Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Ned Apr 28, 2024 12:40 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto Máj 08, 2012 1:36 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1798
Bydlisko: Poprad
Zhodnotenie seminára Sehgalovcov 27.4 – 1.5.2012 – 5 dní

Päťdňový seminár by som hodnotila veľmi pozitívne, zúčastnila som sa ich prednášok po 6.krát – tento by som považovala pre seba ako najprínosnejší – najmä vďaka praktickej výučbe v posledných 2 dňoch.
- výučba teórie liekov je pre mňa trochu zdlhavá, ocenila by som jasnejšie použitie najčastejšie používaných rubrík pri lieku, stručný popis a niekoľko videoprípadov. Tentokrát som množstvo rubrík a ich kombinácie nestačila zapisovať v angličtine + slovenský preklad.
- Bolo by dobré, keby sme teoreticky prebrali viac liekov / 3 / za jeden deň teorie + vidoprípady vo svižnejšom tempe
- K teorii liekov máme dostatok literatúry a bez jej potrebného následného preštudovania doma su len prednášky neefektívne.
- K naučeniu metódy je podľa mňa nevyhnutné samoštúdium rubrík z poznámok a dostupných kníh
- Praktickú časť – by som hodnotila veľmi kladne – tá mi dala asi najviac z doterajších Sehgalovských seminárov. Všetky živé prípady nakoniec dostali predpísané lieky, ktoré sme už teoretiky preberali, ale spoznanie ich obrazu v praxi nebolo jednoduché a podarilo sa len málokomu.
- Z praktickej časti mi vychádza, že by pre nás malo v tejto fáze – po 6. teoretických seminároch – oveľa väčší význam viac praktických cvičení , ktoré prinášajú jasné pochopenie obrazu lieku na pacientovi. Tieto poznatky sa nedajú získať teoriou a samoštudiom liekov – podla mňa sa dajú naučiť len v praxi.
- Keďže je pre väčšinu z nás táto metóda ako doplnková ku klasickej homeopatii, bolo by asi lepšie vedieť 20-30 liekov a mať ich veľmi dobre zvládnutých Sehgalovou metódou teoreticky a najma ich vidieť v praktickej časti pri odoberaní prípadu.
- Praktickú časť teda hodnotím nanajvýš pozitívne u oboch bratov Sehgalovcoch, každý z nich je úplne iná osobnosť s vlastnou charizmou a spôsobom, ako k pacientom pristupuje. Obaja boli zaujímavý, osobitý a táto časť mi veľa dala.

Záver:
Podľa mojich postrehov by som privítala v budúcnosti, ak by sa ešte seminár Sehgalovcov v BA uskutočnil,m viac praktických cvičení s pacientami a menej teórie, samozrejme s tým, že prebrané lieky je treba si naštudovať, inak nemá praktická časť požadovaný efekt, ale to je už na každom homeopatovi, ako sa k tomu postaví. Ja by som bola rada, keby semináre pokračovali, ale v upravenej podobe 1 deň teoria + 2 dni prax.
Ďakujem aj za skvelú a náročnú organizáciu a tlmočenie Vladkovi Petrocimu a jeho manželke a do budúcnosti ponúkam svoju pomoc, ak bude v mojich silách a možnostiach, čo myslím nebude problém.

Soňa Koyšová


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.