Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Ned Máj 05, 2024 8:12 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str Jún 13, 2012 12:53 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1798
Bydlisko: Poprad
V oblasti Popradu veľa ľudí je postihnutých črevnou virózou.
Prosím, pošlite príznaky, ktoré ste zistili.

Príznaky
Spočiatku teplota okolo 38,5 °C.
Nauzea, môže byť aj vracanie.
Hnačka s kŕčovitými bolesťami brucha.
Chuť na malé dúšky, nie teplej vody. Lepšie mierne chladnejšia.
Prudké bolesti hlavy, pichavé, po stranách čela. Môžu sa meniť strany.
Zlepšenie ležaním v kľude.

Sehgalova metóda
Bezmocnosť. Stále sa vracajú ťažkosti.
Už mám toho dosť.
Chce byť v kľude.

Rubriky podľa Sehgala:
Helplessness
Disgust
Quiet wants to be

Repertorizácia
Podľa Sehgala: http://screencast.com/t/fEyl89y2
Klasická repertorizácia: http://screencast.com/t/NVZGNmqiK

Lieky
Vychádza najmä China, Ars., Phos., Ipeca, Ant-t.
China odstránila teploty, ale nauzea a hnačky pretrvávajú.
Ars. nemal vacsi efekt.
Ipeca odstránila nauzeu.
Pridal som rubriku - Bolesti hlavy zlepšené po spánku:
http://screencast.com/t/iqPzyLMKDt
Vychádza Phosphor. Dávam ho.
Phosphor neúčinkoval.
Stále boli pichavé bolesti hlavy.
Zmenil som na Antimonium tartaricum 30 CH. (Vsetky lieky doteraz boli v potencii 30CH.)
Po dvoch hodinach ustupu bolesti hlavy po Ant-t., sa bolest hlavy opat vracia.
Volala mi Karin. Maju rovnake ochorenie. Ma 3 priznaky, ktore sme my nemali:
Skripanie zubov v noci. Tocenie hlavy zo strany na stranu. Sladkasty zapach stolice.
Tieto 3 priznaky pokryva Ars: http://screencast.com/t/QkuqWKgauAGj
Ars. sme uz vyskusali, preto davam Ant-ars., tentokrat v potencii LM1.
Phos., Ars, Antimon su prvky v 15. stadiu. Asi to nie je nahoda.

Po Ant-ars. 1M ustúpil zvyšok ťažkostí. Myslím si, že toto je genus epidemicus tejto epidémie.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv Jún 14, 2012 7:16 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Okt 04, 2010 7:26 am
Príspevky: 2
Bydlisko: Košice
Zda sa, ze aj v Kosiciach, liecila som jedno dieta. Na horucku, ktora bola na zaciatku, som pri podobnych priznakoch podala Nux Vomicu, avsak bolo zatial bez hnaciek. Tie sa pridruzili az po horucke, co som repertorizovala znova. Tam mi silno vysla Thuja, ktora zda sa aj zabrala do dvoch dni. Thuja je vlastne aj komplementom ku Arsenu / vid. vyssie /.
Rubriky:
Abdomen- Flatulence- children, in
Head- Motions of head-rolling head-accompanied by - Teeth, grinding of
Teeth - Grinding
Abdomen - Flatulency- Weak - as if diarrhoea would ensue
Stool - Watery - yelow
Rectum- Flatus- diarrhea, during

Este sa objavil po jednom dni liecby Thujou sladkasty zapach stolice, ale to som nebrala v uvahu, lebo Thuja ucinkovala.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia Jún 15, 2012 9:43 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 1:52 am
Príspevky: 2
Mozno by stalo za zvazenie pouzit liek vhodny pri infekcii traa
Traviacej sustavy, ktora ma v obraze horucku, bolesti hlavy, vracanie, hnacky a celkovu slabost. Ide o Okoubaku, ktora je vhodna v nizkej potencii D 4-6 a opakovat vzdy po vracani. ci po odchode stolice. Obycajne do 5-6 hod. Priznaky ustupia. Netreba zabudnut na podavanie tekutin len lyzickou, najlepsie v 3-5 min. Intrervaloch. A ked uz ine tekutiny nechutia, tak coca cola bola vyrobena prave na taketo stavy ako liek, aj u deti- staci zriedit troskou vody.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia Jún 22, 2012 8:07 am 
Offline

Registrovaný: Uto Apr 04, 2006 6:56 pm
Príspevky: 15
Večer mi volal maturant zo školského výletu v Tatrách kam sa rozhodol predsa len ísť, napriek tomu, že už 2 dni má problémy. V Tatrách však napokon nedokáže fungovať a zostáva v hoteli, žiada o telefonické vyšetrenie a predpis lieku / ide o spolužiaka môjho syna/ .

- žalúdočné problémy, pocit nafuknutého brucha
- pocit slabosti, nevládze
- hnačka, stolica riedka, mierne krče, tlak na stolicu, skôr tlaková bolesť
- nauzea, nechutí mu absolutne jesť
- počujem ho kašlať, suchý kašel
- cíti sa ako dolámaný, bolí ho chrbát
- v tvári je skor červený
- chuť na teplé nápoje , ale malé množstvá
- bolesť hlavy, čela a spánkov / nevie definovať, skor vraj tupá /
- hrdlo nebolí, nádchu nemá
- zlepšenie len ležaním a spánkom

Definuje chorobu asi ako chrípku s hnačkou, s únavou a nauzeou – nemôže na výlete vôbec fungovať.

