Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Uto Máj 14, 2024 4:43 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto Aug 21, 2012 8:26 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1799
Bydlisko: Poprad
Veľké množstvo negatívnych skúseností s povinným očkovaním detí:

http://www.modrykonik.sk/forum/tema/ake ... -ockovani/

Aké nežiadúce účinky malo vaše dieťa po očkovaní?
17. aug 2012

gubcikova Keďže nik nevie presné číslo detí ktoré trpeli,alebo stále trpia nežiaducimi účinkami po očkovaní zakladám túto otázku.aspoň trošku budeme vedieť aké sú čísla.každý lekár sa ohradí,že toto sa ešte nestalo,tak uvidíme.napíšte prosím o akú vakcínu šlo a čo sa vám stalo.ďakujem.

PS:poprosím mamičkám ktorým sa nič nestalo nekomentovať

a my-dcérka tretia dávka hexi-na tváry fľaky.ani po dvoch rokoch nevedia prísť čo to je
syn.druhá dávka hexi-problémy s dýchaním,ihned začervenanie a opuch v mieste vpichu,sopeľ,hnačky,nervozita,nespavosť,spavosť,hrče pod kožou-verdikt zo sona-zgrcnuté tkanivo a pod ním medzi svalmi jazierko s očkovacou látkou,ktoré telo neprijalo
17. aug o 13:24 •


katka0210 U nás to malo fatálne následky, skoro smrť! Simonka mala imunodeficienciu a očkovanie je spustilo RAKOVINU! Všetky články a časové súvislosti sú opísané tu: http://simonka.webnode.sk/
Po podaní hexy Simonka celú noc nespala, stonala, lapala po dychu, plakala a ja s ňou, o pár dní už sme boli v nemocnici kôli obrovskému opuchu na krku tesne pri vpichu po BCG, viacerí odborníci to označili ako NEŽIADÚCI ÚCINOK po BCG vakcíne.
Napriek tomu všetkému nás detská dr. hneď ako Simonka ukončila chemo, transplantáciu kostnej drene, ožiare a udržiavačku NÚTILA očkovať ďalej, striktne som odmietla, bola veľká hádka s výhražkami, presadila som si svoje a viac už NEOČKUJEME!
Mamičky čítajte, informujte sa, sú na to určené stránky ako http://www.slobodavockovani.sk http://www.rizikaockovania.sk prečítajte si stovky nešťastných príbehov a zamyslite sa nad ďalšou vakcínou pre Vaše dieťa.
To moje je ZŤP a má veľa diagnóz, kiež by sa dal vrátiť späť čas, ale nedá ...
V pokrokových štátoch už je očkovanie dávno nieje povinné, no na nás zarábajú pod hrozbou pokuty veselo ďalej, dokedy ešte?
17. aug o 20:59 • 1 dieťa •


nikimax My sme dopadli po povinných očkovaniach katastrofálne- vypíšem len niektoré príznaky a Nú, ktoré sme si aj sami nahlásili na SUKL. Očk. súčasne!!! PREVENAR+PRIORIX: Neutíšiteľný (encefal.) krik, poruchy spánku,Napínanie na zvrac., tráviace problémy, hnačky, vyrážky na hrudi, vážne oslabenie imunity, uhýbanie pohľadu, strata očného kontaktu, pridruženie rôznych fobií, strata reči, prejavy agresivity, zmena povahy, alergia na mlieko, jačanie..... V súčasnosti máme diag. autizmus, postvakcinačná encefalopatia.Dieťatko (5 rokov) máme plne plienkované, zastavené vo vývoji cca 1- 1,5roka/ ako v čase očkovania. Má čerstvo vybavený preukaz ťažkého zdrav. postihnutia, nastupuje do špec.škôlky. Ani jedno z našich detí už vakcínu neuvidí...
17. aug o 17:53 •


kaviju Syn: Reakcia po očkovaní Bcg+hexa,prevenar po 10 týždňoch chvalabohu že to zrušili.Zapálena lymfat.uzlina liečenie v Smokovci s tým že sme tam dochádzali.Uzlina sa zväčšila tak že nakoniec pred chirurg. zákrokom prskla a časť vytiekla zvyšok surovo vytlačené hrudka hnisu vo veľ. fazuľe chirugom vo smokovci.Liečený tabletkami na tuberu ktorú sme v skutočnosti nemali,brali sme Atb. cca 2 mesiace s ktorého my dieťa hnačkovalo takisto mesiac a pol akékoľvek jedlo ktoré prijalo sa premenilo na hnačku denne 8-10krát . Vtedy som bola nútená ho prestať kojiť čo ma veľmi bolelo.Nakoniec som čo sa doktorka doteraz nedozvedela hodila tabletkami o zem a vyliečila si dieťa vit.C/na radu jednej lekárničky vďaka jej /.Do tohto obdobia nám ta uzlina stále vytekala a nechcela sa zahojiťPOZOR OČKOVANIE JE BIZNIS FARMACEUTICKÝCH SPOLOČNOSTÍ kde sa točia neskutočné miliardy....
17. aug o 22:14 •


katrenka Druhy syn po 1.davke Hexy+Synflorix+Rotarix - na 2.den teploty 39,5 stupnov,a na 3.den smrt.Do osudneho ockovania bol moj syncek jedno krasne zdrave usmievave babätko....Moj prvy syn a deti, ktore este budem mat uz vakciny ani len na mile neuvidia...
18. aug o 23:43


miliharmi Náš příběh je známý, ale pro ty, kteří ho neznají: stalo se to po první dávce Trivivaku, vakcíny proti mmr nemocem. Po neurčitých příznacích choroby jako je nechutenství, nadměrná únava, spavost, rozladěnost, následovaly už značně závažné neurologické příznaky nejistá chůze, špatná koordinace pohybů, šilhání, krutá bolest hlavičky s nauzeou až zvracením, neschopnost chodit, postavit se, sedět, postupně pak epileptické záchvaty, trvalý třes končetin, paralýza, epileptický status, bezvědomí, otok mozku a smrt. Dcera měla virovou meningoencefalitidu, o které jsem přesvědčená, že podle všech zjištěných údajů byla důsledkem tohoto očkování.
18. aug o 22:28 • 5 detí

simmi80 Mame iba BCG, vid nas pribeh http://www.slobodavockovani.sk/news/kom ... j-zltacke/ prikladam fotky, ak by sa niekomu nechcelo citat. Tie hovoria za vsetko.
17. aug o 22:01 • 1 dieťa •


chovancova27 Keď čítam ostatné príspevky, tak tie naše príznaky ešte niesú najhoršie, ale veď prispejem...prvá vakcína nám spustila ťažkú formu atopického ekzému, silná porucha imunity, ekzém je z mesiaca na mesiac horší a horší, aktuálne chodíme doškriabaný do krvy po celom telíčku, nič nepomáha. Po druhej Hexe mi malý, ktorý už mesiac chodil, absolutne prestal chodiť na dva dni a plakal pri pokusoch postaviť sa na nožičky, zakaždým sa mu podlomili. Viete si predstaviť, čo sme prežívali. Ostal alergický na vaj. bielok, ako to u ekzematikov býva, MMR vakc. je pestovaná na kuracích embryách, čiže táto alergia je kontraindikácia na očkovanie. Bohužiaľ nie však na SK. SK lekárnictvo túto alergiu za kontraindikáciu nepovažuje, moja dr. nás oboznámila stým, že nevidí dôvod prečo by nemal byť zaočkovaný (dodávam, že po podaní vaj. bielku do dvoch hodín malý opuchol, opuchnuté ručičky, nožičky, očká a začínal mu opúchať krk, neznesiteľné svrbenie po celom tele a rev ani neviem opísať...). Očkovanie by prebehlo VŠAK na Kramároch, kde mi ho zaočkujú a bude sa čakať, čo sa stane. OKAMŽITE som odmietla a odmietam všetky ďalšie očkovania. Moje druhé dieťatko pojde na kilometre okolo očkovania, to viem už teraz:(
18. aug o 11:32 • 1 dieťa •


barborkach prikladam video pre vsetkych co vahaju...trva sice hodinku ale je urcite poucnejsie ako to co chodi vecer v telke... http://blip.tv/durino/povod-a-historia- ... sk-4711591
18. aug o 01:06 •


adripat Nasa mala dostala v 10. mesiaci druhu davku Synflorixu, 6 tyzdnov na to diagnoza vcasna oligoartritida, autoimunitne ochorenie napadajuce vlastne tkaniva vo velkych klboch ako kolena, clenky, Odvtedy dlhodobo uziva chemoterapeutikum na potlacenie vlastnej imunity aby ta nebola schopna napadat vlastne telo. Narodila sa zdrava a do spominaneho ockovania bola zdrave, stastne dieta, ktore je teraz na hnusnych toxickych liekoch aby sa jej nezdeformovali klby od zapalov a nedajboze nepresiel zapal aj na srdce emoticon Odvtedy neockujeme a ani nebudeme.
18. aug o 09:58 •

