Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Ned Máj 12, 2024 7:08 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 

Je podľa vás verejná diskusia prínosom pre homeopatiu?
Hlasovanie končí za Štv Nov 17, 2005 8:42 am
Áno, treba o tom hovoriť, dokazovať a presviedčať verejnosť. 100%  100%  [ 3 ]
Nie, treba si v tichosti študovať a liečiť svojich pacientov, to ich za pár rokov presvedčí samo. 0%  0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 3
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto Okt 18, 2005 8:42 am 
Offline

Registrovaný: Uto Okt 18, 2005 8:22 am
Príspevky: 4
Je slovenská pripravená na diskusiu o homeopatii?
Sú na Slovensku homeopati, ktorí by dokázali odpovedať na články uverejnené v časopise týždeň?
Kto by si trúfol ísť diskutovať pod lampou?
Bude to na niečo dobré alebo to homeopatiu uvrhne hlbšie do ilegality?

_________________
jela


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Okt 18, 2005 6:06 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1799
Bydlisko: Poprad
Myslím, že ste týmito dvoma otázkami, na ktoré sa dá hlasovať vystihli obe možnosti, ktoré máme. Je to ako s konvenčnou (alopatickou) a homeopatickou liečbou. Tiež máme na výber. Či oponovať, ísť do konfliktu, alebo byť ticho. Ale byť ticho nie je celkom homeopatické stanovisko. Skutočná homeopatia by bolo začať nadávať na homeopatiu ešte viac ako naši oponenti (vyššia potencia toho istého), až by im to bolo trápne a začali by ju sami obhajovať, veď až taká zlá tá homeopatia nie je, veď aj mne občas Oscilo zaberie :D

Teraz vážne. Samému mi nie je jasné aký postoj zvoliť. Zažil som oba. V polovici deväťdesiatych rokov som sa dosť angažoval, písal do novín, viedol polemiky. Ale mal som pocit, akoby som len dúchal do pahreby. Je to ako so slimákmi v mojom akváriu. Čím viac som ich pučil, tým viac ich bolo. Posledné dva týždne ich nechám na pokoji a čuduj sa svete, sú tam len štyri.

Naši oponenti sú tiež len ľudia. Keď puklo srdce Doc. Maňkovi, niektorí prejavili obavy, či predsa len nemáme nejakú vyššiu moc :evil: a začali sa viac krotiť. V tom čase sme aj dosiahli, aby sa Konferencia biskupov Slovenska vyjadrila k homeopatii, pretože sa objavovali obvinenia, že je to niečo od diabla. Biskupi dali v júli 1996 jednoznačné stanovisko, že homeopatia priamo nesúvisí s náboženstvom. Napriek tomu páter Eliáš z Prešova a iní radikáli stále tvrdohlavo opakovali svoje fikcie. Zažil som búrlivé diskusie s charizmatikmi a naučil som sa, že fanatikov nepresvedčím.

Inokedy ma požiadala jedna redaktorka náboženskéo časopisu o zhodnotenie jej článku o homeopatii. Pol článku bolo proti, pol za. Článok nevyšiel, lebo šéfredaktorovi sa nepáčilo, že celý článok nie je proti. Ľudia sa jednoducho musia presvedčiť sami, na sebe, na svojich vlastných skúsenostiach. (V tomto smere by nám možno pomohla poriadna vtáčia chrípka. Po zistení genus epidemicus by sme boli zázrační terapeuti a homeopatia by si získala kredit medzi obyčajnými ľuďmi.) Intelektuálov ako pán Šebej nikdy nepresvedčíme. Oni sa musia presvedčiť sami. V poslednej dobe vidíme opäť aktivizáciu odporu voči homeopatii. Článok v Lancete je toho najzrejmejším príkladom. Vyzerá to ako vykonštruovaná a na objednávku napísaná práca. Zrejme sú za tým opäť peniaze. Farmaceutické firmy nám závidia ešte aj tých niekoľko stotín obratu, ktoré robia homeopatické lieky. Možno je v tom aj poriadna dávka frustrácie, že veda, ktorá je všemožne podporovaná nedokáže úspešnejšie liečiť a vyrába chronicky chorých ľudí.