Keďže liek, kt. mu chcem podať, nemá môj syn so sebou vo svojej homeo lekárničke, synovi dávam inštrukcie – napísať na čistý papierik Antimonium Arsenicosum 1M, postaviť pohár s vodou, počkať 20 min, pacient sa má napiť každých 15 min jeden dúšok až kým pôjde spať. / je večer- 20.00 /

Ráno – stav zlepšený cca o 20%, pacient sa cíti lepšie a rozhodne sa ísť s ostatnými na výlet.
Na výlet si berie so sebou pripravený liek, podaný niekolkokrát. Počas dňa problémy úplne ustúpili, výlet absolvoval bez problémov, večer sa cíti zdravý.

Ďakujem za výborný nápad urobiť túto sekciu – môže pomôcť veľa pacientom pri epidémiách chrípky a nám homeopatom urobiť rýchly predpis aj neznámeho lieku.

Soňa Koyšová


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon Jún 25, 2012 11:23 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1798
Bydlisko: Poprad
Urobila si mi dvojnásobne veľkú radosť Soňa. Po prvé tým, že sa potvrdil liek Ant-ars. Po druhé spôsobom ako bol podaný. Nemať možnosť podať liek je veľmi frustrujúce, toto je riešenie. Veľmi pekne ďakujem.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str Júl 04, 2012 7:57 am 
Offline

Registrovaný: Pon Sep 27, 2010 6:28 am
Príspevky: 3
Vážení priatelia,

uvažujem už niekoľko dní, či toto napísať, alebo nie... ale výsledok je týmto pádom jasný :) ...
mám silnú potrebu sa vyjadriť k hore vyššie 2 príspevkom, čo napísali nado mnou- p. Soňa a MUDr. Petroci...
Som veľmi rád, že som spoznal homeopatiu. Mám ju rád, rád ju používam, teším sa z tohto poznania.
Vieme, že po svete chodí, bohužiaľ, zatiaľ drvivá väčšina skeptikov, ktorí nám najrôznejšími spôsobmi znepríjemňujú
nadšenie pre túto našu vec. Ale k veci: sám som niekoľkokrát použil mentálny liek, svojím spôsobom má táto metóda v homeopatii svoje miesto. Ale môj veľmi súkromný názor (vychádzam z xy skutočných skúseností a názorov) - takáto verejná prezentácia a obhajoba tejto metódy.... no neviem neviem... raz nám za to zoberú aj rodný list :)
Vôbec nepochybujem o tom, že pre nás sú tieto informácie mimoriadne cenné, veď skúsenosti a úspechy sú asi najlepšia prax.
Na Slovensku tu ale máme rôzne záujmové skupiny, ktoré by toto vedeli kruto a s o to väčšou chuťou zneužiť proti nám.

_________________
Prevencia je najlepsi sposob, ako sa vyhnut "opatere" doktorov :)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob Júl 14, 2012 10:35 am 
Offline

Registrovaný: Uto Apr 04, 2006 6:56 pm
Príspevky: 15
Dobrý deň p. Dušan.

Áno, zo svojho pohľadu máte pravdu a rozumiem vašim obavám. Strach je veľmi silná a svetom hýbuca emócia. Ja som si však vybrala inú cestu a preto sa snažím slobodne vyjadrovať názory a skutočnosti, s ktorými mám skúsenosti a ktoré môžu ľudom pomôcť, nech si už o tom väčšina myslí čokoľvek. Svoju úlohu tu samozrejme hrá aj „ zákon očakávania“, ktorý zdôrazňuje, ako veľmi je dôležité, aby človek preskúmal vlastné staré presvedčenia a predpoklady, aby pochybnosti nahradzoval životnými predstavami plnými energie a na základe jasného zámeru si vytváral presvedčenia nové. Možno by bolo lepšie sústrediť sa na pozitívne výsledky, lebo zákon očakávania nás učí, že to, na čo sa sústredíme -sa rozpína, takže pokiaľ s problémami bojujeme, iba im dodávame energiu, silu a objem. Niet sa čoho báť.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob Júl 14, 2012 11:26 am 
Offline

Registrovaný: Str Sep 28, 2011 1:05 pm
Príspevky: 10
Soni, stotožňujem sa s Vaším názorom. Krásne ste to napísali. Verím, že raz tak bude uvažovať väčšina populácie.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv Okt 04, 2012 1:28 pm 
Offline

Registrovaný: Str Sep 28, 2011 1:05 pm
Príspevky: 10
V nedeľu cca o 19tej mi volala kamarátka, že jej 10 ročný syn od 4 hodín hodín ráno vracal do obeda, potom nastúpila hnačka. Nechcel nič piť, bolelo ho len bruško. Ak sa čohosi napil do 5sekúnd vyvrátil. Ležal v polosede a pozeral rozprávky. Volala mi, keď začala horúčka 38,5 a syn prišiel za mamou a nevedel zdvihnúť ruky. Veľmi ho boleli paže a celé telo.
Dostal ant-ars. 1M, každých 15 min, pokiaľ nepôjde spať. (papierik pod pohár) Volala o 22:00, že syn už spí, kľudne odfukuje, už ho nebolelo tak telo a má teplotu len 37,3. Ráno mi volá, že syn je úplne zdravý a pôjde do školy.
Ďakujem za túto diskusiu, je to veľmi dobrá a rýchla pomoc.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.