Martin Jakob – 31. 5. – 2. 6. 2019 – System of plants

39 days left
 • Start date:
  05/31/2019, 12:00
 • End date:
  06/02/2019, 14:00
 
 

For ENGLISH click here …………………………..

Pozývame Vás na seminár Martina Jakoba z Nemecka. Martin nám ukáže svoje videoprípady rastlinných liekov, ktoré našiel pomocou metódy Jana Scholtena.
Je to už tretí seminár Martina na Slovensku. Obľúbili sme si ho pre jeho didaktické nadanie a osobnú skromnosť. Zatiaľ tento systém predpisu je vo svete málo známy a je veľmi málo učiteľov, ktorý dokážu odovzdať tak veľa z vlastnej praxe ako Martin.

Martin Jakov sa narodil v roku 1965. Pracuje už od roku 1996 ako homeopat v Mníchove. Od začiatku sledoval objavy Dr. Jana Scholtena a aplikoval ich vo svojej aktívnej praxi. Každý rok sa zúčastňoval májových seminárov Jana Scholtena v Utrechte a zúčastnil sa aj výprav do exotických krajín, v ktorých skupina homeopatov robila denne nové a nové provingy domácich rastlín. Martin SAMartin ako jeden z mála bravúrne ovláda techniku predpisu podľa Jana Scholtena. V knihe The Wonderful Plants, ktorá sa stala základom pre moderné systematické vnímanie rastlinnej ríše má Martin uverejnených veľké množstvo svojich prípadov. Publikoval niekoľko provingov liekov. O svoju praktickú skúsenosť a chápanie systému minerálnej ríše a rastlinnej ríše, sa Martin delí pri seminároch a v publikáciách, napríklad “South Africa Plant Experiences, A Homeopathic Journey ale najmä vo výbornej knihe “Plant theory works” , ktorej základom je prvý Martinov seminár v Bratislave. Martin pubulikoval aj články v renomovanom časopise “Spectrum of Homeopathy”.

Do Bratislavy sa príde Martin podeliť so svojou bohatou skúsenosťou s novým systémom rastlinnej ríše. Na konkrétnych videoprípadoch Martin ukáže jasne periódy, na ďalších objasní fázy a na ďalších štádiá, aby mohol potom urobiť syntézu a ukázať nám množstvo zaujímavých, často málo známych liekov.

Martin JacobBude to mimoriadna príležitosť precvičiť si tématický predpis podľa Jana Scholtena a získať poznatky o jednotlivých liekoch a čeľadiach na základe skutočných prípadov. Ukážkový prípad z praxe Martina Jakoba nájdete na tejto stránke: Prípad tvrdo pracujúcej ženy – Plectranthus fruticosus.

Miesto: Ekonomická univerzita (Dolnozemská 1, 852 35 Bratislava). Z hotela Aston alebo Echo sa tam dostanete autobusom číslo 98, ktorý ide cez Bajkalskú ulicu. Vystúpte na prvej zastávke za mostom cez Dunaj. Na opačnej strane cesty ako je zastávka je Ekonomická univerzita.

Časový plán: 31. 5. 2019: od 12.00 do 18.00 hod. (od 11.00 začína prezentácia účastníkov), 1. 6. 2019: od 9.00 do 18.00 hod., 2. 6. 2019: od 9.00 do 14.00 hod.

Poplatok za seminár: 3-dňový seminár: 95,- EUR. Absolventi SAKH, členovia SKH, SLHS, ČHA a ČLHS majú zľavu 10 €. Študenti SAKH majú vstup na základe semestrálnych platieb.

Prihlášky na seminár: petrociova@gmail.com Mobil: 0948 127 733 ……………….

Martin Jakob – in Bratislava (Slovakia) – May 31st – June 2nd 2019

We invite you to a seminar of Martin Jakob from Germany. Born in 1965, practiced homeopathy since 1996 in private practice and since 2005 in South-African-Plant-Experiences-Martin-Jakobjoint practice with his brother. He has published several remedy provings. His practical experience and insights from Jan Scholtens period and plant system he passes on in lectures and various publications, including “South Africa Plant Experiences“, but mainly in his excellent book “Plant theory works“. Martin contributed also by numerous articles in renowned journal “Spectrum of Homeopathy”.
 
Martin followed closely from the beginning the discoveries of Dr. Jan Scholten in systematic homeopathy and applied them in his practice. Every year participated in the May Spring seminars of Jan Scholten in Utrecht and has participated in expeditions to exotic countries, where a group of homeopaths performed daily provings with native plants. Martin as one of the few mastered the thematic prescription method of Jan Scholten. In the book The Wonderful Plants, which became the foundation for modern systematic perception of plant kingdom, Martin has published a large number of cases.
In Bratislava Martin will share his rich experience with the new system of the plant kingdom. He will show us many of his videocases, spliting the whole system in it´s parts, showing in everyMartin Jacobcase the most important part: Series, Phases, Subphases, Stage, to bring it back to a whole later. It will be a special opportunity to practice the theme prescription by Jan Scholten and gain knowledge about single remedies and plant families on the basis of actual cases.