januss24 po druhej dávke hexa+synflorix vysoká horúčka, apatia, strata chuti do jedla, nehybnosť dolných končatín niekoľko hodín emoticon . Vyšetrenie u neurologa, imunológa - samozrejme, že všetko je podľa nich ok a odporúčajú dalšie očkovania emoticon . Žiadne vakcíny už moje dieťa, ale neuvidí emoticon
17. aug o 20:48 •


nodynka dcerka dostala diabetes typu 1 liecba inzulinom nemala ani dva rocky ked ho dostala a nieje prvy ani posledny pripad.prepacte ale bohvie ake svinstva detickam pichaju!!!!!!
18. aug o 12:51 •


sofia2008 Po tretej davke Hexy vysoke horucky a priznaky epilepsie 7 dni, sledovana pol roka na neurologii...MMR sme nedali a ziadne dalsie ockovanie uz nedostane..
17. aug o 20:34


hajanka syn po podani davky proti DTaP-TPV - preockovanie v 6. roku! zivota (t.j. 4. davka ockovania proti tymto chorobam - pre tych, ktori si myslia, ze na prve ockovanie nebola reakcia, tak na dalsie tiez nebude @evina57) zlyhanie imunitneho systemu (vazny imunodeficit), zo zdraveho dietata 6 rocneho dietata sa obratom stalo dieta nonstop chore, kaslajuce (vkuse aj 3 mesiace), plus diagnostikovana alergia na travu, nejake byliny a potravinova alergia, mometnalne sa vylucuje aj alergia na BKM emoticon dalsie ockovanie ma u nas stop! (po dobrotky ci po zlotky)

neter, po podani prvych dvoch davok proti DTaP- VHB-HIB- LPV a PCV (druha v 5mes.), slabost, unava, strata chuti do jedla, nemohli sme ju zobudit, vo vecernych hodinach neutisitelny plac viac ako 3 hodiny (plac - to je slabe slovo, to boli zachvaty, vreskot, bez prestavky, tak ze sa az nemohla nadychnut), nervozita, nemoznost zaspat, vysoka teplota a horucka, asi 3 dni, nasledoval regres vo vyvoji, strata nadobudnutych schopnosti (recovych, z ublabotaneho babetka bolo takmer neme, co pretvalo takmer do roka), po prvej davke diagnostikovana aj hypotonia z ktorej sa "liecila" cviceniami (aj vojtovymi) a masazami niekolko mesiacov, teraz ma 17mesiacov a okrem tychto dvoch vakcin (+ bcg) nemala dalsie ockovanie (ani nebude mat), jazycek sa pomalicky rozviazuje, chorobnost je vsak velmi vysoka, imunita nizka (imunodeficit, predpisane imunostimulacne lieky), taktiez diagnostikovana alegia + hemofila ma v sebe od ockovania (aky paradox! ked ju ockovanie malo proti nemu chranit!!!) emoticon
17. aug o 23:41 •


karmelka77 po tretej davke hexy (dovtedy uplne zdravy prvy rok ani soplik nemal) sme do dvoch tyzdnov skoncili v nemocnici s diagnozou herpesy, cela pusinka vyhadzana herpesmi az v krku, nemohol jest a pit tak skoncil na infuzkach + neidentifikovatelne vyrazky na hrudnicku - nikto mi nikdy nepovedal z coho...pre kazdeho to bola zahada. Odvtedy nonstop chory, lepilo sa nanho vsetko stale bronchitidy, hnacky, kazdy mesiac choroby ktore trvali vzdy min 2 tyzdne...Skoncili sme na imuno s diagnozou znizena imunita - malo protilatok, zacina nam astma, asi aj alergia...po MRR sme mali strasnu chorobu ktora trvala mesiac az skoncila liecenim atb. diagnozy uz boli vselijake...ja som tiez nazoru ze moje dieta uz ihlu s ockovacou latkou neuvidi...
18. aug o 07:48 •


sjuzocka Asi sa nikdy nedozviem, ci je to tak alebo onak, ci za to moze ockovanie (podla mna ano), ale pravdou je, ze prvy syn - plne ockovany - velmi casto chory (predovsetkym bronchitidy), aj 10 krat za rok, uz X krat mal antibiotika, vezie sa to s nim od jeho 5 mes., teraz bude mat 4 roky a uz mame aj z krvi potvrdene ze ma znizenu imunitu. Druhy syn, ziadne ockovania, je pravda, ze sem tam nieco od brata chyti, ale je to ovela menej casto, a trva to kratsie, doteraz nebola potrebna hospitalizacia (na rozdiel od prvorodeneho, ktory bol v nemocnici myslim ze uz 5 krat), jediny raz mal ATB.
Jednoducho vidim, ze ten prvy ockovany ma imunitu s prepacenim uplne na ho...o a druhy OK. Nehovoriac o tom, ze prvemu nasli hemofila, proti ktoremu bol ockovany a ma citlivu pokozku, sem tam ekzem. Velmi lutujem ze bol ockovany, nebyval by tak casto chory, som si tym ista. Ale zial neviem to dokazat... No som rada, ze to dopadlo "len" takto, ked citam ine reakcie... :(
19. aug o 14:08 • 2 deti •


mamina2711 my sme boli naposledy ockovany v 1,5 roku,reakcia žiadna....až neskor prestal rozpravat a inač sa spravat a nakoniec nam tiež diagnostikovali autizmus pred 2 mesiacmi....syn ma 3 roky tak isto zacne navstevovatspecialnu skolku,nechapem naco tie deti ockuju ked vedia co sa moze stat...
17. aug o 17:59 •


janasim Po hexa vakcine uplna bezrecnost-alalia,zaostavanie vo vyvine,strata zaujmu o jedlo,v troch rokoch mame 10kg.Myslim ze nerozprava koli ockovaniu,ako babatko nezaockovane si krasne dzavotal,potom uz ani muk.Tie deti nam trovia.
17. aug o 21:02 •

jonas17 syn, 13 a pol roka, očkovanie vakcinou Dultavax, dostal cukrovku...dcéra po bcg hnisavé ramienko, asi 5x sme boli vytláčať, po oboch hexách hnačky, nespavosť....ostatné sme odmietli a modlím sa, aby sme nemali žiadne následky... emoticon
17. aug o 21:24 • 3 deti •


tepka My po BCG vakcíne hnisanie cca 7mesiacov dokola to isté našťastie už je ok dufajme a očkovanie už odmietame!!!!
17. aug o 21:30 •


pimpulienka TBC: hnisave ložisko, kalmetizacia na pľucnom. PREVENAR 3: prudka lokalna reakcia, opuch v mieste vpichu, zatvrdnutie, riadny zapal, cca 10 cm flak kruhoveho tvaru. Ostatne aj vďaka homeopatikam bez reakcií a MMR sme odmietli..
17. aug o 13:38 • 1 dieťa •

sorciera24 po 2. davke infanrixu hexa+prevenar....horucka nad 39 + nasledny vysyp.....to by sa este dalo....ale teplota klesla na 37,3 a takto teplota prosim pekne trvala este rok a pol (kym som nepodstupila detox od tazkych kovov).........znizeny imunoglobulin...pocas tej dlhotrvajucej teploty...pred ockvoanim, dieta v poriadku, bez teploty.....to sme este dobre dopadli na rozdiel od inych (kamratkin syn...po 3. hexe mozgova mrtvica..... emoticon )
17. aug o 19:57 • 1 dieťa •


tanapeta my po MMR vakcíne - autizmus
17. aug o 20:31 •


jerryjanka po druhom kole hexa pneumo - 3 dni vysoké horúčky, hrče v nohách asi mesiac, apatia, vývojový regres, prestala nám hýbať rukou - našťastie sa to napravilo po 3 mesiacoch plávania a cvičenia. ďalšie očkovanie nezvažujeme ani pri druhom dieťati.
17. aug o 23:12 •


nadka01 my sme z očkovania proti hepatitíde A do mesiaca po očkovaní dostali detskú cukrovku závislú na inzulíne :(
17. aug o 14:29 •


ludka140281 očkovanie na 5 rokov,piše mi to "infanrix polio"..druhy den to vyzeralo takto a bolelo,ani ručkou velmi nehybala...skončili sme na antibiotikach emoticon
17. aug o 18:00 • 2 deti •


