som to dávnejšie, chodil som na fyzioterapiu, k ortopédovi. Tam liečba neexistuje, oni sa vás snažia dostať na operačný stôl.
D: A vy tam nechcete ísť?
P: Nie, lebo aj mamu operovali a nepomohlo jej to. Povedal som si, že kým nebudem močiť pod seba tak nepôjdem na žiadnu operáciu.
D: Čo je hlavný dôvod, že nechcete ísť na operáciu? Strach z bolesti alebo ten pocit z mamy?
P: Nebojím sa, ale sa mi to zdá zbytočné lebo to mame nepomohlo.
D: Čo chcete od nás? Opraviť chrbát alebo vrátiť tú športovú vášeň?
P: Možno len aby sa mi opravili tie zdravotné problémy, to ostatné nie je také dôležité. Svoju prácu ešte dokážem urobiť.

Analýza:
D: Každý pacient hovorí o minulosti ale ku nám ho privedie potreba, preto musíme vedieť čo od nás potrebuje.
Rubrika Mind – gravity , váha, vážnosť = mind- seriousness)(keď prezident povie niečo, má to inú váhu ako keď to poviem ja)

Predpis: Liekom je Platina

(pred každou odpoveďou sa trochu pousmial, pyšným spôsobom)
Keby som si sám vedel pomôcť s chrbtom, nesedel by som tu.
Načo by som mal ísť na operáciu, nikomu to nepomohlo ani nikto iný mi nepomohol.
MIND - OBJECTIVE, reasonable
Skúša všeličo. Dá si odporučiť nejaké lieky, bylinky, skúšal ale nepomohlo to.
MIND - GAMBLING - passion for gambling (hráčstvo, vášeň pre hazard)
Jeho reč tela hovorila, že nemá veľký rešpekt voči homeopatii ale mal rešpekt pred bylinkami. Ja som pre neho nebol veľká autorita ale pozrime sa, čo môžete pre mňa urobiť. Keď som sa spýtal kam sa podela tá vášeň, ostal slabý. Pomyslel si, už nemám tú silu. Jeho cesta prešla od Shrieking for help (je to pohŕdavé kričanie, tak mi pomôž keď to vieš) po hľadám u vás pomoc.

Rubriky:
MIND - LAUGHING - alternating with - seriousness
MIND - JESTING - gravity; jesting after (figliarsky, figliarstvo po vážnosti)
MIND - OBJECTIVE, reasonable
MIND - GAMBLING - passion for gambling
MIND – HAUGHTY (pyšný, hrdý)
MIND – ARDENT (vášnivý, horlivý, nadšený)
MIND - SHRIEKING - help; for (kričí o pomoc)

Pri Tai –chi hovorí, oni len zdvihnú nohu a ja už budem za horami. (typické pre Platinu, nechce ich uraziť len má pocit že nedosahujú jeho úroveň)


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Sob Okt 20, 2012 9:22 am 
Offline

Registrovaný: Uto Sep 27, 2011 6:53 am
Príspevky: 62
Kontrola: 07.10.2012
Prípad odoberá Dr. Sanjay Sehgal


Dr: Ako sa máte?
Pacient: Nie moc dobre

Dr: Videli sme sa pred 6 mesiacmi. Ako bolo týchto 6 mesiacov pre vás?
Pacient: Myslím že tie problémy chrbta a trávenia sú lepšie, ale ako som spomínal že keď som chodil poza školu tak to vo mne vyvolávalo psychózu, tak sa mi to vrátilo.

Dr: Čo myslíte tou psychózou?
Pacient: Pr. keď som chodil za tú školu, človek začne rozmýšľať čo ďalej zo životom a mne to príde, že tie lieky ma vrátili tam kde som bol, nemám bolesti chrbta so žalúdkom skoro žiadne problémy, ale napriek tomu som nervóznejší a podráždenejší

Dr: Kedy to začalo?
Pacient: Po druhej dávke – o mesiac po prvej. Manželka sa rozhodla keď mi bolo zle, že mi dá aurum – v strede augusta (naozaj mu dala manželka placebo)
Po prvej dávke ho prestal bolieť úplne chrbát – 5CH 3x á pol hodina

Dr: Aký bol po tej dávke?
Pacient: Zlepšoval sa fyzický stav, žalúdok dlhšie.

