Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Ned Apr 28, 2024 6:44 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: tak toto je sila
PoslaťNapísal: Pon Dec 24, 2007 2:58 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Sep 04, 2007 11:07 am
Príspevky: 51
Bydlisko: Komárno/Nitra
Uf, stačilo mi prečítať zopár riadkov....

http://www.horiaciker.sk/e-poradna.php?q=132


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Dec 26, 2007 4:28 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1798
Bydlisko: Poprad
Ano autor si dal veľkú námahu, aby spracoval tému zo svojho, bohužiaľ zaujatého hľadiska. Neviem odkiaľ pochádza informácia, že Samuel Hahnemann nenávidel Boha a že spomína Konfucia. Myslím si, že ide o výmysel. Je jedna Diplomová práca v Nemčine o jeho svetonázore. Jej záverom je, že svetonázor Samuela Hahnemanna by sme mohli označiť ako deizmus. Deizmus bol veľmi rozšírený v časoch osvietenstva medzi intelektuálmi. Deizmus je učenie, podľa ktorého Boh existuje, je prapríčinou sveta, no po vzniku sveta už do jeho vývinu ďalej nezasahuje. Svet sa vyvíja podľa svojich vlastných zákonov. Pôvodcom deizmu je anglický filozof Herbert zo Cherbury. Deizmus sa rozšíril v období osvietenstva. http://ii.fmph.uniba.sk/~filit/fvd/deizmus.html
Všetky tieto príspevky mi pripomínajú starú múdrosť, že kto chce psa biť, palicu si nájde.
Tak je to aj s provingom Anacardia, kt. je v tom článku spomenutý. Ide o zjavné nepochopenie homeopatického spôsobu liečenia. Tu sa chytá za slovo a nie je dobrá vôľa porozumieť. Je to škoda, pretože pri homeopatickom spôsobe liečenia nevzniká žiadna zviazanosť, naopak človek je po ňom slobodnejší, hoja sa mu duševné traumy. Bohužiaľ vždy boli ľudia, ktorí túžili upaľovať na hranici alebo kameňovať. Už v Novom zákone máme niekoľko príkladov. Myslím, že sú to ľudia nevyrovnaní sami so sebou, ktorí si potrebujú dokázať, akí sú čistí a dobrí. Svoj tieň premietajú na iných a v iných ho potom nenávidia. Náš postoj by mal byť homeopatický - nie hádať sa s nimi, ale pristupovať k nim s láskou a pochopením.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: čo k tomu dodať
PoslaťNapísal: Str Jan 16, 2008 11:33 am 
Offline

Registrovaný: Sob Jan 20, 2007 9:06 pm
Príspevky: 36
cirkev súhlasí so všetkým čo je podložené na vedeckom, teda aj Darwinizmus,, to v preklade znamená, že Boh stvoril najprv opisu????
berte toto ako fór, ale ťažko sa mi čítal ten článok, bolo mi síce horšie keď som mala chrípku s vysokou teplotou, ale toto nie je ďaleko od toho....


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.