Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Ned Apr 28, 2024 6:51 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: vtačia chrípka
PoslaťNapísal: Pia Okt 21, 2005 4:18 pm 
čo poviete na TA3, dnes tam dávajú virologa, ktorý potvrdil, že vždy tu existovala chripka vtáčia, a že sa zbytočne nahána strach obyvateľom, a nikde už nemajú očkovacie látky. to je ale dobre načasované. ak v tak veľkej časti sveta ako azia zomrie 60-80 ľudí v priebehu pol roka, tak predsa je to prirodzené, ved tam ide aj o inú slabosť, čo si myslíte, je potrebné očkovať, alebo preventívne dbať bežne o zdravie.
čo si myslíte, ako často je dorbé, aby človek ochorel, alebo je dobré ak vôbec neochorie aj desať rokov? je to znakom zdravia, alebo zlyhania imunity?


Hore
  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Okt 22, 2005 3:06 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 9:04 pm
Príspevky: 7
Bydlisko: Martin
Dovolím si prispieť odkazom na článok : http://www.putnici.sk/newsread.php?newsid=1489


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: nie všetko;
PoslaťNapísal: Ned Okt 23, 2005 8:58 am 
neviem či sa dá povedať že len problémy rodičov vyvolajú chrípku. to by sme tu žili ako písal Lazarev, akcia , reakcia, ale až postrachovým spôsobom. malé dieťa sa narodí a nemá vytvorené kody imunitné, teda preto častejšie u neho prebieha soplík, teplota ale aj chrípka, ochorenia ako zápaly pľúc, angíny tie by som vedela prisúdiť aj akcii a reakcii, lebo to je potlačenie imunity a tu vidieť ako hlboko to vie pôosobiť a poškodzovať. ale chrípka, ak na ňu neochorieme v priebehu minimálne troch rokov, teda pri dnešnom stave mutácií vírusov, tak je to znak že sa v našom tele deje niečo oveľa horšie, zlyháva imunita, lebo nereagujeme a nevytvárame si kódy na stav, ktorý okolo nás je. aj ľudia ktorí ochoreli na rakovinu, často pred touto dobou neboli dlhodobo chorí. teda ak aj ochorieme, je to stav imunity, ktorá potrebuje spoznať to, čo sa okolo nás pohybuje. je to spoznávanie sveta, môžeme povedať naša mutácia a prispôsobenie sa, ak si neľahneme, potom sa môže stať, že to aj prechodíme, ale je to ako s antibiotikami, v tele dokáže niečo ostať rezistentné schované a preto nebezpečné, lebo sa to otáča pomaličky proti nám, potom pozor, čo sa bude diať ďalej, keď príde niečo ďalšie a nové. teda je to akcia a reakcia, ale toho, čo sa okolo nás deje, na úrovni, ktorú nevidíme, ale tu sme aj my všetci zodpovední, lebo ak sa pozriete jedna krava, ( ked ste si všimli JRD nie sú a kravy sa nepasú po lúkach,) čo v preklade znamená. "jedna krava dokáže uživiť 500 ľudí. nezmysel, -strava je chemická, nech žije chemické inžinierstvo v potravinárstve a podobne chemikálie, ktoré nám tak chutia, ako aj lieky. toto je reakcia.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: nie všetko;
PoslaťNapísal: Ned Okt 23, 2005 12:07 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 9:04 pm
Príspevky: 7
Bydlisko: Martin
bylinka píše:
neviem či sa dá povedať že len problémy rodičov vyvolajú chrípku. to by sme tu žili ako písal Lazarev, akcia , reakcia, ale až postrachovým spôsobom. malé dieťa sa narodí a nemá vytvorené kody imunitné, teda preto častejšie u neho prebieha soplík, teplota ale aj chrípka, ..


Ak dieťa ukazuje na svojom stave rodičom, čo sa medzi nimi deje, ešte neznamená, že rodičia môžu za to, že dieťa je choré. Toto zrkadlenie je jedným z faktorov, ktoré vplýva na dieťa. Podobne ako vytvárané "kódy". Všetci rodičia niečo riešia a ich deti nemusia byť choré, všetkým deťom sa postupne vytvárajú "kódy" a nie všetky musia byť choré. Nie vždy sa pozeráme z celostného hľadiska a potom nám unikajú niektoré faktory pôsobenia.

bylinka píše:
čo v preklade znamené." jedna krava dokáže uživiť 500 ľudí. nezmysel, -strava je chemická, nech žije chemické inžinierstvo v potravinárstve a podobne chemikálie, ktoré nám tak chutia, ako aj lieky. toto je reakcia.