Dr: Čo bolo v jeho živote prvé- žalúdok al. chrbát ?
Pacient: Už ako dieťa trpel na žalúdok vo forme hnačiek, hlavne so zmenou prostredia. Aj teraz sa mu to zhoršilo na dovolenke v Turecku

Dr: Čo sa tam stalo?
Pacient: Veľa lákavých pokrmov, teplo

Dr: Toto by mohlo byť fyziologicky. Celkove čo sa s ním dialo po prvej dávke?
Pacient: hovorí manželka: "Vtedy bolo príjemné s ním byť"

Dr: Kedy to začalo?
Pacient: Po dovolenke, začal sa sťažovať že sa mu vracia chrbát, potom prešiel do depresívnej nálady

Dr: Čo ste cítili, aký bol dôvod na depresiu?
Pacient: Syn nechal školu, určité obavy v práci – menej pacientov, celkový pocit že nie som úspešný

Dostal sa do stavu že by išiel najradšej najďalej od ľudí, začal to pripisovať tej platine, preto ju odmietol
Dr: Žiadny liek vám nevezme pacientov.
Pacient: Ja som platine pripisoval svoje psychické stavy

Dr: Čo sa stalo so synom?
Pacient: Pracuje v Prahe

Dr: Prečo ste z toho boli depresívny?
Pacient: Berie to ako svoju prehru

Dr: Čo to pre vás znamená?
Pacient: Na začiatku som mu hovoril aby nešiel na medicínu, nech ide na niečo ľahšie, ale on bol tvrdohlavý.

Dr: Čo to pre vás znamená?
Pacient: Nevedel som ho usmerniť na správny smer tak, aby tú školu dokončil

Dr: A keby školu skončil bolo by to pre vás dobré?
Pacient: Pre ktorého rodiča by to nebolo dobré

Dr: Mali ste pocit viny?
Pacient: Nie

Dr: Prečo je to pre vás osobné, aké je v tom vaša úloha?
Pacient: Neviem to vysvetliť

Dr: Bola to pre vás prestíž?
Pacient: Nie, ja som nechcel aby to študoval

Dr: Prečo potom to bola osobná prehra, o čo išlo?
Pacient: Bolo mi aj za neho smutno, že to nedokázal, má taký pocit že on chcel jemu dokazovať že to dokáže

Dr: Ale prečo vy máte pocit osobnej prehry?
Pacient: Pretože si myslím že keď človek niečo začne robiť, tak by to mal dokončiť. On nedokáže pochopiť keď mladí ľudia skončia 4 tý ročník a idú na inú školu

Dr: Aká je vaša reakcia na takýto stav toho čo robia mladí ľudia?
Pacient: Asi som starý že ich neviem chápať

Dr: Nechcem vám dávať žiadne rady, ja som tiež starý, ale veci sa menia, školy do ktorých sme my chodili už v 5-7 triede fajčia, berú drogy
Pacient: To mi vadí

Dr: Čo sa deje teraz? Média a informácie sú veľmi rýchle. Môj otec písal iba listy. My sme mali TV, telefóny. Keď som tu bol prvý krát v 94 videl som 4 TV kanály. Teraz máme internet. Oni vedie viac ako my. Nemusíme byť preto frustrovaní, ich problémy sú iné ako naše.
Pacient: Ja si myslím že to choré.

Dr: Aké je vaše riešenie?
Pacient: Neviem, ale viem že sa tým budem musieť sám vysporiadať

Dr: Čo treba urobiť aby ste neboli depresívny?
Pacient: To keby som vedel

Dr: Je to isté že máte depresiu. Ako vás to ovplyvnilo že máte menej pacientov?
Pacient: Ide aj o peniaze, aj o starostlivosť o rodinu, o budúcnosť

Dr: Polovica sveta nespí kvôli tomu čo príde.
Pacient: Som nervózny, pocit zvierania na hrudníku, potím sa

Dr: To je vtedy keď začnete na to myslieť. Chcete na to myslieť?
Pacient: Nie

Dr: Samé vám to príde do mysle?
Pacient: Samo to príde. Moje hobby je poľovníctvo, takže idem do lesa

Dr: Čo vám najviac pomáha udržať myšlienky bokom?
Pacient: Fyzická práca

Dr: Keď ste na love v lese, myšlienky prídu?
Pacient: Prídu, preto prídem skôr domov. Vstávam skôr ako obvykle

Dr: Nechcete vtedy s nikým rozprávať?
Pacient: S kamarátmi nechcem rozprávať, vyhýbam sa im, mám laboranta – vyhýbam sa mu. Je to 20km, teraz tam ani nechodím, vyhýbam sa mestu

Dr: Prečo?
Pacient: Nechcem komunikovať

Dr: Mohli by sa vás pýtať ako sa máte v práci?
Pacient: Aj to, aj sem som dnes prišiel veľmi ťažko, potím sa

Dr: Prečo?
Pacient: Som nervózny. Vždy som sa zaťal a nekomunikoval ani s rodičmi. Všetko čo sa ma pýtate sa mi ťažko vysvetľuje

Dr: Nechcem vám robiť problémy, ale potrebujem to vedieť, aby som vám vedel pomôcť. Ako ste sa sem teda dostali?
Pacient: Keby nebolo manželky určite sem neprídem, povedala mi že by som mal ísť.

