Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Apr 29, 2024 2:55 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Ned Máj 27, 2012 10:07 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Sep 27, 2011 6:53 am
Príspevky: 62
Pacient: Chlapček 5 rokov. Blond vlásky, jemné dieťa.

Veľmi spôsobný, porozkladal si po stole skladačky a počas celého vyšetrenia sa hral ako keby tam ani nebol. Tváril sa, že si nás nevšíma ale registroval všetko čo sa okolo dialo a hovorilo. Občas pozrel na mamu. Nehovoril nič, veľmi dobré dieťa.

D: Ako vám môžem pomôcť?
M: Chlapček má časté kašle a bronchitídy.
D: A?
M: Niekoľko krát do roka má spastické bronchitídy. Posledné dni zase začal kašlať. Pred 2 týždňami mal zase ATB. Raz za mesiac určite niečo riešime.
D: Odkedy to trvá?
M: Od nástupu do škôlky. Od 3 rokov. Niekoľko krát musel aj inhalovať kortikoidy.
D: Ako sa správa keď je chorý?
M: On je všeobecne veľmi aktívne dieťa. Aj keď je chorý, je aktívny, je kľudný len keď má vysokú horúčku. Potom sa nehrá, len leží pri TV, nechce sa hrať.
D: Vy mu to musíte povedať aby si šiel ľahnúť alebo ide sám?

Posunuli ho keď sa hral, chceli sme vedieť ako sa bude tváriť keď mu prerušíme hru. Len sa pozrel a nič nehovoril. Potom sa presunul aj s hračkami trochu ďalej.

M: Ide si ľahnúť sám. Keď je chorý tak poslúcha ale vo všeobecnosti nepočúva.
D: Čo vtedy chce od vás?
M: On je veľmi na mňa naviazaný, nechá ma odísť ale len na chvíľu. Jeho pozornosť je na TV, keby bol sám v posteli, tak by tam nechcel ostať sám.

Chlapček sedí a pekne sa hrá.

D: Keď ste vy chorá, ako sa ku vám správa?
M: Stará sa o mňa, donesie mi aj čaj.
D: Ako sa správa keď je chorý?

(zlostne sa škriabe, keď sa ho na to doktor opýta povie trochu zlostne - doštípali ma komáre...)

M: Je v takom akoby polospánku.
Keď nemá teplotu ale je chorý, on sa vôbec na to nesťažuje, behá, skáče akoby sa nič nedialo, potom kašle.
D: Čo tým myslíte že je hyperaktívny?
M: On je stále taký. Keď sme na prechádzke, on nevie kľudne chodiť, obieha okolo mňa, urobí dvojnásobnú túru.
D: Je to hra pre neho?
M: Áno. On je vtipný a veselý. Dokáže ma nachytať.
On sa nesťažuje keď mu niečo je, teraz sa stále škriabe, myslím, že už je to kvôli upútaniu pozornosti.
D: Aj keď kašle tak sa rád hrá?
M: Áno. On ma všeobecne veľmi málo počúva.
D: Keď sa hrá a niekto mu vezme hračku?
M: Je veľa kriku, začne plakať ale nie je to násilné, kričí. On veľa situácii rieši plačom, alebo mrnčí. Závisí to od toho akého má protivníka, keď je to dieťa, možno sa na neho zaženie, ale nebije sa, keď dospelý skôr plače.
D: Neprejavuje pomstu? Nepovie, mamka zbi ho?
M: Nie.
D: Pýta sa niekedy prečo kašle?
M: Nie, nikdy.
Pred 2 týždňami sa stalo len raz, že sa zobudil a povedal, nech už ten kašeľ skončí. Ale hneď potom zase zaspal, prekvapilo ma to, už sa to potom nestalo.
D: Nejaké iné zmeny?
M: Jedáva vo všeobecnosti málo a keď je chorý, nechce jesť. Musím mu viac krát ponúknuť jedlo aby to zjedol. Musím ho kŕmiť.
D: Ale keď mu poviete, jedz, je to pre teba dobré? Je to dobré pre tvoj kašeľ?M: Áno, keď mu to vysvetlím, akceptuje to.

On sa tvári, že sa hrá ale on všetko vníma, doma nastanú otázky.

D: Po lieku to možno bude na 3 deň horšie, len to vydržte, bude sa to zlepšovať pomaly. Možno bude vracať alebo vykašliavať viac hlienov, nepotlačte to ATB alebo nejakými inými liekmi.
M: Najviac sa tie kašle zhoršujú na jar a na jeseň.
Cíti sa lepšie na čerstvom vzduchu. Má rád pozornosť a keď sa o neho starajú, rád sa objíma.
Skoro stále má zväčšenú uzlinu na pravej strane pod bradou a vačky pod očami. Má veľmi suchú kožu.
D: Sťažuje sa?
M: Nie.
Niekedy je precitlivelý a nie je to dobre.
D: Kedy?
M: Je plačlivý. Bojí sa injekcií. Keď to zistí, rozplače sa ale cítiť z neho až takú paniku.
D: A potom čo robí?
M: Najradšej by utiekol, musíme ho držať.
Je aj citlivý na hluk, plače. Má už 5 rokov a aj v škôlke keď nevie niečo riešiť, začne plakať a kamaráti sa mu smejú.
Menili sme škôlku, on nemá rád hromadne organizované aktivity, toto teraz musíš. Ale nemôžem povedať, že nemá rád spoločnosť. Teraz jeho prvá reakcia býva - nie. Aj keď prídem pre neho do škôlky, nechce ísť. Alebo nechce ísť na plaváreň a potom zase nechce ísť odtiaľ preč. Neposlúcha, ide to až do takej ignorácie. Tvári sa, že ma nepočúva.
D: Ale počas choroby je poslušný? Je to tak, že keď je zdravý tak vás nepočúva a keď je chorý tak poslúcha?
M: Zdá sa mi, že keď je chorý, tak nemá silu vzdorovať.
Nerád spí pod prikrývkou, odkopáva sa keď je horúco. Dlho zaspáva.

Analýza:

Liekom je COCCULUS

Rubriky:
MIND - SENSITIVE - noise, to (citlivý na hluk)
MIND - WEEPING - trifles, at (plače kvôli maličkostiam)
MIND - FEAR - noise, from (strach z hluku)
MIND - ESCAPE, attempts to (pokúša sa uniknúť)
MIND - QUIET disposition (tichá dispozícia)
MIND - ASKING - nothing; for (nič si nepýta)
MIND - EATING - refuses to eat (odmieta jedlo)
MIND - EATING - refuses to eat - asked; eats only when
MIND – WITTY (vtipný)
MIND – PLAYFUL (hravý)
MIND - RECOGNIZING - everything - move; but cannot - catalepsy; in (on by sa chcel hrať ale nemá na to energiu, uvedomí si, že už viac nevládze sa hrať a ľahne si a pozerá TV, mama si myslí, že spí ale on len leží a nechce míňať energiu.)
Cocculus veľmi zle znáša keď sa veci dejú náhle, neočakávane. Strach z hluku.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.