Záverom. Myslím, že by som šiel do diskusie, ak by som videl, že partner je ochotný počúvať. Ale ak by to malo byť niečo také ako Sféry dôverné z 20.11.2002, kde za homeopatiu bola len Dr. Darina Štúrová a proti traja spolubesedníci & moderátor & celé obecenstvo, ktorí Dr. Štúrovú nepustili k slovu a prekričali ju, radšej zostanem doma a prečítam si nejakú poviedku od Sapkowského.

Dávam svoj hlas vo Vašej ankete obom možnostiam. Obe sú dobré a pravdivé, lebo obidve treba zažiť.


Naposledy upravil petroci dňa Uto Okt 18, 2005 8:14 pm, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Okt 18, 2005 7:33 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 9:04 pm
Príspevky: 7
Bydlisko: Martin
Podobné koliesko krútime tiež "vedľa" v regresnej terapii. :lol: Súhlasím plne s Vladovými (petroci) slovami. Obidva prístupy sú možné a asi v pravý čas a správnym spôsobom je ich potrebné skúšať a aplikovať.

Mám doplňujúcu otázku. Ak by sme sa na to pozreli z pohľadu homeopatie - v obraze akého lieku teraz vidíte Homeopatiu? Aký liek by ste ordinovali a prečo, keby k vám prišla na sedenie s hore naznačeným problémom? :idea:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Okt 18, 2005 8:13 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1799
Bydlisko: Poprad
Aké sú jej vnútorné pocity a aké má príznaky? :)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str Okt 19, 2005 9:18 am 
No hej, ja som pánovi Šebejovi, (všimnite si napísala som aj veľké Š, čo bežne nerobím, aby som ho neurazila) napísala list, a on ani len neodpovedal. teda o čom je potrebné hovoriť s tými, čo sú dobré platení, a nemajú iné na robote, teda majú čas sa pripravovať za peniaze niekoho iného. ja to všetko považujem za hru, niekoho , kto dá povel napíš a on napíše, napíš tak a tak, napíše, dnes byť redaktorom, tak len bez vlastného názoru, lebo pravdu má ten, čo platí. však sa pozrite aké správy púšťajú denno denne na správach, ľudí strašia, je to ako motivačka na očkovanie. strach- očkovanie-strach očkovanie.
zabudlo sa, že voľakedy neboli antibiotiká a ľudia sa vyliečili aj bylinkami, sliepky tiež choreli a pokapali často aj v celej dedine, prevencia hypermanganum do vody, ale to by bolo moc lacné, tak ako zarobiť??
nedaj Bože by si tam pozvali divákov a určite by to bolo z nejakej cirkevnej školy, tak ako sa už stalo aj Dr. ˇŠtúrovej, vtedy tam zabudli priniesť polená a zápalky. takto sa bojuje, ved ale každý má svoju cestu, a je zodpovedný za nu sám, tak mnoho ľudí zistilo, že tetraciklin im iba rozbil chrup, je to ako jedna po papuli, a nič, tekutá strava, a nič sa nikomu nestalo. Merc ide odškodniť omyl, ktorý napáchal, lenže trištvrtina zomrela, teda nič, a tak dalej,
potrebné je skôr naučiť ľudí aby boli za seba zodpovední sami, lebo takto stále niečo haádžu či to už na lekára, lebo dostali desať liekov, ale oni ich sami užívali desať rokov a podobne, teda chyba v je ľudoch.
pozrite sa čo dávajú v správach, vraj solné jaskyne sú choré, plné svinstva a lekári , niektorí nie každý, povedali že je to pravda a poškodzuje to zdravie, kde boli tieto hlavy bambusové ked otvárali prvé veľkoobchody? čo tam nie je klíma? a ešte aká?? to už ale neškodí, je dobré tam nahnať stádo, ved je to zábava, nie?
teda bojovať môžem , ale nie ked je boj nečestný a niekto mi stále stojí za chrbtom a chce ma od zadu zraziť, aby ste nepohoreli, oni moderátori vedia ako to majú urobiť, aj ked to nemusí byť ich presvedčenie, ale je to ich chlebíček.
Doc.Dluholinský povedal v jednej správe pre Markízu, jod aj ostatné zložky v jaskyniach,(solnných) je účinný iba v zemi, teda v podzemných jaskyniach, ešte že to povedal, lebo od vtedy ked sa poraním, utekám do pivnice aby som si mohla streknúť jodisol. nebudete veriť, ale mám pocit, že to zaberá viac. :lol: :roll: :lol:
škoda že nie je smajlik, čo sa chcechce na celú

