Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Uto Máj 14, 2024 10:56 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: problem s dcerkou
PoslaťNapísal: Str Jan 17, 2007 10:50 pm 
dobry den,mam 4apol rocnu dceru a ma teraz dost vyrazny psych.problem.chodi na tanecny kruzok a nikdy nechce prist neskoro.chodievame tam aj o20minut skor a aj tak si neda vysvetlit ze ma este kopu casu.ked vidi ze uz sa tam niekto prezlieka,tak zaziva paniku,rychlo sa ponahla aby ona bola prva,place ,vyskakuje,chce utriet rychlo slzy aby nikto nevidel ze place.... uz cestou v aute je nervozna,aby sme nedosli neskoro,pritom vela deti tam obcas pride neskor a su v pohode,normalne sa pridaju k ostatnym a cvicia,nikto ich za to nepotresta. keby sme my prisli neskoro tak uz by urcite ani cvicit neisla,asi by sa hanbila.inac je velmi citliva,odpovie na dotazy i od cudzich ludi,je cistotna,v skolke chce byt prva oblecena,najedena,tam tiez niekedy preziva stres kvoli tomuto.ucitelka povedala ze je precizna. posledne mesiace jej nejako nechuti maso a strasne ma rada sladkosti,malo pije. z chorob ma len obcas nadchu,trosku ekzemiky,antibiotika zatial neuzivala,teraz mala chripku,ale len jednorazovo.neviem co s tym ,ako jeje pomoct,aby neprezivala taky stres,ved nemusi byt prva,uz to trva par mesiacov a nezlepsuje sa to.objavovalo sa to trochu uz asi pred rokom,ale je mozne ze sa to zhorsilo bud preto ze zacla chodit od leta do skolky alebo ze ma od leta surodenca,neviem.od malinka menej spava ako ostatne deti,z homeopatik uz uzivala Pulsatilu a calcareu phosphoricu. povedla mi ze v skolke sa sama prechadza a pozera na ostatnych ako sa hraju.ona sa chce s detmi hrat ale vzdy caka az ony ju zavolaju,sama sa moc pridat nechce,neviem preco,ked ju ale zavolaju tak sa strasne tesi. uz som toho asi napisala vela,nevite mi poradit u ktorych liekov sa nachadzaju taketo psych. problemy? v knihach som nasla nux vomiku,ale neviem neviem.... dakujem za vasu pripadnu odpoved


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Tanečná
PoslaťNapísal: Ned Jan 21, 2007 9:46 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1799
Bydlisko: Poprad
Skutočné vyšetrenie chce svoj čas. Trvá to 1-2 hodiny. Verím, že by sa o Vašej dcérke dalo povedať toho ešte veľa. Nevieme napr. ako vníma vonkajšie prostrediew, či je zimomrivá, teplokrvná, ako na ňu vplýva slnko, more, čerstvý vzduch alebo uzavretá miestnosť, čo rada robí, aké filmy a knihy má rada, aké choroby prekonala, aké choroby sa vyskytli v rodine, atď. Na to je určené klasické vyšetrenie. Nevieme čo cíti, keď má ísť na tanečnú, v čom by bol najväčší prroblém, keby meškala. Je dôležité, aby bola prvá alebo len to, aby nemeškala?
Ak mám hádať na základe toho, čo vieme z Vášho popisu, použil by som rubriky:
GENERALS - FOOD and DRINKS - meat - aversion
MIND - ANXIETY - time is set, if a
MIND - FASTIDIOUS
GENERALS - FOOD and DRINKS - sweets - desire
STOMACH - THIRSTLESS
Z týchto rubrík vychádza najviac Natrium muriaticum, Natrium silicatum, Natrium arsenisosum, Vanadium, Argentum nitricum.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: názor
PoslaťNapísal: Pon Mar 05, 2007 7:38 pm 
Mohlo by to být i Carcinosinum kvůli té náročnosti a touze přijít včas.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Dievčatko
PoslaťNapísal: Štv Mar 08, 2007 8:38 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1799
Bydlisko: Poprad
Môže to byť aj Carcinosinum, ale aj veľa iných liekov, napr. Aurum, Causticum, Arsenicum, Graphites, Silicea, Natrum muriaticum, Natrum arsenicosum, Nux vomica, Phosphorus, Pulsatilla, Sulphur.
Veľa o nej nevieme. Vieme len to, že je pedantná, chce byť prvá (nevieme z akého dôvodu), má chuť na sladké (nevieme ktorý druh, u Carc. by som čakal čokoládu), má averziu k mäsu. Carcinosinum nepotrebuje byť prvý a nemá odpor k mäsu. Ale ak by sa našli iné dostatočné dôvody pre Carc., napr. to, že sa jej páči búrka, má rada maslo (aj samotné), má veľa materských znamienok a škvrnu farby bielej kávy, tak by to samozrejme prevážilo a mohli by sme dať Carcinosinum.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Re: Dievčatko
PoslaťNapísal: Štv Mar 08, 2007 6:54 pm 
len pre vase info,to maso uz zas je ale vybera si,nezje hociake,len ciste kuracie,alebo asi take co pekne vyzera.sladke ma rada snad vsetko,i cokolady a i slane,vela znamienok nema,z burky ma skor strach a teraz i z psov,ma rada poriadok pekne ustlanu postel,hneva sa ked jej nieco dam na ine miesto -hracku.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Jan 07, 2016 1:59 pm 
Carcinosin se objevuje ve všech rubrikách, kromě odporu k masu. Carcinosin má dost charakteristickou nechuť na některé potraviny, mívá období, kdy si něco vyžaduje a poté období, kdy to odmítá. Určitě bych se zeptal na rakovinu v rodinné anamnéze. Carcinosin je těžké odlišit od několika polychrestů např.: Alum., Ars., Ars-i., Calc., Calc-p., Cupr., Diosc., Dys-co., Lyc., Med., Nat-m., Nat-s., Nux-v., Op., Phos., Plb., Psor., Puls., Sep., Staph., Sulph., Syph., Tub. :D


Posledné zvýraznenie urobil Anonymous dňa Štv Jan 07, 2016 1:59 pm


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.