Venue: Ekonomická univerzita (University of Economics), Dolnozemská cesta 1, Bratislava. If you stay at hotel Aston or Echo, take, please, a bus number 98 at Bajkalska cesta (Bajkalska street) and descend from it at the first bus stop after crossing the Danube river.

Transportation notes: Bratislava is a capital of Slovakia, easily accessed by car, train and airplane. The nearest international airport is Vienna airport in Schwechat, 50 km from Bratislava. From Schwechat airport 2 times in an hour departs a bus to Bratislava just in front of arrivals.

Time schedule:  31. 5. 2019: 12.00 – 18.00 (since 11.00 registration of participants), 1. 6. 2019: 9.00 – 18.00, 2. 6. 2019: 9.00 – 14.00.

Seminar fee: 3 -day seminar: 95,- EUR

Registration: petroci@gmail.com
Mobile: 00421 905 501 798 (Dr. Vladimir Petroci)

9 Comments

 1. by Lucia Klackova on 04/12/2016  8:49 Odpovedať

  Jeden z najlepsich seminarov doteraz. Profesionalna organizacia, prezentacia aj vystupovanie. Za 3 dni som sa dozvedela mnozstvo uzitocnych informaci pre moju prax. Martin je velmi mily a charizmaticky clovek. Uz sa tesim do buducnosti, ked sa Martin pride znova do Bratislavy podelit so svojimi novymi skusnostami z rastlinneho systemu.

 2. by Alena Jerglova on 04/12/2016  10:46 Odpovedať

  Výborný seminár, dobré prípady z praxe, ktoré mne pomohli opäť trošku viac pochopiť systém rastlín a výber lieku. Ďakujem a teším sa na ďalší seminár s Martinom.

 3. by Lenka Samková on 04/12/2016  12:33 Odpovedať

  Byl to super seminář, Martin je velmi charismatický muž a uměl vše velmi dobře podat, poskytl nám i krásné případy z praxe... bohužel jako prvačka jsem v tom ještě trochu plavala, ale to si všechno časem sedne :)

 4. by Zuzana Zieglerová on 04/12/2016  12:34 Odpovedať

  Seminár bol super. Martin je človek veľmi charizmatický, ktorý dáva do svojej práce dušu a profesionalitu. Som rada, že sa podelil so svojimi skúsenosťami a vedomosťami s rastlinným systémom s nami na Slovensku. Verím, že ešte zopakuje svoju návštevu a doplní naše ďalšie vzdelávanie o svoje skúsenosti. Veľké ďakujem za super organizáciu celému organizačnému tímu. :-)

 5. by Milada Hitzingerová on 04/12/2016  12:42 Odpovedať

  Seminár bol skvelý. Napriek tomu, že prvýkrát robil taký veľký seminár hneď po prvých hodinách sa rozbehol a krásne odokryl svoju profesionalitu a hlavne lásku, ktorú k homeopatii má. Výborné video prípady nám otvárali cestu k poznaniu duši jednotlivých rastlinných liekov. Nesmierne sa teším na jeho ďalší seminár. :)

 6. by Oľga on 04/12/2016  17:55 Odpovedať

  Jasný, zrozumiteľný, vtipný a s otvorenou mysľou - taký bola Martin Jakob. Nesebecky sa podelil o svoje poznanie a skúsenosti. Naozaj stálo to za to zúčastniť sa jeho seminára :)

 7. by Oksana Ivanišinová on 04/12/2016  20:41 Odpovedať

  Výborný seminár, Martin dokázal jednoducho a jasne vysvetliť podstatu každej rastlinnej čeľade a ukázal sa ako veľmi vnímavý, srdečný a dôsledný homeopat. Tesim sa na jeho ďalší seminar v Bratislave.

 8. by Mirka on 04/16/2016  16:06 Odpovedať

  Martin Jacob si získal moje sympatie nielen kvalitou svojich prezentácii ale taktiež ľahkosťou a skromnosťou jeho osobnosti. Skutočne dokázal vytvoriť veľmi príjemnú a jedinečnú atmosféru. Svojou charizmou a vyžarovaním mi nesmierne pripomenul práve Jána Scholtena a teším sa na ďalšie jeho semináre v Bratislave.

 9. Pingback : Prípad Plectranthus fruticosus | Homeopatická akadémia

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.