Je čisto na nás či si vyberieme pre našu potravu výplody chemického inžinierstva, alebo nevyberieme. Často na tomto výbere "spolupracujeme" s našimi podvedomými programami, ktoré riešime ( napríklad samodeštrukčný komplex ). To ma privádza k otázke prečo sa v periódach vracajú pandémie?

Bylinka, mám podobnú skúsenosť, že ak neprebehne chrípka aspoň raz do roka alebo dvoch, niečo často skryté sa deje.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: nuž
PoslaťNapísal: Ned Okt 23, 2005 1:21 pm 
nie som proti tvojmu článku, ale predsa nemôžeme pokladať všetko len tak na ľahko. otázka by znela odo mňa, čo som urobila pre našu prírodu za posledné tri roky? poivem na rovinu, že žalostne málo. predtým som chodila vysádzať stomčeky do lesa, chovala som čisto zvieratá a pestovala som čo sa len dalo, na čistej pôde, ale pravdu povediac, nech úmysel bol akýkoľvek dobrý, nezastavila som okolie šíriace sa ku mne, paprika mala znaky nádorov, všetka zelenina tiež a tak dalej, ked som zisťovala pravdu, tak fabrika v mojej blízkosti, ktorá vyzerala ako hangár bola na spracovanie alumínia. keď som podala sťažnosť, nikde som neuspela, lebo to už nebolo len na mojej vôli. ľudia ktorí tam robili, boli radi že majú prácu. aj ich výpovede boli podľa toho smerované, nehovoriac že moja chalupa stojí na chránenej oblasti, ktorá je najväčším pitným rezervoárom na slovensku, zakázali sa tam chovať preto aj ošípané, a zrušili chov vo veľkom. teda ak budeme hovoriť len o tom, že sú deti ktoré sú len zdravé, je to fajn, ale nepoznám dieťa ktoré by nemalo počas svojho života ako prejav ochorenia zapálené sliznice nosa, a kašeľ. aj to je znakom chorobným, ale záleží na rozumnom uvážení rodiča, čo s tým urobí. tiež som matkou troch detí a nikdy som nedala deťom antibiotiká a predsa nás dobieha, a to celoplošne genetika, je to ožarovanie, ktoré sme tu mali aj vďaka utajovaniu černobyľa, ale aj žiarenie ktoré je príliš vysoké, a to z mobilnej techniky, v každej rodine sa nacházajú takéto aparáty aspon dva, nehovoriac o dalších žiaričoch, teda prinajlepšom. nie som proti teóriám , ani proti praktikám regresným, lebo nútia človeka zastaviť sa, a rozmýšlať nad tým, čo v živote robil a čo môže robiť, ale toto je tak celoplošné, že zmeny ktoré prichádzajú sú nezvratné. preto by bolo dobré hovoriť aj o tom. prajem pekný den.


Hore
  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Okt 23, 2005 3:18 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 9:04 pm
Príspevky: 7
Bydlisko: Martin
Ja Ti Bylinka rozumiem. Infomovať naozaj treba. Viem, že nie si proti článku - ukazoval jeden pohľad. Je dobré dávať ďalšie pohľady a nakoniec sa tá skladačka poskladá.

Ono ale nie je ľahké zistiť kde je hranica medzi strašením a informovaním. To vidíme práve na teraz prebiehajúcej kampani vtáčej chrípky. Samé strašenie a žiadne riešenia. ( Z hľadiska psychiky je strach dobrá živná pôda pre vírusy - imunita je o obrane - napríklad z bojových umení vieme, že v strachu je obrana oslabená a často realizovaná neefektívne )

Osobne ak vidím niečo čo jasne nemôžem zmeniť a vadí mi to, snažím sa riešiť prečo mi to "chodí do cesty" a prečo mi to vadí - jednoducho aj preto lebo, zmeniť nezmeniteľné je márna snaha. Ak vyriešim prečo mi to vadí, často ma to privedie aj k poznaniu ako zmeniť predtým nezmeniteľné.