chrumen našej pred rokom zistili srdcovú vadu - exrasystoly ( čiže údery mimo pravidelného rytmu srdca) , boli sme 5 dní v nemocnici kde jej každý deň robili ekg, brali krv na vyšetrenia, každú hodinu počúvali aby vedeli ako často a koľko ich má za 24hodín - nakoniec mi povedali že spúšťačom bolo nejaké zápalové ochorenie, napriek tomu že som im niekoľkokrát povedala že dcérka mala jediné zápalové ochorenie po očkovaní kedy sa jej pliecko hojilo vyše dvoch mesiacov, neustále jej hnisala rana po vpichu nechceli to uznať ako možnú príčinu - očkovanie je podľa nich neškodné a tak som vraj ja musela prehliadnuť chorobu ktorá by jej to spustila - ja, ktorá má zdravotnú školu som nezbadala u svojho dieťaťa vysoké horúčky, kašeľ a iné príznaky ochorenia.
Teraz chodíme na pravidelné kontroly na kardio, každé dva mesiace máme na 24hodín založený Holter, lekárku máme chvalabohu vynikajúcu, našťastie je to stav ktorý si nevyžaduje liečbu - len musíme čakať, čo sa z nich vyvinie. Mňa však nik nepresvedčí že tým spúšťačom bolo niečo iné ako očkovanie ...
18. aug o 08:07


bebel syn v 5,5 roku povinné preočkovanie Difteria, Tetanus, Pertusis (DTPw) syn, aj dcéra v 1,5 roku MMR - regres v jedle,ktorý pretrváva - odvtedy rôzne prejavy autistického spektra, podozrenie na Aspergerov syndróm, alergie a znížená imunita...následné pravidelné navštevovanie Pneumo-alergo centra.
Po každom očkovaní - horúčky,nechutenstvo, hnačky.
19. aug o 09:16


keziah Do mesiaca po prvej hexe dostal syn jasny atopicky ekzem - pocas ockovania ho este nemal (neviem spatne presne stanovit kolko dni po ockovani sa vytvoril, bolo to uz davno, takze len na zaklade fotiek vidim, ze v 3. mesiaci pred ockovanim ekzem este nemal, ale v 4. mesiaci uz ano a poriadny). Ekzem sa zhorsil po kazdom dalsom preockovani. Dnes uz nikto nedokaze, ci sa spustil vdaka ockovaniu alebo nie.
MMR+Prevenar: 5 dni po ockovani syn dostal horucky 38-39 stupnov, ktore trvali asi 4-5 dni. Ked som to hlasila pediatricke, tvrdila, ze TO NEMOZE BYT Z OCKOVANIA, to ste museli chytit nejaku virozu, lebo z ockovania by to mohlo byt az od 7. dna po zaockovani.
Okrem toho je syn hypotonicky, tato diagnoza mu bola stanovena az po 2. roku zivota. Natiska sa mi podozrenie, ci synovi k hypotonii nepomohla vakcina MMR, nakolko keby bol hypotonicky uz od narodenia, tak by si to pediater predsa mal vsimnut, nie?
19. aug o 09:07


chomik BCG vakcína - zahnisané ramienko a hrčka pod pazuchou, 4 mesiace sme boli sledovaní na pľúcnom, hrčka (veľkosti hráška) sa dodnes nevstrebala. Zvyšné očkovania sme zatiaľ odmietli (napriek tomu, že na pľúcnom nám ich odobrili ešte pred pol rokom emoticon )
17. aug o 23:10


mandarinka85 Ahojte moj maly mal prve ockovanie ked mal3tt do ramienka..pol roka mu to hnisalo avsak aj tak bol zaockavany hexou a prevenarom dvakrat..myslim ze v 2 a 4mesiaci ci ako sa to ockuje..po prvom ockovani mal maly fliacik na tvaricke (mysleli sme ze to ma suche miesto tak sme mazali) po preockovani mal asi 10x5cm flaky v oblasti ockovania a v zahyboch na rucickach...odvtedy ma stale problem s kozou chodime len po lekaroch nikto nevie, co to je...hlavne, ze nam predpisujeu kremiky za 16euro...az raz sme navstivili homeopaticku -ze skusime aj ine ako klasicku medicinu..podla jej zaveru ma vsetko zo zleho zaockovania kedze sa nema ockovat kym prve ockovanie do ramienka nie je uplne zahojene...a tie ekzemy a flaky su to ze sa telo zbavuje tazkych kovov a jedov...sila ze?? V okoli mame pripad ked znamemu mala ochrnula pol roka po ockovani…nasli jej na mieche zaockovany virus....a dalsi pripad po ockovani - tazka reuma...rozhodli sme neockovat dalej vobec nic...
19. aug o 10:40 •

delete Prečo? Ako? Kto? Čo do čerta? Tento svet, alebo prinajmenšom nejakí ľudia úplne zošaleli.
Myslím, že by sme mali začať od začiatku. Máte autistické dieťa? Ak áno, myslíte, že má zdravý mozog? Mozog, ktorý v mnohých prípadoch nevie tvoriť slová, zložitejšie myšlienky, nie je schopný života v spoločenstve, a mnohých ďalších vecí? Práve som popísal nejaký rys Vášho dieťaťa?
Popisuje Vaše dieťa táto vyššie uvedená definícia encefalopatie: "syndróm celkovej dysfunkcie mozgu"?
Myslím, že môžme nabrať trochu odvahy. Šialené tvrdenia, nelogické výroky, že autizmus tu bol vždy, že má genetický pôvod, všetky zanedlho skončia. Dokonca aj MMR vakcína, za ktorou stoja miliardy dolárov, v určitom bode prehrá. Klamári budú odhalení, pravda bude vyslovená ešte jasnejšie. Robert Fletcher, milióny iných detí, státisíce rodín, nie je možné jednoducho skrývať pravdu, keď bolo tak veľa životov zničených, a mnoho z nás s tým bude bojovať až do smrti.
MMR vakcína spôsobuje poškodenie mozgu niektorých detí. Niekedy sa to prejavuje čímsi, čo nazývame autizmom. Ako mi povedal Jim Moody: nie je otázkou "či?", ale "koľko?".
Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/mmr ... eho-druhu/
Včera o 17:51

andys11 dcera po mmr pichnutej vecer o siestej zacala v noci prudko zvracat, trvalo to aj cele dopoludnie, okamzite horucky nad 39 stupnov trvajuce 3 dni, dva dni na to hnacky, tri dni na to zacal neutisitelny kasel, sople, nadcha, nasledujuci den zasa hnacky, nejedla uz takmer nic. Reakcia lekarky - asi nejaka viroza nesuvisiaca s ockovanim. Desiaty den po ockovani opat horucky 40ky, ktore trvali 3 dni. Bol to otras a to bola este celkom dobra reakcia, ked to tu citam.
17. aug o 20:27 • 1 dieťa

mis_ka BCG vakcinacia - velmi dlhe hojenie, plno hnisu, v prvom mesiaci zivota sa nam prejavilo autoimunitne ochorenie mastocytoza (diagnostikovane az po problemoch po dalsich ockovaniach). Prevenar 2, hexa 2 - pozastavenie reci a celkovo zvukovych prejavov cca na 2 tyzdne, nastastie sa to neskor postupne rozbehlo. Odvtedy uz neockujeme.
17. aug o 20:40 •


janka987 Exzem - 1xhexa a 1xprevenar. Dalsie ockovania uz nedostal ani nedostane. Odmietli sme.
18. aug o 07:18 •


azarijka 1.hexa+prevenar - ekzem, vyzerala ako obarena horucou vodou po celom telicku
2.hexa - na prvy pohlad nic, len akosi prestala papat a hnackovala, nepriberala... az ovela neskor sa zistila potravinova alergia na 4 druhy potravin.
Az postupnym studovanim som sa docitala ze hexa obsahuje zlozku ktora moze spustit potravinove alergie.
Neviem na 100% ci to ma z ockovanie, ale ani nikto mi to nemoze na 100% vyvratit ze to z ockovania nema, preto uz dalej nedavame nic.
18. aug o 10:47


lvka Moje dieta chvalabohu nie, ale ja som sa dala dobrovolne zaockovat proti hepatitide az v 27. roku zivota - odvtedy mam zvysene pecenove testy, dovtedy som bola uplne bez problemov. Brala som antikoncepciu, pravidelne krvne testy, vsetko uplne v poriadku... 4 roky bez antikoncepcie-stale uplne v poriadku. Az ockovanie a odvtedy zly krvny obraz.... Som presvedcena ze z toho, aj ked mi to samozrejme nikdy nikto nepotvrdil.
18. aug o 12:29


dazdovka Dcéra narodená v 2000 (všetky očkovania podľa očkovacieho kalendára) mala od prvého očkovania zníženú imunitu, od 2. mesiaca života sa jej opakovalo stale to, že z obyčajných soplov dostala zápal priedušiek, prínosových dutín a pod. Naša pediatrička jej spravila vždy výter. ATB predpisovala až vtedy, keď sme sa poriadne vytrápili s naparovaním, liekmi od kašla, čajíkmi a tak, čiže nie je ten typ lekára, čo predpisuje ATB na všetko. Podľa môjho názoru to mala z očkovania. Ja som robila všetko pre to, aby mala zdravý organizmus: žili sme zdravo (domáca strava plná vitamínov, výživných látok), dlho som kojila (15mesiacov), žili sme v kúpeľnom meste plnom zelene (každý deň prechádzky v lesoparku), my a ani naši rodičia netrpeli na žiadne ochorenia (dobrá zdedená imunita) ani alergie, podporovala som jej imunitu echinaceou a betaglukánom. I tak to nestačilo. Od asi 6-tich rokov je zdravá, žiadne ochorenia ani chrípka ju už nechytajú...
17. aug o 14:19 •

