Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Ned Apr 28, 2024 3:43 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Subfebrilná teplota
PoslaťNapísal: Ned Máj 27, 2012 10:57 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Sep 27, 2011 6:53 am
Príspevky: 62
Pacient: žena, cca 33 rokov, právnička, toho času na materskej dovolenke

Nepamätá si, koľko má rokov, nie je to pre ňu dôležité, len dátum narodenia je dôležitý. Má strach (scarry) z čísel, berie jej to slobodu. Nemohla by byť účtovník, nie je presná v číslach. Vie koľko rokov majú deti, ale nie ona. Vie, že okolo 30, ale nie ešte 40.
Čo Vás zaujíma? Hľadám situácie kde som šťastná, strácam energiu ak nie som v najlepšej situácii.

Problém: Strácam osobnosť, je pre ňu dôležitá. 15 rokov má subfebrilnú teplotu (37,0, 37,1, normálna teplota je 36,6), tiež sa cíti unavená, myseľ nie je jasná – problém pri šoférovaní – 4x nabúrala – stráca kontrolu.
Čo robíte počas teloty? – stará sa o deti, pocit, že má málo energie, musí splniť všetko, čo sa od nej žiada – pije kávu a Edrinks (red bull),
Vyštudovala právo napriek tomu, že to nemá rada nič z neho nevie. Má rada homeopatiu, lebo sa chce vyliečiť – kúpila si knižku, vyskúšala na sebe rad liekov.
Čo Vás fascinuje na homeo? Že človek má energiu, nemá vedľajšie účinky, pomôže ženám, ktoré nemajú dosť mlieka, nie je si istá pri konštitučnej liečbe, lebo nemá čas, aby sa venovala štúdiu, len v So-Ne, lebo ináč je s deťmi – semináre cez týždeň, tak ok, ale nie cez víkend. Je si istá, že homeo funguje vždy alebo len v malých veciach. Každý člevej je iný a preto neverí teórii o konštitučnej liečbe. Človek nikdy nevie, kto ste. Keď bude mať problém, smeje sa. Viac sa zameriava na fyzickú homeo, v mentálnej má chaos. Je zvedavá, veľa vecí je zaujímavých.
Často používate slovo rutina? – odoberá jej E. Musí to robiť, lebo je v tej pozícii, že to musí – išla by som do školy, má veľa záujmov, má veľa priateľov, cestuje, fotí, ... – domácnosť jej berie E, tvorivé veci jej ju dávajú, chce ich robiť – vie, že je egoistická, ale sa „krotí“, chce byť s deťmi.
Zväzuje ma, lebo ľudia očakávajú odo mňa, že to budem robiť.
Rodičia jej povedali, že si môže vybrať medzi MUDr. a JUDr. Keď na 1.ročníku medicíny videla realitu, že keď by bola unavená robila by chyby, tak sa rozhodla nech pacienti prežijú, tak zmenila na JUDr. Napriek tomu, že to vyštudovala, je z toho nulová, nezaujíma ju to.
Nie je poriadkumilovná. Ale nie je spokojná, ak všetko nie je presne, ako chce.
Keby sa sama mohla rozhodovať, čo bude robiť, nestrácala by E.
Čo by robila, keby musela robiť to, čo nechce? – vyhodila by tie veci – je to hnev.
Uľaví sa Vám? – iba keď to zničí – rozbije ap.
Aké veci by zničila v hneve? Čo má pri sebe, jedno čo, jej je to jedno – telefón, veci z tašky (aj užitočné), bez ohľadu, komu patria, ...ap. - ona ich v hádke hádže po manželovi.
Chce ísť preč z domu, nemá E. aby odišla, lebo by nestihla to, čo by mala. Snaží sa robiť, čo musí. Snažím sa donútiť k tomu, preto používam stimulanty. Je to lepšie, keď stimulanty nepije. Niekedy jej je tak zle, že ani nevolá priateľom.
Ako je Vám zle? Ukážte mi to - ?.
Uľaví jej, keď zmení miesto. Deti sú prekážka, nemôže odísť. Manžel len pracuje, je workoholik.
Keď aj cez víkend idú niekam spoli, ona stráži deti a on pr. hrá golf.
Dr: Milujete svojho manžela? zaváhanie ...máme veľa spoločného, majú dohodu, že ona sa stará o deti a on zarába peniaze. je s tým spokojná.

Brala Belladonnu pre zvýšenú T.
Nerada robím veci, ktoré mi nedajú späť dobrý pocit. Už nezvládam, keď je niečo dlhé – napr. keď máte deti dlho, tak som unavená.
Počas celého vyšetrenia mala detinské správanie – pila vodu z fľaše, ako dieťa, ktoré si zrazu zachce upiť, vykladala nohu hore posunula sukňu a zas dole – koketovala.

Rubriky:
MIND - FEAR - control; losing
MIND - LAUGHING
MIND - ANGER - trifles; at
MIND - ANGER - sudden - ceasing suddenly; and
MIND - ACTIVITY - desires activity - creative activity
MIND - COMMUNICATIVE
MIND - CHAOTIC
MIND - DESTRUCTIVENESS
MIND - COQUETTISH - too much – je koketná
MIND - COQUETTISH - too much - children; in – je koketná a zároveň detinská, ako dieťa;
MIND - CHILDISH behavior – detinské správanie;
MIND - UNDERTAKING - things opposed to his intentions
MIND - SELFISHNESS
MIND - TALKING - business, of
MIND - CHILDISH behavior
MIND - DELIRIUM - naked in delirium, wants to be - chcela o sebe povedať všetko, nič nezakrývala, musím Vám povedať ... – delírium – ako opitý, či v horúčke – pocity, emočne vzrušený – slová povedané s emočným podfarbením.
MIND - CLINGING - grasps at others – nevedela skončiť, stále komunikovala – drží sa ako kliešť, chce komunikovať.

Predpis: Phosphorus: robí veci, ktoré nechce. Robí to, lebo stále peniaze sú väčšia výhoda, je zabezpečená, má pekné veci, dobre si žije.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Re: Subfebrilná teplota
PoslaťNapísal: Str Máj 30, 2012 11:39 am 
Dakujem Stanka. Ja som nemohla prist na seminar a som velmi rada ze tie pripady mozem aspon tu citat. :)


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.