Dr: Ale vy ste povedali že ani rodičia vás nevedeli zlomiť, prečo ste sa jej rýchlo prispôsobili?
Pacient: Lebo som začal nejakú liečbu, tak by som v tom chcel pokračovať, homeo je fantastická
vec, na mojich deťoch odskúšaná, udiali sa zázraky, to ma teraz presviedča aby som pokračoval

Dr: Čo očakávate teraz od nás?
Pacient: Nejaké východisko

Dr: Máte predstavu aké by to malo byť východisko?
Pacient: Momentálne ani nie

Dr: Ale chceli by ste pokračovať lebo ste začali?
Pacient: Môžem poznámku – pripadám si presne ako pred rodičmi- prečo si to vyviedol a ako to chceš riešiť, aké východisko? Najprv po dobrom, potom ma zbili aby niečo počuli, ale nepočuli nič, lebo som sa zaťal, ale teraz sa aspoň snažím odpovedať. Ale neviem vysvetliť prečo, normálne by som sem neprišiel alebo by som vám nič nepovedal.

Dr: Nejaké iné problémy?
Pacient: Nie

Dr: Dostali ste aurum, pomohlo vám to?
Pacient: Trochu sa skľudnil. Najprv to nechcel zobrať, lebo sa zaťal že už nezoberie nič.

Dr: Čo sa zmenilo, prečo ste súhlasili?
Pacient: Nezmenilo sa nič, platina mi pomohla, depresie sú vlastne od detstva, ale vždy si to riešil sám, uzavrel sa do seba, študoval som tvrdo – mal som nôž na krku na gymnáziu 3 mesiace chodil poza školu

Dr: To bola tá situácia že vám rodičia vyčítali, že nechodíte do školy, lebo to nebolo športovo zamerané?
Pacient: Áno

Dr: Ale teraz ste neušli od rodiny, vraciate sa z lesa, stále dokážete rozprávať s manželkou, aj ste povedali že normálne by ste nič nepovedali. Nie sme na tom až tak zle. Depresia a smer na hor sú vždy len časťou, preto múdri muži hovoria- ostaňme v rovnováhe – v strede kopca aby sme nespadli. Preto si vy musíte čiastočne pomôcť. Vy ste môj partner, bez vás ja nemôžem hrať. Každá ruža vyrastá s tŕňom.Čo robíte aby ste prekonali depresiu, pijete pivo, cigary?
Pacient: Fyzická práca

Dr: Takúto lásku manželky on potreboval v detstve. On je zamrznutá kvetina a teraz začína na rozmŕzať, ale život a energia sa mu začína míňať, nevieme mu vrátiť mladosť. Bohužiaľ teraz sa nedostavil úspech lebo syn odišiel zo školy a jemu sa nedarí v práci. Toto sú normálne reakcie že je smutný.


PREDPIS:

Nechajte ho na placebe.

Predtým bol 3 mesiace sám v lese, teraz neuteká.

Dr: "Neliečime len pomocou liekov, ale aj slov".

Jeho jediná cesta ako sa z toho dostať – fyzická aktivita
Táto jeho depresia je starý príznak ktorý sa vracia.
Kedy by sme zopakovali liek – keby sa vrátil na rovnakú úroveň problémov – ten istý stav
M-anger_activity with great physical (vždy keď sme nahnevaný tak máme veľkú fyzickú aktivitu spojenú s veľkým hnevom). V tejto rubrike je len jeden liek - Platina
On to nevie nijak inak prekonať, iba fyzickou prácou.
Mohli by sme zopakovať tú istú potenciu vo vode.

4 veci čo sledujeme pri kontrole:
Energia – „prezident“, čo sledujeme, ak ju má pacient dobrú, je to v poriadku
Apetít
Spánok – väčšinou depresívni pacienti povadia že nemôžu spať.
Stolica

Ďalšie rubriky ktoré by sme mohli použiť v tomto prípade:
M_Tacitum – nemá chuť rozprávať (Platina (3)
M_anguish palpitation with (muky, úzkosť v danej chvíli- keď myslí na problém)


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.