8
-

-

didulka85 Hexa + Prevenar velke hrce v mieste vpichu, zapuzdrena vakcina. Po prasknuti hnisave vredy po tele. Dodnes citlivost na chemikalie, lieky, potraviny.
17. aug o 20:14


natty53 po BCG sme chodili asi dva mesiace vytlacat hnis a po druhej hexe, prevenare a rotarixe boli teploty zakazdym cely den, nepokoj, caste hnacky, vracanie, atopicky ekzem a dnes mame alergiu na kravsku bielkovinu.
17. aug o 23:27 • 1 dieťa - čaká bábätko, termín má v marci 2010


viki75 rovnako ako nadka01 - po ockovani sa u nas prejavila cukrovka - diabetes melitus 1. typ - dozivotna zavislost na inzuline.
17. aug o 23:52


katy1979 Prvy syn po tretej hexe dva dni neutichajuci plac bol absolutne mimo. Diagnostikovany aspergerov syndrom. Ci to ale ma mmieco spolocne nevieme..Mladsi po kazdom ockovani niekolko tyzdnov nervozita, nechutenstvo
18. aug o 00:11 • 2 deti


timea4 švagrinina dcérka mala po BCG navretú hrčku na krku,navrela asi 3 deň po očkovaní,dr.robili rôzne vyšetrenia,bola aj na plúcnom ale nakoniec povedali že je to prasknutý sval,jasne že nepovedia že to môže byť reakcia po okčovaní emoticon
18. aug o 06:52 •


salsa26 Po Bcg vakcíne 5 mesačná liečba ATB a následne vyoperovanie lymphatických uzlín.
18. aug o 08:32 •


radlinka U nas hned po podani prvej hexavakciny sa do 7 dni moj syn cely vysypal, nielenze bol po vpichnuti uplne K.O. ale lekar (v zahranici) nevedel po mesiaci diagnostikovat absolutne nic, vsetci na nas pozerali ako na zjavenie a co vobec od nich chceme, az nakoniec som uz bola tak napalena, ze po kontakte s nasimi odbornikmi na SK a v CZ potvrdili, ze mame detsky ekzem, vysyp po celom tele (aj vo vlaskoch), takze nam trvalo par mesiacov pokial sme sa z toho ako tak dostali. Dala som si okamzite vsetky kremiky poslat postou a stale sme mazali a mazali. Teraz ako konci leto, vidim este sem tam fliacik na rucicke ze sa znova objavil, tak sa to snazim zazehnat aspon vopred atopicku pokozku. emoticon .Konzultovali sme aj s detskym dermatologom, potvrdil presne svoje. emoticon emoticon
U nas uz ockovanie skoncilo (absolvovali sme len uplny zaklad), vsetko som odlozila a ziadna MMR nehrozi, takze sa na nas vsetci mozu pozerat ako na prichod z vesmiru. emoticon Osobne lutujem, ze som neodlozila aj podanie prvej HEXY, lebo to bolo prilis skoro na take male detske telicko, dakujem neprosim. emoticon

p.s. ak najdem pridam aj foto.
18. aug o 13:03 •


anjelicek26 Mne mal maly po prvej hexe 2 dni 40 horucku a vrestal non-stop.. dalsie dve hexy sme odsunuli az na 7 a 8mesiacov. No a co sa spustilo? ROCNY kolotoc hnaciek, ktore kazdy odsuval na alergie, potravinove intolerancie, ktore ma vsetky vsetky negativne. Teraz sa postupne dostal do normalu. Ale od 8 mesiacov do dvoch rokov to bola hodne dlha a tazka cesta :( MMR uz nedostal.
18. aug o 15:23 •


stastnamamulka Miska:od 3mes. atopicky ekzem,po kazdom dalsom ock. zhorsenie,dlhodoba liecba znizenej imunity emoticon
Sara:po ock. znizeny svalovy tonus,ekzem,sledovana na neurologii emoticon
Matejko:po BCG vakcine zvacsena uzlinka v podpazusi,odstranena chirurgicky v 8.mesiacoch ODVTEDY neockujeme emoticon
18. aug o 17:35 •


jajinka1979 Taky přidám náš příběh...syn očkován v porodnici na TBC měl 2 kg byl nedonošený, ramínko mu hnisalo dlouho, časem se to zhojilo, ale zůstaly mu několik let uzliny na krku (několik bouliček 1-2 cm) očkování v 10 týdnech , do 14 dnů byl atopik (exem se mu rozlejzal různě po těle, byl až do krve) nenapadlo, mě že by to bylo očkováním, dr. tvrdila, že měl k tomu asi dispozice z rodiny (v rodině ekzematiky ani alergiky nemáme...) dále měl horečky a byl vvelmi spavý, později do 1 roku měl i alergie a asníženou imunitu, po MMR v 16 měs.byl neustále nemocný...ve 24 měsících byl diagnostikován aspergerův syndrom ... do 16 měsíců byl strašně hodný a velmi chytrý chlapec, chytrý zůstal i s touto diagnozou, ale byl nezvladatelný, pořád měl afekty, a pořád křičel, vztekal se a já byla na práškách...do 7 let marodil, píchané uši měl na záněty 30 krát a to i když byl očkován prevenarem co dr. doporučila že určitě pomůže...bohužel škoda, že jsem si vše nezjistila dřív...dcera žádné reakce neměla, ale dr. nás donutil naočkovat 3 dávky hexy...ale 4 dávku, která je zde v čr povinná už nedám a MMR a vše ostatní odmítám...pokud neseženeme školku, kde by ji přijali neočkovanou, budem shánět soukromou nebo nějakou kde ji vezmou, očkování je u nás ta poslední možnost, kdyby ji něikde nepřijali, doufám, že se nám povede najít a OČKOVAT UŽ NEBUDEME
18. aug o 22:51 • 2 deti •


monikamajova dcérka po TBC taká opuchlina o 1/2 menšia ako simmy80, ďalšie očkovanie sa odkladalo vyše 5 mesiacov ,lebo sa to nešlo zhojiť...potom v 9. mesiaci horúčky, neutíšiteľný plač až sa zadúšala..,nepokoj, - vraj to bolo normálne..bola iba kojená a jediné čo jedla bola chlorela,ktorú si sama od seba si pýtala....-takto sme fungovali týždeň..a potom konečne "sa mi vrátilo moje dieťa späť" a tak sme začali prikrmovať ...MMR už nedostala..malý nie je očkovaný vôbec
19. aug o 17:38 •


tenty po druhej davke Hexa + Synflorix nam na piaty den po ockovani diagnostikovali akutnu bronchitidu, dostali sme atb., ktore absolutne nezabrali a preslo nam to zapalu pluc, skoncili sme hospitalizovani v nemocnici, avsak zaver znel: blizsie neurcena bronchitida a blizsie neurcena pneumonia... bolo to hrozne emoticon
17. aug o 13:36 •


sana15 ockovanie BCG vakcinou: nezahojena chranicka - kontrola na pneum.odd. dokopy 3x, liecili to ATB mastou. Kvoli tomu mal o mesiac posunute dalsie ockovanie. Ockovanie Hexa+Prevenar horucky 39,8, druhy den okolo 39, zacervenanie a opuch v mieste v pichu. Druha davka Hexa+ Prevenar, horucky, velky opuch,zacervenanie,hrce v miestach vpichu. Prava noha hrca 3 tyzdne, lava 6 tyzdnov. Nespokojnost, plac od toho obdobia nocne desy alebo ako to mam nazvat,proste uprostred noci sa zobudil a strasny,neutisitelny rev trvajuci cca 10-15minut,proste uplne mimo. trvalo to zhruba do 2 rokov,ked uz bol vacsi tak sa doslova metal po zemi placuc tak ze sa zachadzal a zvracal. Tretia davka: teploty,zacervenanie v mieste pichu,uplna stagnacia reci,pritom blabotat zacal medzi prvymi s rovesnikmi. MMR - po tyzdni horucky,ktore sa nedali zrazit a vysyp po telicku a rukach emoticon S recou sme navstivili logopedicku,potvrdila ze posledne roky je velky narast takychto deti ktore maju problem, vraj v porovnani s inymi pripadmi sme na tom este dobre.
17. aug o 14:35 •