pekný den vám prajem. bylinka


Hore
  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Okt 20, 2005 7:08 am 
ahojte.
nešla by som . začila som v živote kata a stačí mi. najhoršie je, ked chcete diskutovať, ale tu predsa nejde o diskusiu. ked sme žaidali a hľadali možnosť aby sme mohli aj my vstúpiť do éteru, lebo sme chceli hovoriť o jaskyniach, že nie sú škodné, proste ste neboli vpustení, lebo je to tak a hotovo. druhá strana mala príjem z jednej strany a to sme nevedeli preplatiť, je to ako na súde, kto má viac penazí, má aj viac dôkazov, je jedno či sú pravé, alebo nepravé, kto nemá peniaze, ten sa proste drhne. tak ako by sa to urobilo. urobili by sme zbierku? vyzerá to dosť skepticky, ale je to realita.
takže ja nie.iba ako prvá pomoc, priniesla by som hasiaci prístroj.


Hore
  
 
PoslaťNapísal: Pon Nov 21, 2005 12:32 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Okt 25, 2005 3:43 pm
Príspevky: 2
Bydlisko: Zilina
jela píše:
Je slovenská pripravená na diskusiu o homeopatii?
Sú na Slovensku homeopati, ktorí by dokázali odpovedať na články uverejnené v časopise týždeň?
Kto by si trúfol ísť diskutovať pod lampou?
Bude to na niečo dobré alebo to homeopatiu uvrhne hlbšie do ilegality?


Osobne som odpisala p.Sebejovi e-mailom,z pozicie veterinara praktizujuceho homeopaticke postupy od r.1993.Odpovedal sice zdvorilo,ale zaujate prori homeopatii,i ked pise o niecom ,comu nerozumie.doporucila som mu knihu G.vithoulkasa homeopaticka veda,dala som u odkazy na clanky,pomerne nove,ktore pisali technici o ucinnosti homeopatickych riedeni atd.Tu NIE JE zaujem diskutovat.
Moj clanok velmi okliesteny aj bol zverejneny,naco reagoval nejaky farmaceut p.Sukel.Ak by som ho mohla prorovnat,Savonarola by bol cajovy odvar.Odpisala som mu,ze jeho clanok visi v nasej cakarni ,na nastenke homeopatia .Majietelia zvierat,ktore sa mi ppdarilo liecit ,ci vyliecit,mozu zverejnit svoj nazor a komentar. dufam,ze sa mi v spolupraci s mojimi majitelmi podari nahromadit viac materialu a snad to ponukneme Tv animal. MVDr.Cigániková
:lol:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: súhlasím
PoslaťNapísal: Pon Nov 21, 2005 7:15 pm 
súhlasím s vami pani zuzka, lebo ak som si liečila homeopaticky svojho psa, kde mu prestrelili jablčko, a on o dva týždne behal za mačkami, potom nech mi niekto vysvetlí, aké placebo som na neho použila. lekár veterinár mi povedal, že je potrebná okamžitá operácia, ja som však na možno aj našťastie nemala dostatok financií, tak som použila homeopatiká, a neľutujem, ak boli moje deti malé, tak som ich výlučne liečila homeopaticky, a to nikdy nepotrebovali antibiotiká, čo pokladám za ich výhru do života. ale vy ste mali aspon šťastie, lebo vám odpísal pán Šebej, mne neodpísal, možno som bola na neho tvrdšia, ako je naučený. diskusia môže byť len tam, kde je o nu záujem z oboch strán, ale často je vidieť že druhá strana len lobuje, ale peniaze naozaj točia svet. teda aspon láskavým slovom a dobrými skutkami môžeme stav vylepšovať. takto nejako to bolo aj s jaskynami, kde pán profesor Dluholucký písal o ich škodlivosti, lebo jeho jaskyňa prestala byť rentabilná, a tak sa pustil s Markízou do boja proti jaskyniam, jeho nezmyslom ktorému ľudia uverili bolo, že jod pomáha ked je v jaskyni dole pod zemou, a tak na nový príbalový leták na jodisole bude, striekajte v pivnici. :lol:


Hore
  
 
 Predmet príspevku: k názorom verejnosti
PoslaťNapísal: Str Apr 19, 2006 3:24 am 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 30, 2006 5:11 am
Príspevky: 5
Bydlisko: Vážska 19, Bratislava
link, kde je veľa zaujímavého nielen o homeopatii:
http://www.rodina.cz/
Eva


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.