Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Apr 29, 2024 12:05 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Viróza - začiatok Októbra 2012
PoslaťNapísal: Str Okt 03, 2012 1:53 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1798
Bydlisko: Poprad
Napíšte, prosím, príznaky všetci, kto máte skúsenosť s novou virózou. Veľmi dôležité sú najmä modality.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv Okt 04, 2012 4:56 am 
Offline

Registrovaný: Pon Sep 26, 2011 6:31 pm
Príspevky: 1
Pozdravujem Vás,
u mňa to boli najprv hnačky, potom silný kašeľ, až neskôr nádcha, bolesť celého tela, hlavne kĺby a chrbtica.
Bez teploty.
Zlepšenie teplom a pokojom, veľa som spala.
Chuť na teplé nápoje - čaj s medom - hektolitre čaju a teplá slepačia polievka - zlepšenie.
Najprv natrium muriaticum - mám ho v konštitúcii - ústúpila nádcha takmer okamžite
Potom oscilococcinum - ustúpili bolesti kĺbov
Potom arsenicum album - prestala hnačka
potom antimonium tartaricum, takmer okamžite som začala vykašliavať. - pritom som zostala.
Začalo to minulý utorok. V piatok to bolo skoro už v poriadku.
Dnes štvrtok ráno ešte trocha kašlem, ale fungujem normálne.

Kamarátka prišla ku mne v nedeľu večer, tiež silno kašľala. Antimonium Tartaricum je zabralo asi po dvoch hodinách.
Kolega - Antimonium Tartaricum - kašľal pred tým asi mesiac - ešte pred tým podobné príznaky, kašeľ mu ostal
do jedného dňa začal vykašliavať

Pozdravujem Vás všetkých

Adriana


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv Okt 04, 2012 10:32 am 
Offline

Registrovaný: Sob Okt 01, 2011 7:52 am
Príspevky: 2
Ahojte, u nas najprv dcerka - bolesti hrdla, cervene a zahnisane mandle,zvacsene a zatvrdnute krcne uzliny, bolesti sa tahali do usi, pichanie pri prehltani, ale jedla normalne, bez teploty.Ulava vlaznym obkladom na hrdlo, zhorsenie studene napoje. Zabral Hepar. Tyzden chodila do skolky. V nedelu moje obydve deti zacali mat upchaty nos, pondelok rano mierne zvysena teplota, pocas dna ustupila a uz sa nevratila. Su rovnako zivi ako obvykle,len upchate nosteky a hlien steka nosohltanom do hrdla. V noci sa budia, ze nevedia dychat nosom a na velky smad. Malemu zabralo Kal.bich,kaslal len minimalne a uz je skoro fit. Malej zda sa nic nazabralo, po Puls. zacala konecne vyfukavat zeleno zlte sople a zacala vykasliavat. Uzliny ma stale zvacsene a tvrde. Jedia a piju vsetko ako obvykle, jedine, co som si vsimla je, ze su lepsie na vzduchu.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv Okt 04, 2012 1:39 pm 
Offline

Registrovaný: Str Sep 28, 2011 1:05 pm
Príspevky: 10
Všetky 3 deti mali upchatý nos, zo začiatku vytekal číry vodový sopeľ, nemohli dýchať, hlavne keď si ľahli spať. Každých 30 min až hodinu boli hore, aby si vyčistili nos. Mali veľmi veľa sopla, čo ešte nemali. Po dni sa zmenil sopeľ na zeleno-žltý, hustý a ťahavý, bol až kdesi vzadu, nešiel im vysmrkať, len vysať odsávačkou. A o chvíľku ho tam bolo zase veľa. Chceli byť stále so mnou a stále pri mne, pri nikom inom.
Manžel - upchatá pravá dierka, zdurený nos, nemohol dýchať. Najskôr vodový číry sopeľ, potom zeleno žltý hustý ťahavý. Bolela ho hlava - čelo, tupá bolesť. Bol unavený, vyčerpaný a veľa spal. Na ďalší deň ho bolelo čelo na pravo aj na dotyk, bol citlivý na aj dotýkanie.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv Okt 04, 2012 5:59 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Sep 19, 2011 3:15 pm
Príspevky: 3
Bydlisko: Záhorie
syn: 13 rokov:
dnes: vodnaté sople , hojné po celý deň
bolí hrdlo, hlava, zuby, žalúdok, pocit, že aj korienky vlasov bolia
zobudený o pol tretej ráno...na bolesti hrdla
opätovne pol šiestej ráno ...bolesti hlavy...čelo a dutiny
bez teploty
modality: pohyb v autobuse zhoršuje ...na zvracanie
rýchla pešia chôdza zlepšuje

nálada: snaha ovládať pocit podráždenosti
v celej triede školy: extrémne kýchanie a soplenie :)

čo predchádzalo 2 dni pred: na nohe sa mu vytvorilo na ľavom palci pri vyústení nechta granulačné tkanivo v zhybe hnis, s miernym zápalom necht.lôžka (akútne podaná arnica, hepar s.)noha sa výrazne zlepšila,

zvláštna vet: špecifikácia: aj jednej z našich mainských mývalých mačiek sa pred 2 dňami na brušku tlapy objavilo zahnisanie s veľkou bolestivosťou vyzerá ako poranená :?: predchádzali ekzémy okolo uší, celkovo zhoršený stav ...podaná arnica, zlepšenie + sulfur...kvôli výrazne mastnej zhoršenej vypad.srsti a hnis.vyrážkam za ušami )

a čo je u mačiek veľmi ojedinelé : aj druhý ...15 kg statný kocúr ...náhla strata hlasiviek , mňauká pošepky :lol:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob Okt 13, 2012 8:47 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 27, 2009 5:18 pm
Príspevky: 6
Bydlisko: Sered
Pripajam vlastnu skusenost, na zaciatku u mna bolo velke kychanie,zatekanie hlienov, upchaty nos, vytok na zaciatku skor vodovy, velka zimnica, bez teploty, silna bolest hlavy- zhorsena lahnutim, bolest dutin, neuralgicke bolesti zubov, usi. Poobede som mala horucu hlavu a studene ruky, bez teplot :) y. Celkovo zlepsenie nastalo vonku, odbor k vyhriatej miestnosti. Velka chut na citronovu vodu. Bolel ma chrbat, nohy, ako taka slaba chripka.
Na zaciatku som si dala nux vomicu 30 ch , odislo kychanie a zimnica. Ale co naozaj pomohlo bola belladonna 30 ch, asi po desiatich minutach sa dychanie uvolnilo, do vecera som si dala este dva krat, rano som sa zobudila skoro fit. Rano som davku zopakovalo, lebo este som pocitovala miernu slabost.
Belladonna zabrala naozaj rychlo.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.