elbe Syn po Hexe+Prevenare neutíšiteľný plač, nespavosť, podráždenosť, plačlivosť, opuch a začervenanie miesta vpichu, horúčky až 39,5, po poslednom očkovaní zápal stredného ucha.
17. aug o 14:37 •


zuzkap2 dcera: BGC ockovanie a niekolko mesacne hnisanie, InfarixHexa-2 tyz.nervotita,zvracanie.Prevenar a ostatne sme uz odmietli.
17. aug o 19:03 •


daniela242 Dcéra po BCG 4 mesiace zapálené ramienko,po hexe vysoké teploty a neutíchajúci plač, po MMR diagnostikovaný atopický ekzém.
Syn má hexu zatiaľ bez príznakov, po 1. dávke pneumokokov bol nábeh na AE, druhú dávku sme už nedali,MMR odmietame
17. aug o 20:16 •


lypka po BCG uzlina pod pazuchou, spamätávali sme sa z toho do pol roka, ale medzitým dostala ešte aj hexu emoticon emoticon
17. aug o 20:23 • 1 dieťa •


fixska Priorix cize mmr na 7den po ockovani teploty 39,predtym dva dni spavost,potom vysyp okolo ustociek.inak ostatne vakciny ok.len sme bojovali s ekzemom,atopickym,ktory sa z casu na cas ozve...
17. aug o 21:11 • 1 dieťa - čaká bábätko, termín má v januári 2011 •


syla syn - v 17-tich mesiacov súčasne podaná 3. dávka Prevenar + Priorix = po dvoch dňoch nočný neutišiteľný plač opakujúci sa 3 noci, prehýbanie telíčka dozadu. Dúfam, že sa v budúcnosti nevyskytnú žiadne následky.
dcéra - BCG vakcína = hojenie chráničky cca 6 mesiacov, opakovane zahnisalo, vytvorila sa chrasta, uzlinky našťastie neboli zväčšené, a dúfam, že v budúcnosti nebudú žiadne následky.
17. aug o 21:41 • 2 deti •



nae po 2.hexe - krátkodobá porucha spánku, po 4. hexe - nemohol dva dni chodiť kvoli bolesti nohy, do ktorej mu bola pichnutá vakcína.
18. aug o 14:44 •


michaela80 Tretia davka v roku rozdelena nakolko po druhej mala zvysenu teplotu asi 3 dni ..po prevenari v roku sme mali 6 dni horucky nad 40, no sestricka mi tvrdila ze po tejto vakcine teplota nemoze byt ze musela byt uz chora pred ockovanim. Odvtedy uz neockujeme...MMR nemame a starsi uz nie je v 11 roku tiez preockovany na MMR ale strasia ma statocne u doktorky ze ako ohrozujem neockovanim svoje deti. Len sa modlim, aby sme tam nemuseli ist a nemusela som to zase riesit...
18. aug o 15:22 •

sissmiss dysfazia, celkove zaostavanie, zmena povahy, dovtedy uplne prosperujuceho a nadaneho dietata. Reakcia nastala do dvoch dni, do pmky ti napisem po ktorom ockovani to bolo, idem pozriet ockovaci nech neklamem.
18. aug o 17:05 •


iwesska Mojmu synovi som 3 mesiace po BCG vakcine nasla hrcu velkosti slivky nad klucnou kostou. Krvi by sa mi vtedy nik nedorezal. Boli sme odoslany na plucnu klinku kde nam potvdili zapal lymfatickych uzlin ako neziaduci ucinok po BCG vakcine...nasledovali kontroly, sona pred a po kazdej davke ockovania Hexou + Prevenarom - tieto boli sustavne odsuvane, az do doby kym sa uzlinka nezacala zmensovat. Keby k tomu nedoslo hrozilo by operativne odstranenie. Dnes ma 18 mesiacov a uzlinku stale velkosti malej ceresne. Dovolili nam sice na plucnom ockovat dalej aj MMR, ale ja nesuhlasim pokial tam ta uzlinka stale je! emoticon
18. aug o 19:06 •


curlygirl po BCG sme chodili asi na 5 krat na prepichovanie a vytlacanie hnisu (nic strasne oproti tomu, co mali ini, "iba" mensie lozisko hnisu, ktore sa stale zmensovalo), cim sa odlozilo dalsie ockovanie... prvu hexu dostala moja dcerka na cca 5 mes., hned po ockovani som jej dala studeny obklad, takze opuch nebol, pneumokoky sme hned odmietli... po ockoani a cestou domov plac, doma po cca 4 hod. od ockovania asi hodinovy rev, to nebol plac, inak sa z toho spamatala rychlo a doteraz bez viditelnych nasledkov, snad sa nic neskor neobjavi... az na jemnu precitlivenost asi 1-2 dni po ockovani sa mi vidi doteraz ok.,, teraz ma takmer 9 mes, ale ziadne dalsie ockovania nebudu, ZIADNE
19. aug o 00:09 • čaká bábätko, termín má v decembri 2011 •


majoslava po prečitani tolkých pridehov mam pocit, že moj synček po druhej Hexe dostal leukemiu... po očkovani mal teploty... stale len koncom týždna... potom hrču na čele... o týžden uzliny... teploty trvali 4 týždne... nakoniec mu zobrali krvičku a diagnoza bola kojenecka leukemia... par mesiacov predtým sme boli v nemocnici a krvičku mal vporiadku... rozhodli sme sa že s očkovanim je koniec!!!
19. aug o 21:02 •


evca35 DCÉRA má všetky očkovania, do 6 rokov často chorá (pripisované kolektívu v škôlke), od nástupu do školy "iba" nádchy na jar a na jeseň, s tými som ani nechodila k lekárke, ale liečila sama doma, to som bola rada že vážnejšie chorá nebola, nemuseli sme brať ATB, posledné očkovanie v 2010 spustilo nádchu od jari do jesene, následne imunoalergologickými vyšetreniami potvrdená alergia na peľ, roztoče, kvitnúce trávy a ďalšie, v septembri máme ísť na kontrolu s tým že bude brať vakcíny, ale tým som sa chcela vyhnúť, tak berie homeopatiká a toto leto bolo oproti minulému roku oveľa pokojnejšie.

SYN očkovaný podľa kalendára, po 1. a 2. dávke Hexa+Prevenar krvavý hlien v stolici (plne dojčený), po 3. dávke prestal rozprávať, ako bol "pohybovo aktívny" do pol roka, tak po očkovaniach postupne prestával, plaziť sa začal na 11 mesiacov, loziť po roku, chodiť na 17 mesiacov. MMR som odmietla. Ako aj ďalšie nasledujúce očkovania.
Včera o 18:37 •


sirael Nasa dcerka - po BCG sa jej po mesiaci ramienko zapalilo, navrelo, velmi zahnisalo, museli sme chodti na cistenie a vytlacanie na plucne oddelenie. Po druhej davke Hexa/Prevenar - 5 hodinovy neutisitelny plac, doslova az pistanie od bolesti emoticon
17. aug o 13:33 •


14petulka88 BCG - Paket lymphatickych uzlin pod pazuskou-5mesiace brane antibiotika, nasledne vyoperovanie uzlin...Po vypadnuti stehov silna infekcia ktoru este liecime... emoticon
18. aug o 19:15 •


zuzanka.j prvy syn pred MMR vedel povedat mama, od vtedy prestal hovorit. jazycek sa mu uz konecne asi mesiac zacina rozvazovat a to uz ma 2r a 4mes! okrem toho na 9 den po tomto ockovani dostal horucky 40, trvajuce ale 3 dni a potom sa vysipal. dr tvrdila, ze je to 5 choroba, ze to urcite nieje z ockovania! to urcite...po skonceni vysipu prisla nadcha a tyzden po jej skonceni sa zas vysipal a zaroven sa mu urbilo asi 2 mesiace trvajuce ohranicene zacervenanie asi 2x1cm na pokozke mieska a nijaka mast nepomahala. pol roka bolo s nim stale nieco...

