Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Uto Máj 14, 2024 4:52 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon Jún 27, 2011 9:29 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1799
Bydlisko: Poprad
Prosím Vás všetkých o Vaše skúsenosti s používaním liekov pri popáleninách zo slnka. Napíšte aký liek ste použili, prečo a aké boli príznaky a modality.

Tu je niekoľko liekov, ktoré sa odporúčajú pri popáleninách zo slnka (ale aj iných popáleninách).
Odporúčam vyskúšať ešte nový liek Leontopodium alpinum, ktorý je dostupný v Homeo Nitra - www.homeo-nitra.sk Je to plesnivec alpínsky, ktorý rastie v horách a obsahuje prirodzené UV filtre. Je to zatiaľ len hypotéza, ale predpokladám, že bude účinný v liečbe popálenín zo slnka. Plesnivec patrí do rovnakej čeľade asteraceae ako Calendula, ktorá je zatiaľ najpoužívanejším liekom.

Popáleniny zo slnka
1. stupeň – červená koža a bolesť.
2. stupeň - červená koža, bolesť + pľuzgiere.
3. stupeň – všetky vrstvy kože popálené, edém.

Horúca voda na popálené miesto, aspoň 5 minút. Najskôr nepríjemné, ale potom rýchlo subjektívne zlepšenie stavu a rýchle hojenie. Cieľom nie je ešte viac poškodiť kožu, ale aktivovať vlastné obranné mechanizmy tela chrániace pred tepelným poškodením. Voda by mala byť tak teplá, ako sa to dá zniesť.

Najlepší základný liek: Calendula v materskej tinktúre, niekoľkokrát denne
Arnica 30 CH, 2 dávky po 15 min. – prvý liek, šok a edém.
Potom Urtica urens 30 CH, á 15 min., až kým neustúpi bolesť. Pri 1. stupni popálenia. Akoby pichali drobné ihličky alebo svrbenie.
Cantharis 30 CH alebo 200 CH – ak bolesť nereaguje na Urtica urens do 30 – 45 minút, 2. stupeň popálenia. Veľmi bolestivé.
Causticum 200 CH á 15 – 30 min. – pri 3. stupni popálenia, po Arnike 200 CH (3 x á 10 min.)
Iné odporúčané lieky: Belladonna, Apis.

GENERALS - SUN - sunburn
acon. Agar. Ant-c. BELL. bov. bry. bufo Camph. canth. choc. clem. cortiso. cyt-l. euphr. hist. Hyos. ignis-alc. kali-c. lach. Lyc. Mur-ac. Nat-c. Nat-m. op. PULS. rob. sel. sol Sulph. Valer. vanil. verat.


Solárna urtica – svrbenie a raš na miestach, vystavených slnku, je to druh precitlivesti na slnečné žiarenie, vyzerá to ako popŕhlenie žihľavou.
Môžeme podávať už 24 hodín pred vystavením sa slnku Urtica urens – materská tinktúra 5 kvapiek každých 6 hodín. Keď už je vyvinutá, liečiť vnútorne Urtica urens 5 CH a 2 hodiny + Apis melifica 5 CH a 2 hodiny + zvonku obklady s roztokom Viola tricolor materská tinktúra 10 kvapiek v 50 ml vody.


Naposledy upravil petroci dňa Pon Jún 27, 2011 10:26 am, celkovo upravené 3

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Muriatic acid a Lycopodium
PoslaťNapísal: Pon Jún 27, 2011 10:22 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1799
Bydlisko: Poprad
Odporúčam repertorizovať jednotlivé prípady, pretože liek, ktorý človek potrebuje môže byť iný ako bežne odporúčané lieky.
Napríklad keď som si spálil predlaktia pred mesiacom v Chorvátsku, pomohol mi Muriatic acid. O dve minúty som už takmer necítil predtým veľmi intenzívne svrbenie a pichanie akoby drobnými ihličkami. A edém predlaktí ustúpil po Lycopodiu. Predtým som neúspečne skúšal tradičnejšie lieky Causticum, Cantharis, Apis, Natrium muriaticum.

Veľmi mi pomohlo aj vloženie predlaktí do horúcej vody. Po prvotnom zvýraznení pálenia som cítil veľmi rýchlo výraznú úľavu pálenia a svrbenia.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Okt 05, 2011 9:19 am 
Offline

Registrovaný: Str Sep 26, 2007 10:41 am
Príspevky: 23
Bydlisko: Rakša, Turcianske Teplice
Ja som mala jeden pripad velkej popaleniny od horiaceho benzinu, spaleny bol cely chrbat. Pacient najrv dostal aconit, ktory ho velmi upokojil aj ked neskor som rozmyslala ze som mu mala dat arniku lebo tvrdil, ze nie je v soku a ani mu nic nie je. Ale ja som jasne videla ze v soku je a asi po 5 minutach od aconitu mal celkom iny pohlad a bol pokojnejsi. potom isiel do menocnice a tam sme mu davali cantharis a causticum. ked sa mu zacala supat koza a aj mu ju nasilne strhavali velmi mu od bolesti pomohlo hypericum. Lekari sa velmi cudovali ze sa to tak rychlo a pekne zahojilo.

_________________
Adriana Beresova


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.