Čo sa týka jedla - pre živočísne výrobky ( moje deti ich chcú a potrebujú ) chodím na ekofarmu pri Martine, čo sa týka zeleniny kupujem a objednávam tiež na ekofarmách - čo nemajú dopestujú naše babky. :lol: Ďalšie veci kupujem kde sa dá a dávam pozor na zloženie - viac práce a pozornosti, ale aj viac pokoja a možno aj iných vecí.. :)

Inak moja skúsenosť - ak prichádza chrípka a dávame jej náležitú pozornosť, trvá niekoľko hodín. Teplota a imunita vedia urobiť svoje, ak im dáme priestor. Potom treba dať samozrejme priestor aj zotaveniu. 8)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: farmári
PoslaťNapísal: Pon Okt 24, 2005 7:19 am 
áno, kupujem u farmárov, je to drahšie, morka kilo 140,-sk a ešte to aj musím spracovať, kura 75,- tak isto. všetko je drahšie, ale nie je to kŕmenie na ničom chorom, ani umelom, a viem že to deti nebude ničiť, kravské mlieko, nespracované 20,- je chutné, máme aj smotanu, kozie tiež. čo môžem urobiť opýtam sa, všetkych svojich blízkych, či objednám aj im, treba objednávať už začiatkom roka, ale len najbližší rozumejú o čom hovorím, tí, čo aj majú peniaze si kúpia lacnejšie v obchode, je to každého voľba, a tak skúšam každý rok, či si to nerozmyslia. robím to aj pre podporu farmárov, lebo oni to majú veľmi ťažké. teda vidíš určite aj ty takto pomáhaš, kupovaním nielen mäska, ale aj ovocia a zeleniny.
základna veta ktorá platí pri každej liečbe: zabi strach skôr, pokiaľ nezabije on teba!.
čiže toto je účelom hry, pozor, chrípka, vtačia, ale že ju majú každý rok, povedia až pozor, aj to okrajovo, čo už človek nevníma, a strach urobil svoje, hlavne predal vakcínu. že majú dbať o svoje zdravie sami, to im povedia, až ked ich nevedia liečiť, dovtedy podajú aj desať liekov, teda je to naozaj voľba každého, a ja ako človek môžem len povedať svoj názor, a to aj i tak, či ma niekto vôbec rozumie, alebo počuje.
prajem krásny den, i ked prší, ale prší krásne.


Hore
  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Okt 26, 2005 12:01 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 9:04 pm
Príspevky: 7
Bydlisko: Martin
Dajte kuk aj tu : http://hbl.wz.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2005101906


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: odkaz
PoslaťNapísal: Ned Nov 06, 2005 3:06 pm 
http://www.bioveta.sk/alternativne_riesenia.html

aj toto je zaujímavé,


Hore
  
 
 Predmet príspevku: vtačia chrípka
PoslaťNapísal: Str Nov 23, 2005 5:50 pm 
Offline

Registrovaný: Str Okt 26, 2005 9:24 am
Príspevky: 1
Bydlisko: Strážske
Našiel som zaujimavý članok o vtačej chrípke čo si o tom myslite ? tu je odkaz je tu a članok sa volá "Dost blábolů o ptačí chřipce"
http://www.mwm.cz/index1.php


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: no
PoslaťNapísal: Štv Nov 24, 2005 8:57 am 
tak teda ti poviem, zdržalo ma to, článok dobrý, ale aj ostatné, WM som nedostala kúpuiť v BA už 5 mesiacov, tak som si počítala, a ešte budem. hovorí sa, ked je zima, vírus nemá šancu, a teraz ropkoval sňštáb v každom okrese ako pohotovostný štáb, tak tu kažému naozaj viete čo....
v septembri nič, asi dostali príkaz od výrobcu vackíny, nechcem menovať kto z toho profituje, ktorý štát, ale viem o jednom maličkom politikovi, ktorý má takú maličkú hlavičku, ktorá sa zmestí všade, no tak.vtáčia chrípka ako aj aids, a šialené kravy


Hore
  
 
PoslaťNapísal: Sob Aug 12, 2006 2:24 pm 
http://www.okemboha.mysteria.cz/


Hore
  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.