druhy syn - po BCG dlho sa hojaca ranka, HEXU dostal az ako 8,5 mesacny. druhu sme mali teraz ako 10mesacny a prestal mi jest na 3 dni uplne. odmietal polievocky a ostatne co pekne papal.stale je to bieda... teplotoval a u dr pocas ockovania velmi plakal, az sa skoro zasiel...
19. aug o 16:36 • 3 deti •


gizmo22 po hexe plus prevenar.. encefalopaticky neutisitelny plac, 18 mes. plac .v noci, potom denne hystericke zachvaty bez priciny :D uplne mimo minim. 30 minut..ak mal zachvat placu , imunodeficiencia potvrdena od imunologicky.. 10 mesiacov non stop ochorenie od bakterialneho po viralne... nechce sa mi to uz moc rozoberat...strasne mi je len na to pomysliet....momentalne uz stabilizovany..az na tie este obcas zachvaty ...:( :( ...zle mi je a asi nie som jedina z tohoto systemu zdravotnickeho na slovensku aj na svete.. emoticon
19. aug o 19:48 •


Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
19. aug o 21:13 • monika15


nicina Ahoj my po ockovani v 5 rokoch JIA cize reuma. Syn ma teraz 7r. Inak dovtedy po kazdom ockovani v mieste vpychu velka cervena hrca. Dyslalia ale uz je v pohode. neskoro zacal rozprfavat, v 1 roku neutichajuci plac krce Ockovanie nikdy viac!!!!!
19. aug o 21:55 •


andrea_l Syn pred 16 rokmi, po očkovaní, už neviem akou vakcínou, v 3 mesiacoch sa celý vysypal.. diagnóza - atopický ekzém. Od tej doby som sa poriadne nevyspala ani ja, ani on, čo sa stále škriabal a plakal. Nič nezaberalo na dlhšiu dobu. Ekzém má doteraz, aj keď už v miernejšej forme, no v zime sa mu vždy dosť zhorší.. Po ďalšej vakcíne, keď už chodil, dostal horúčky 40,5 stupňa. Dostával injekcie proti kŕčom, ktoré mal z tej horúčky, no nič nezaberalo.. Myslela som, že mi zomrie, stále plakal a bol v kŕčoch. Celú noc som pri ňom sedela a zábalmi mu znižovala horúčku. Od tej chvíle prestal chodiť a opatrne začal zase až po 2 mesiacoch. Dcéra pred 19 rokmi po očkovaní v 3 mesiacoch dostala herpes na pol tváre.. Mala ho všade, v nose, v očku, líce.. Máva ho doteraz. Teraz čakám bábätko a viem, že mu nedám pichnúť ani jednu jedinú vakcínu. Mať tieto informácie vtedy, tak nedám očkovať ani svoje prvé dve deti..emoticon človek sa učí na vlastných chybách.. len mi je ľúto, že si to musia odtrpieť nevinné deti..emoticon
Včera o 00:18 •


zuzanamolnarova Máme len jediné a aj posledné očkovanie. http://www.modrykonik.sk/fotoblog/zuzan ... vani-bcg-/
Včera o 14:15 •


girasol mne sa chce po precitani kazdeho 'pribehu' plakat. zazrak ockovany do 1 roka, od 2 mesiacov ekzem, ktory je teraz v uzadi, zjavi sa vsak opet v zime, ako to byva zvykom. alergie na niektore potraviny, najnovsie aj alergia na nejaky pel, dva tyzdne sople, kychanie, svrbenie ociek, ktore napuchaju, claritin davam iba v krajnom pripade, inac sa liekom vyhybam, asi od toho ujdeme do konca leta k moru, mame to stastie, ze mozeme. nebol ockovany proti MMR, vlastne sa nebudeme ockovat uz VOBEC. druhe dieta nedam ockovat ani tou hnusnou plesnivou BCG vakcinou. llekarka na nas netlaci, nenahana nas a nevyhraza sa nam ze sa MUSIME ockovat. maminy drzim palce tym, ktore s 'bojuju' so svojimi pediatrami. vsetkym detickam ZDRAVIE!
Včera o 14:58 •


sadria Moja dcéra bola očkovaná keď mala 2 roky. Vďaka Bohu dnes má 14 rokov, no nemuselo to tak byť. Absolvovala očkovanie proti chrípke. Na druhý deň behom pár hodín dostala zimnicu, vysoké teploty, úplne zmodrela a dostala kŕče z vysokej teploty až nakoniec odpadla. Pridalo sa zvracanie. Celú noc a deň bola úplne mimo. Dostávala studené obklady a podobne. Lekár zahlásil, len chrípka. Našťastie sa z toho dostala. Po asi 10 rokoch, čo chodíme aj na imunologickú ambulanciu a robili jej testy na rôzne alergény jej zistili aj alergiu na vaječné bielko. A to bola hlavná príčina jej reakcie na protichrípkové očkovanie, nakoľko sa vyrába na báze vaječného bielka. Takže upozorňujem rodičov.. ešte pred zaočkovaním sa informujte o očkovacej vakcíne a ako Vaše dieťa bude reagovať na určité zložky danej vakcíny, prezistiť jeho imunitu. Veľa zdravia všetkým prajem emoticon
Včera o 17:23 •


luschma (prispela som už do nesúhlas s povinným očkovaním, tak to sem iba skopírujem a pridám i dcérku)
...tak po dlhom rozhodovaní prispievam i ja, prvé dieťa v poriadku, druhé do cca 12-15 mesiaca, hyperaktívne, komunikatívne, malý jaško a smejko, potom po očkovaní, opišťané, nekomunikatívne, neusmievavé, nešantiace sa proste klbko nervov, poruchy v rámci stravy, spánku, sociálneho správania - diagnóza - autizmus... Dcérka, tiež okolo12-15 mesiaca sa po povinnom očkovaní, vysypala - vyhádzala po celom telíčku, akoby spálené a poprhľené to vyzeralo, samozrejme vraj reakcia na dezinfekciu po očkovaní, zaujímavé, že po celom telíčku a nie iba po mieste v pichu, pár dní na to slabučké teploty, teploty zmizli, potom upadla do bezvedomia, ale našťastie som bola pri nej, nechcem ani pomyslieť keby nie... odvtedy bez zmeny a akéhokoľvek iného nežiadúceho prejavu, teda zatiaľ, dúfam... Nemám čas reagovať na všetky názory tu a ak máte otázky a pripomienky, píšte mi internú poštu. Pozdravujem všetky maminy ktoré zdieľajú niečo podobné ako ja - v hoci akej forme a držím im päste, keď mali zdravé dieťatko a potom... a aj TIE, ktoré si myslia, že "nám šibe a je to nezodpovedné neočkovať" pretože nič také "našťastie" nezažili, tak nech sa tešia zo svojich zdravých detičiek, nerýpu do nás a dávajú očkovať, ale u nás jednoznačne už žiadna vakcína ani u jedného z troch detí...
Včera o 18:50 •


radka24 My nemame chvalabohu nic vazne, ale po kazdom ockovani vysoke horucky aj 5 dni . teraz dostal horucky po ockovani MMR az na 10 den po ockovani trvali znova 5 dni a k tomu nespavost.
Ked som bola min. rok v nemocnici bol tam chlapcek, ktory mal za uskom velku hrcku, ktora bola pravdepodobne od ockovanie proti TBC, nikto to nahlas z lekarov nepovedal ale dedukovali to.
17. aug o 15:16 •


mirkakab dcerka mala celú nôžku opuchnutú ked mala 3 mesiace, vakcína infanrix hexa, skončili sme na infúzkach v nemocnici. od vtedy každé očkovanie v nemocnici, teraz sme boli na očkovanie prijatý koncom júla, vakcínou infanrix polio (čo je očkovanie do 6.roku) no našťastie bez reakcie.
17. aug o 18:26 •


tkmama Syn po druhej dávke hexa + prevenaru a po MMR vysoké horúčky s febrilnými kŕčmi. Takže 2x hospitalizácia.
18. aug o 20:29 •


Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
19. aug o 15:11 • luciferka080


andrea2603 Po prvom očkovaní cca. 6 týždňov , sa nočný spánok výrazne zhoršil, dovtedy spala od 21.00 do 4.00-5.00hod., dňom očkovania sa začala budiť v noci 6-8krát. Deň - úplné zúfalstvo. Dokopy za celý deň spala 50minút, zvyšok času prerevala, nič nepomáhalo. MUDr. jednoznačne vylúčila, že za to môže očkovanie, však čo iné mohla povedať. Časom sa to lepšilo, ale do jej 1 1/2roka to bola jedna kôpka zničených nervov. Rev za všetko a za nič emoticon . Potom sme skúsili homeo a akoby mi vymenili dieťa emoticon
19. aug o 15:56 •


winona24 @luciferka080 asi preto,že zakladateľka je zvedavá na reakcie po očkovaní....tém (diskusií o očkovaní je tu dosť) ... a predpokladám ,že zakladateľka nechcela ,aby sa to tu zvrtlo nechceným smerom...

uff ja som si povedala,že už nebudem čítať témy o očkovaní,NÚ po očkovaní.... emoticon emoticon ale prešla som si všetky a z niektorých teda ide hrôza....už len čítať je to strašné,nieto prežívať....

my sme našťastie mali "LEN" po BCG vakcíne reakciu .... zdurené uzliny a hnisajúce miesto vpichu...opakované návštevy na pľúcnom a vytláčanie hnisu ,kedy som plakala s malou .... po prečítaní vyššie uvedených príspevkov si vravím "vďaka bohu že len takáto reakcia" ... po ostatných očkovaniach žiadna reakcia ... ani len zvýšená teplota.... emoticon
19. aug o 18:37 •


simojka Dobrý deň,my sme mali problém už pri prvom očkovaní,ktoré bolo vykonané v pôrodnici a bolo to očkovanie proti TBC,po cca 3 mesiacoch nám začalo miesto vpichu hnisať,neskôr sa vytvorili uzliny na dvoch miestach,na jednom mieste (vpichu) začala uzlina hnisať.Užívali sme lieky,antibiotiká a lieky na tuberkulózu,avšak následne na to sa stav uzlín zhoršoval a museli sme podstúpiť operáciu v Smokovci,ktorá trvala neskutočné dve hodiny a malinkej vybrali dokonca 6 uzlín,ktoré predtým na USG nebolo vidieť.Neprajem žiadnej mamičke zažiť pocit,keď Vám dieťatko (vo veku 5 mesiacov) operujú a vy iba nečinne čakáte vo vedľajšej miestnosti a roníte slzy a modlíte sa aby všetko dobre dopadlo.A po operácii a prebratí sa z narkózy bábätko plače niekoľko hodín a vy ho utišujete a plačete s ním,je to neskutočné a psychicky náročné pre matku.A potom nám ešte chirurg oznámil,že táto operácia bola na hranici veľmi vážnej operácie a vraj sa uzliny ešte môžu vytvoriť a môže ich byť kľudne aj 30.Táto informácia ma zdesila,no našťastie už je všetko OK,aj keď sme Ďalšie očkovania odmietli,lekárka nás presviedča o ďalšom očkovaní...
emoticon
19. aug o 20:15 •


anulienka30 TBC, asi mesiac po ockovani sa malej spravila na klucnej kosti hrcka, ktora jej zacala cervenat a hnisat. Boli sme 3 dni v Podunajskych Biskupiciach a odstranili jej to....ma tam malu jazvicku, ale ozaj len malicku...len musela brat 5 tyzdnov antibiotika... emoticon teraz som chcela malu dat zaockovat proti zltacke typu A, ale ako som si tu vsetko precitala, urcite nedam...
19. aug o 21:19 •


zrzulka Ked tak citam forum tak mi je smutno ...Moj syn ma tiez od prveho ockovania v 3 mesiacoch ekzemy a suchsiu pokozku z casu na cas. Ani detska dr ani "koziari" nedavaju tento stav do suvisu s ockovanim ale ked tak citam reakcie tak je to dost casty jav. Syn to ma z casu na cas a teraz ako napotvoru pred ockovanim na MMR (minuly tyzden ho ockovali) to mal opat tak som lekárke povedala, ze by som ho najradsej nedala ockovat lebo sa mi to nezda. Tak zacala, ze to co sa pise na nete je blbost ze ona za svoju prax nemala ani jeden pripad dietata s neziaducimi ucinkami na ockovanie... a ze tym ze je maly este k tomu vsetkemu chudokrvny, tak aj imunitu ma oslabenu a skor ochorie. Uz som dalej s nou nevladala "bojovat". Nastastie deti ockovania zvladali ukazkovo bez opuchov, horuciek. Avsak mala ochorela (myslim si ) po TBC ockovani na meningitidu (mozno to malo suvis mozno nie) ma celozivotne nasledky z tejto choroby. Maly ma teraz ekzemy z ktorych udajne vyrastie. Ziadny lekar pravdu nepovie a mozno aj keby taky pripad v praxi mali tak ho ututlavaju. Pravda je vzdy niekde uprostred...zial tazia vzdy zo strachu rodicov. Aj ked rodicia su presvedceni ze ockovat nedaju vystrasia ich tak, ze clovek zacne premyslat, dokazu ho tak zneistit, ze clovek zacne verit tomu cim "naockuju " nase mysle. Ved kazdy chce pre to svoje dietatko len to najlepsie a zial lekarom este mnohi slepo veria, ze by nesli proti pacientom, ale ze su tu pre to, aby pomahali . O to viac by to malo platit v pripade detskych pacientov, kde jeden chybny krok moze mat fatalne nasledky.
Včera o 10:12 • 2 deti


piacere Po druhej hexe a prevenare dva dni 40-tky spavost... Po prichode domov od lekarky spal 7 hodin vkuse, po zobudeni velky a dlhy plac. Prestal dzavotat, dva tyzdne nevydal hlasok, prestal sa usmievat, mal kamennu tvar bez naznsku akychkolvek emocii, stratil ocny kontakt, uhybal pohladom. Zmenil sa na umrncane, nervozne babo (dovtedy to bol nas zlaty smejo) s panickym (a to doslova) strachom z ludi.
Par dni po ockovani suche flaky pi tele, podozrenie na atopicky ekzem.
Nulova imunita. Do pol roka nebol syn raz chory, nemal sople. Po ockovani choy v mesiacoch: 7, 10, 12, 14, z toho 3x!!! antibiotika...
Včera o 11:21 •


1ingrida1 po mmr strata chuti do jedla, ktora je dodnes, regres vo vyvoji reci, dodnes nevie poriadne rozpravat, nocny plac, zachvaty agresivity, podozrenie na poruchy autistickeho spektra. zatial ziadna diagnoza. dnes ma 3 roky a 3 mesiace,zacina trochu viac rozpravat, pomaly opakuje slova, agresivita trosicku klesa.
Včera o 12:01 • 1 dieťa •


lehotovci ak aj nejaké problémy boli, neprikladala som ich v tom čase očkovaniu až do času, keď som dala svoju najstaršiu dcéru zaočkovať proti hepatitíde typu A,B - Twinrix (tri dávky), očkuje sa až v 16. r. života... od vtedy psychické problémy, častá nevoľnosť, vš. toto pretrváva už asi 4 roky, podobne som dopadla ja, po preočkovaní proti tetanu, revmatoidná artritída, to je už 5. rok, čo mám problémy s rukami a začínajúca skleróza multiplex (...vraj, našťastie, od kedy nechodím k doktorom, som na tom lepšie!)
Včera o 14:49 •


antea je to hrozne kolko deti trpi a do kedy : pripajam pribehy : http://www.slobodavockovani.sk/news/lym ... nrix-hexa/, http://www.slobodavockovani.sk/news/hyp ... ockovania/. Dalsie ockovanie mame kontraindikovane, no bol to ukrutny niekolkorocny boj s veternymi mlynami a stale nemusi byt definitivne skonceny. A este stale nie sme uplne fit :(
Včera o 15:24 • 3 deti •


stefi76 po tuberkulóze hnisavý absces riešený ambulantne, inač sme mali iba bežné komplikácie- teploty, plač. Ak chcete robiť nejakú štatistiku bolo by dobré brať do úvahy aj mamičky s negatívnymi skúsenosťami po očkovaní.
17. aug o 20:02 • 1 dieťa •


empafi mladší syn : TBC: hnisavé ložisko, kalmetizácia na pľucnom...našťastie bez ďalších následkov
18. aug o 12:28 •


tilly my len teploty a v 5,5 roku, co je ockovanie sme mali taku reakciu ako @bebel vyssie, opuchnute, cervene, bolestive rameno, trvalo to cca. 5 dni...
19. aug o 11:00 •


slniecko2 dvaja synovia: TBC: hnisave lozisko,kalmetizacia kazdy tri krat, najmladsia uz mala zrusene ockovanie,ale uvazujem o tom ak by sa dalo aby ho absolvovala (nedavno prjali na infekcne 12-rocneho chlapca s TBC-z normalnej rodiny,nepohybovali sa v takej spolocnosti). Chlapci dalsie ockovania: obidvaja horucky po tri styri dni nad 39 chvala Bohu ziadne dalsie konmplikacie, na ockovanie MMR ziadna reakcia. Najmladsia prve ockovanie: na druhy den 38,2 a potom uz nic. Napriek vela pripadom tazkych dopadov-budeme ockovat dalej-stale je tu strach z virusov,ktore mozu dopadnut az smrtelne pri dnesnej globalizacii...
18. aug o 12:38 •


luciferka080 Rozumiem, o com je tema, ale snad mozu aj maminy ktorych deti nemali reakciu zareagovat. Nemyslim tym, ze napisat "my sme reakciu nemali" ale mozno by chceli dat iny koment, lebo ich to zaujima a tiez sa boja reakcii. No zakaz KOMENTOVANIA pre maminy ktore su len zvedave, alebo predvidave mi pride zvlastny !
19. aug o 20:52 •


vikusjk Ahojte, po prečítaní niektorých predošlých príbehov mi behá zimnica po chrbte emoticon My sme mali v porovnaní s tým len slabý odvar nežiadúcich účinkov: po prvej dávke prevenar+hexa Simonka prestala papať. Z pôvodných 6x130 ml spapala max. 3-4x po 30. Vyšetrená lekárkou na všeličo možné, či nemala žabku, alebo afty, bruško či je ok a pod, nakoniec že je to asi len prechodné, treba vyčkať, keby veľmi chudla, tak by to riešila (infúzkami samozrejme, ako inak). Ani ju len nenapadlo, že v oboch príbalových letákoch je medzi častými nežiaducimi účinkami strata chuti do jedla!
Po druhej dávke bola podráždená, nespavá, ak spala tak veľmi nekľudne, totálne rozhádzaný režim, plačlivosť.
V oboch prípadoch opuchnuté a začervenané miesta po vpichoch hexy a niekoľko dní aj zatvrdnuté.
No vravím, v porovnaní s ostatnými nič, ale mne to stačilo na to, aby som ju už nikdy viac očkovať nedala emoticon
Dnes o 14:52 •


miskovapetka My sme po 1. a 2. davke infarix hexa a prevenar 13 nemali ziadne reakcie, a po tej prvej tetanovke tak isto nic, len trosku pliecko podrazdene, ale to je uplne normalne, mal to aj moj prvy drobec skoro 7 rokov dozadu,ale treba to cistit liehom a pred ockovanim podat nurofen baby...potom len prikladat studene obklady....no po 3. davke hexa vakciny a prevenaru 13 sme mali vysoke horucky, maly bol placlivy az do kym nesiel vecer spinkat, a akurat nam prestal tolerovat mlieko, len to mlieko asi nebolo koli ockovaniu,mal problemy uz pred tym, tak sme museli prejst spat na Bebu HA... inak sa to dalo zvladnut...a mal hnacky jeden den....a v novembri nas caka MMR vakcina...ale verim ze nic hrozne sa nestane...nas prvy maly ma v piatok 7.narodky a tiez presiel vsetkymi tymi ockovaniami a tak isto bol OK...ale kazde dieta je ine... najhorsia je mmr vakcina nakolko sa v nej podava zivy virus, dieta pri ockovani nesmie mat ani len naznak nadchy nieto byt inak chore, pretoze nasledky mozu byt pri znizenej imunite fatalne.. Deti boli očkované v taliansku podľa ich očkovacieho kalendára.
18. aug o 17:45 •
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra.


masinka prostrednej museli na plucnom cistit pliecko po BCG vakcine, najmladsiu som uz zaockovat nenechala, inac zatial vsetky ockovania znasali v pohode, len obcas so zvysenou teplotou.
A nechcem tu propagovat ockovanie, ani sa ho zastavat, ale kedze mam viacero deti a nemam ich komu nechat, tak k lekarke chodia so mnou vsetky a po kazdom ockovani riesime sople-kasle..... chyti to vzdy u lekarky v ambulancii niektora, co akurat nie je ockovana .... keby to chytila ta co akurat bola zaockovana, tak to samozrejme budem pripisovat ockovaniu....
Ked mala mat najmladsia 2 hexu, zdala sa mi nejaka nesvoja. Lekarka ju prezrela, podla nej bola ok, ale proste materinsky instinkt nepusi a zaockovat som ju vtedy nedala .... tyzden sme mali vysoke horucky, dalsie dva tyzdne sople....ktore by sme tiez pripisovali ockovaniu, keby som sa nechala presvedcit....ockovanie sme nakoniec mali posunute o 3 mesiace .... to len tak na okraj k tomuto "statistickemu prieskumu " emoticon ...
18. aug o 19:54 •


glowix Ani nasa nemala po prvych dvoch ockovaniach teplotu, ani opuch na nozke iba 2 dni..Ale zacala sa budit v noci casto, ale neviem ci to mam pripisovat ockovaniu, alebo tomu ze sme nasledne skoncili v nemocke pretoze cela rodina sme dostali nejaky virus a potom aj mala...a po navrate domov to bolo este horsie s tym spankom--
Caka nas teraz tretie ockovanie infarix hexa a prevenar, ale aj ja mam z toho strach, dufam ze to dobre dopadne a MMR chcem odmietnut, uvidim ako zareaguje na to nasa doktorka..
18. aug o 20:13 •


petra2184 http://www.youtube.com/watch?v=TJFIYkON8u4
19. aug o 21:18 •




jabadaba Prvorodene dieta nemalo takmer ziadne negativne reakcie na ockovania, resp. slabsieho razu - BCG vakcinu zvladol s miernym zahnisanim v mieste vpichu, boli sme dva razy v Podunajskych B. na vycistenie. Nasledne sa to zhojilo bez dalsich komplikacii. Vyraznejsie to bolo po vpichu Hexy, tusim tretej davky, kedy dieta malo bolesti v nozicke a pol dna po ockovani ju malo nevladnu. Vtedy sme to vakcine nepripisali, skor neodbornemu vpichu. Mali sme za to, ze vpich bol do napateho svalu cim ten ochromili.

Druhe dieta - po BCG prudkejsia reakcia, vpich zahnisany viac ako u prveho dietata, cistene u pediatricky. Nasledne spozorovanie zvacsenych uzlin v zahlavi po obocho stranach, neskor v slabinkach. Dalsie ockovania pediatrickou odlozene. Medzitym preverenie imunity najprv odbermi u pediatricky, nasledne po zlych vysledkoch odporucenie na imuno ambulanciu. Tam sa opatovnymi rozsirenymi krv. testami znizena imunita potvrdila, znizena bola bunkova imunita zodpovedna za boj voci virusom. Tzv. NK bunky. Preliecenie Isoprinosinom pocas niekolkych mesiacov. Nadalej mame ockovania poposuvane, pediatricka k vakcinacii pristupuje opatrnejsie, ak ockuje, neockuje viacerymi vakcinami naraz. Ale aj tak nemam pokoja, ci vobec dobre robime, ci sme nemali ockovania vypustit uplne. Napr. vo veku 17 mesiacov dieta este nema MMR za sebou, minuly pondelok dostalo vakcinu proti pneumokokom. Reakcia v norme, horucky ziadne, len bolest nozicky, nastastie miesto vpichu nevykazovalo ziadne znamky zapalu, po pohmate nezistene nevstrebane lozisko.
Suma sumarum, som vydesena, netrufam si vynechat ockovania uplne, ale vnutorny nepokoj pri predstave ockovania mi na klude nepridava. emoticon
Dnes o 15:14 • 1 dieťa •



2lil Ahojte, po prvom očkovaní Hexa+Prevenar v 3mesiacoch: 3dni teplota nad 40, plač, odmietanie kontaktu a dokonca odmietal aj kojenie, zvláštne mykanie v nožičkách..neudržal si hlavičku, nevedel sa obrátiť z chrbátika na bruško a ručičky boli stále zavreté v pästičke....po vysokých teplotách teplota 37,3 až 37,5 viac ako 4mesiace..vraj sú deti čo mávajú takúto teplotu...oslabená imunita 5x pravidelne každých 14dní odber krvi ...aktívny CMV vírus ...po 4m teplota klesla pod 37 a po týždni keď bola teplota ok a CMV výsledky v norme bol zaočkovaný 2x Hexou+Prevenarom - reakcia žiadna ..dokonca ho to nakoplo, začal byť viac aktívny, konečne sa mu trošička začali ručičky v pästičke uvoľňovať (no chodili sme na cvičenie tak aj to určite pomohlo).... po ďalšom preočkovaní Hexou+Prevenarom teplota nad 40 zas 3dni ... po očkovaní prespal 18,5hod...nejedol nepil...odmietal kontakt, keď sme sa k nemu priblížili kúsal, štípal, fackal...odmietal kojenie, neskutočný plač niekoľko hodín vkuse, na pohotovosti nám povedali že je to bežné emoticon ...po 3dňoch teplota klesla no nevedel chodiť, neudržal sa na nožičkách (vraj ho len bolia po očkovaní) ...v noci opäť teplota nad 39,strháva sa zo sna a zas odmieta kontakt...ráno instabilita, padá a netrafí do dverí ... hospitalizácia...
MMR už nedostal ....
Dnes o 15:49 •


janaalzbeta ako predčasne narodený a s diagnózou DMO v podstate prespal po každom očkovaní..............Buval a buval. čakali sme teploty,nervozitu a tak.......................
18. aug o 05:49


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.